Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Naslouchám Vám

Kandidátka na senátorku ve volebním obvodu č. 7 Mgr. Dagmar Terelmešová je patriotkou. Dokázala to již v uplynulém funkčním období, kdy v Senátu úspěšně hájila zájmy svého volebního regionu.

19.9.2016
SDÍLEJ:

Mgr. Dagmar Terelmešová Foto: ČSSD

Na co jste ze své práce v Senátu během volebního období nejvíce hrdá?

Za uplynulých šest let v Senátu se mi podařilo dokončit řadu úkolů a splnit některé ze slibů, které jsem ve volební kampani svým voličům já, i strana, za kterou kandiduji, dala. Jedná se zejména o některé změny, kterých se podařilo dosáhnout v sociálních zákonech. Konkrétně v legislativních procesech, které vedly ke zvýšení důchodů, dále k převodu financování sociálních služeb na kraje, ke zlepšení finančních i legislativních podmínek pro zdravotně postižené, navýšení platů zdravotnických pracovníků. Věnovala jsem se intenzivně i otázkám, které se úzce dotýkají mého volebního obvodu. Jde např. o moji podporu starostům a obyvatelům na Horažďovicku, kteří dlouhá léta bojují proti realizaci hlubinného úložiště jaderného odpadu na katastru jejich obcí.

Jaké jsou vaše priority, se kterými jdete do předvolebního klání?

I nadále se budu věnovat zejména otázkám z oblasti zdravotnictví a sociální sféry. Konkrétně jde např. o zlepšení financování zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc i ostatních neziskových organizací pečujících o opuštěné a ohrožené děti, či o větší propagaci dlouhodobé pěstounské péče. V oblasti péče o seniory se budu i nadále angažovat v zavedení stálého a plynulého navyšování důchodů, bez nutnosti každoročního schvalování Parlamentem ČR. Dalšími tématy, kterými se chci zabývat, je podpora vzniku dotačních titulů, ze kterých bude možné financovat výstavbu nájemních bytů pro osoby v těžké životní situaci, dále podpora programů na financování vzniku sportovišť a volnočasových zón v menších obcích, či podpora výstavby nájemních bytů s možností poskytování pečovatelské služby.

Jste zastánkyní názoru, že by zaměstnanci měla být placena nemocenská i za první tři dny nemoci. Proč?

Protože je pacient nejvíce nakažlivý právě během prvních dnů nemoci, většina lidí nemoc přechází a přispívá tak k šíření chorob, v horším případě i k vzniku epidemií. V důsledku nezaléčení banální choroby se mohou nemoci dostat až do chronického stádia nebo vznikají jiné návazné zdravotní komplikace, které pak mohou skončit i hospitalizací, či potřebou dlouhodobé léčby.

Jak nejraději relaxujete po své práci?

Jsem velkou milovnicí houbaření, ráda trávím čas v lese. Baví mě vařit a s tím souvisí i moje záliba v dobrém a kvalitním jídle. Ráda čtu historickou četbu nebo vyrážím s manželem, či přáteli na výlety po Čechách, někdy na motorce, někdy jen tak na procházku se psem po okolí svého rodného města.

Autor: Komerční sdělení

19.9.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš
5 14

Sněmovna začne řešit Babiše a Faltýnka. Vydá je ke stíhání?

Útok v Cambrils
AKTUALIZUJEME
1 3

Druhý útok ve Španělsku – vůz najel do lidí v městečku Cambrils

Neočipujete psa? Připravte si až sto tisíc na pokutu

Potulující se psi, u nichž není zřejmé, komu patří. Problém, který u nás řeší každé druhé město. To se však brzy změní. Za tři roky by totiž měli být všichni psi očipováni.

Koncept BMW Z4 oficiálně. Produkční verze se má objevit už příští rok

V rámci přehlídky automobilové krásy na Pebble Beach v Kalifornii představila německá automobilka koncept nového roadsteru Z4. Na sériovou verzi nebudeme muset čekat dlouho, a jestli bude očekávaná novinka vypadat alespoň částečně jako tento koncept, její popularita je zřejmě zaručena.

Češi nechtějí platit za hovězí. Krávy jdou do světa na chov

Masa se v Česku v posledních letech vyrábí stále méně. Klesající trend se nezměnil ani ve druhém čtvrtletí letošního roku. Od dubna do června ho řezníci vyrobili 110 736 tun, což bylo o 3,4 procenta méně oproti stejnému období loňského roku.

Čekání na telefon. O ostřílené Čechy není v zámoří zájem

Užívat si léto? Štědře placení hokejistéz NHL jistě nemají nouzi o prázdninové kratochvíle. Ne vždy si ale můžou léto užít opravdu naplno – co když stále nevědí, kde budou v příští sezoně hrát? Týdny uplývají, start přípravných kempů v zámoří se zvolna blíží a pořád tu jsou čeští borci, kteří zatím nikde nepodepsali nový kontrakt.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení