Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čistý vzduch potřebujeme všichni. Topení plynem k němu pomáhá

Pokud se pro plynové kotle díky kotlíkovým dotacím rozhodne co nejvíce lidí, bude to pro životní prostředí a čistší vzduch ta nejlepší volba, říká v rozhovoru Radek Starý, manažer společnosti innogy pro program Kotel s dotací.

8.9.2017
SDÍLEJ:

Radek Starý Foto: Innogy

S jakými záležitostmi se na vás obracejí žadatelé o dotace?

Ve většině případů se jedná o využití našich komplexních služeb v této oblasti. Tato služba zahrnuje nejen odbornou pomoc při přípravě a podání žádosti na příslušném krajském úřadu, ale i komplexní zákaznický servis při výměně starého kotle za plynový kondenzační kotel. Samozřejmě je nutné zmínit i pomoc s konečným vyúčtováním na příslušném krajském úřadě. Tyto služby nabízíme více než rok a za tu dobu jsme získali mnoho cenných zkušeností, které jsme schopni proměnit v přidanou hodnotu pro naše zákazníky.

Kde dochází k chybám při podávání žádostí nejčastěji? 

Nejčastější chybou je nedodržení podmínek kotlíkové dotace, které stanovuje příslušný krajský úřad. Například nemovitost musí být v katastru nemovitostí vedena jako „rodinný dům“, „objekt k bydlení“ nebo „bytový dům“. V něm mohou být maximálně tři bytové jednotky a nejvýše dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží a podkroví 

To však patrně nejsou ještě všechny podmínky?

Přesně tak. Dále platí, že objekt musí být z větší části vytápěn kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním a musí být ekologicky zlikvidován, nelze jej tedy ponechat jako doplňkový zdroj vytápění. Pokud není dodržena byť jen jedna z podmínek, žadatel nemá na dotaci nárok. Při přípravě žádostí pro nadcházející kolo nejčastěji narážíme na chybějící doklad o kontrole technického stavu a provozu stávajícího kotle na pevná paliva.

Můžete našim čtenářům přiblížit míru úspěšnosti při podávání žádostí v prvním kole dotací?

První vlnu kotlíkových dotací považujeme v naší společnosti za úspěšnou. Všechny žádosti byly krajským úřadům dodány včasa z věcného hlediska správně. Pokud některému žadateli z důvodu vyčerpání finančních zdrojů dotace nebyla přidělena, byl zařazen do takzvaného zásobníku žádostí, případně bude nutné takovou žádost podat znovu ve druhé vlně dotací.

Jaký zájem ze strany žadatelů očekáváte ve druhém kole při srovnání s prvním?

Zájem žadatelů o pomoc s vyřízením dotace ve druhém kole bude určitě větší než v prvním kole a dovolím se říct, že s blížícím se vyhlášením druhé výzvy stále stoupá. Na základě informací ve sdělovacích prostředcích i podle osobní zkušenosti příbuzných či známých si lidé uvědomili, že dotace fungují a že šetří nemalé finanční prostředky.

Proč by si vlastně lidé měli pořizovat plynové kondenzační kotle?

Je potěšující, že si zákazníci uvědomují výhody zemního plynu a dávají přednost plynovému vytápění před topením pevným palivem nebo tepelným čerpadlem. Důvodem pro pořízení plynového kondenzačního kotle je především pohodlí při provozu a nenáročnost obsluhy.

Můžete být konkrétnější?

Uvedl bych zejména nižší cenu paliva v porovnání s tepelnými čerpadly nebo automatickými kotli na pevné palivo, stejně jako vynikající spolehlivost. V neposlední řadě zákazníkům nabízíme zázemí velké a stabilní firmy, nízké ceny našich produktů, osobní kontakt a vstřícný přístup při řešení požadavků. Pokud by se pro vytápění plynem rozhodlo ještě více lidí, byla by to pro životní prostředí ta nejlepší volba. 

Autor: Komerční sdělení

8.9.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
3

Mladík zůstal tři dny uvězněn v jeskyni. Zamkli ho tam jeho kolegové

Smrt na kolejích. Ilustrační snímek
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Policie vyšetřuje trestný čin z vlaku. Podle informací se v kupé stala vražda

Smržice řeší, kde budou k dostání rajčata ze skleníku. A zda nepřibude další

Již brzy ve Smržicích vysadí první rajčata v chystaném velkokapacitním skleníku, brzy se tak také zvýší počet volných pracovních míst na Prostějovsku. Zároveň by se také obyvatelé k cherry rajčatům, která ve skleníku u Smržic bude pěstovat firma Agro Haná, měli dostat.

Boj s časem: Přehrada v Portoriku začíná selhávat. Úřady evakuují 70 tisíc lidí

/VIDEO/ Portoriko dál kvůli hurikánu Maria sužují ničivé záplavy. K nim se teď přidala i výstraha od Národní meteorologické služby, která varuje před protržením přehrady na portorické řece Guajataca. Voda se už valí přes poškozenou hráz a vytvořila si koryto. V noci tak začala evakuace 70 tisíc lidí.

AKTUALIZOVÁNO

V Severní Koreji se opět otřásla země. Čína hovoří o dalším jaderném testu

Zemětřesení o síle 3,4 stupně Richterovy škály bylo zaznamenáno v Severní Koreji. Informovaly o tom čínské úřady. Podle serveru BBC s odkazem na čínské seismology k němu došlo v blízkosti místa, kde Severokorejci testují jaderné střely. Jihokorejští seismologové se však přiklánějí k přírodnímu původu.

Prohraná sázka fotbalového fanouška: Z Žižkova pěšky až do Pardubic

Na fotbalový zápas na hřišti soupeře fanoušci většinou cestují auty, vlaky nebo autobusy. Může se ale stát, že se jeden z fanoušků vsadí s hráčem svého klubu… A prohraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení