VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Senátu budu bojovat za zájmy Vysočiny

Jihlavský primátor Rudolf Chloupek bojuje o post senátora ve volebním obvodu číslo 52 – Jihlava. Jeho volebním heslem je „Se zkušenostmi z radnice do Senátu".

19.9.2016
SDÍLEJ:

Rudolf ChloupekFoto: ČSSD

Jaké jsou vaše priority, se kterými jdete do předvolebního klání?

Jako člověk, který se celý život zabývá prací s lidmi ať už z pozice pedagoga, řídícího pracovníka nebo komunálního politika, si uvědomuji, že spokojenost, klid i štěstí lidí se rodí v prostředí, ve kterém pracují, baví se, vyřizují své záležitosti, vzdělávají se – zkrátka v obcích a městech. Zkušenosti z komunální politiky mi ukazují, že dobrá vůle vedení měst a obcí je často v nesouladu s nově přijímanými zákony a že pravomoc volených zastupitelstev je omezována zákonnými normami, někdy jen strachem z možných následků jejich porušování. Chtěl bych proto zejména přispět k propojení zájmů občanů s projednáváním a přijímáním norem, které jim život ulehčí, nikoli zkomplikují, které zajistí trvalý růst životní úrovně ale současně i udržitelný rozvoj lidské společnosti. To znamená především Zprostředkovat komunikaci s různými úřady při řešení konkrétních problémů, spolupracovat s orgány obcí, měst a krajů a přenášet do Senátu pohled místních samospráv na legislativní problémy. Dalšími významnými tématy, kterým bych se chtěl věnovat je kvalitní a dostupné vzdělávání a problematika školství. Za důležité považuji i otázky řešení odpovídající odměny za práci, zejména motivaci lidí ke smysluplnému pracovnímu zapojení.

Jaké profesní či životní zkušeností chcete při práci v Senátu uplatnit?

Určitě budu chtít využít zkušenosti z komunální politiky, kde jsem postupně z pozice řadového zastupitele prošel člena rady města, náměstka primátora až k funkci primátora. S tím byla spojena i práce ve finančním výboru města i kraje. Působím i jako předseda Svazu obcí Vysočiny a člen rady Národní sítě zdravých měst a angažuji se i ve Svazu měst a obcí.

Před vstupem do politiky jsem mnoho let působil ve školství v manažerských pozicích, a proto si myslím, že k této problematice mám hodně co říci.

Co nejvíc trápí váš region, za který kandidujete?

Problémy se liší podle velikosti obcí i jejich polohy. Obecně je to však neustále problém infrastruktury. I když v posledních letech byly do oprav silnic na Vysočině investovány velké částky, je pořád co dohánět. Větší sídla zase trápí neexistence obchvatů. Kvalitní životní prostředí Vysočiny je bohužel vyvažováno tím, že ač jsme zdrojem vody pro velkou část ČR (včetně Prahy), vyplývají z toho pro naše zemědělce jenom omezení. Rozptýlené osídlení klade další nároky na organizaci dopravy do zaměstnání, škol, k lékaři atd. Specifická je pak problematika Dačicka a Slavonicka, které administrativně patří do Jihočeského kraje.

Na které téma se chcete v Senátu zaměřit?

Rád bych se v prvé řadě věnoval tématům, která jsou nyní aktuální i pro města a obce. To znamená financování vzdělávání a sociální péče, pravidla pro sociální bydlení. Dalším tématem, které je spojeno s mojí současnou prací je koncepční řešení odpadového hospodářství. Jistě budou důležité i otázky bezpečnosti a realizace opatření k jejímu zajištění. Těch témat je možno vyjmenovat celou řadu, ale je potřebné, aby byla nalézána řešení, která jsou reálná a problém opravdu řeší.

Jak nejraději relaxujete po své práci?

Největší radost mám ze svých vnoučat. Chvíle strávené s rodinou jsou nejlepším balzámem na unaveného ducha. Přes léto mám dost práce i na zahradě a chalupě, ale každoročně si najdu čas na poznání dalšího koutu naší vlasti, který ošlapu vlastníma nohama. Ze sportovních aktivit pozdního mládí už by zbyla jenom turistika a v zimě lyže.

Autor: Komerční sdělení

19.9.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Miloš Zeman
57 7

Chováš se jako svině, vzkázal Zeman Sobotkovi

Ceny bytů a pronájmy zřejmě překonají v Paříži dosavadní historické rekordy.
1 6

Třímetrový byt za 50 tisíc eur. Ceny pařížských nemovitostí letí raketově vzhůru

Lesní mateřská školka žije rytmem přírody

Děti se v lesní školce sice více umažou, ale zažijí víc dobrodružství než ve městě. Do programu se často zapojují i rodiče. Tyto školky stojí více peněz než ty běžné. Přesto o ně zájem roste.

Fiala: Babiš i hnutí ANO ve vládě jsou pro ODS nepřijatelní

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je pro ODS z hlediska účasti v současné či budoucí vládě nepřijatelný, řekl dnes předseda občanských demokratů Petr Fiala. Totéž se podle Fialy týká i samotného hnutí, protože podle něj ANO je Andrej Babiš. Bývalého ministra financí, který byl v květnu odvolán kvůli údajným nesrovnalostem v příjmech a podezřením, že ovlivňoval svá bývalá média, navíc Fiala kritizuje za to, že sní, ale během svého působení ve vládě pro splnění svých slibů nic neudělal.

Jeremy Corbyn v průzkumech poprvé předběhl Mayovou

Podle půzkumu organizace YouGov si 35 procent respondentů myslí, že předseda britských labouristů by byl nejlepším vůdcem země.

Zeman se setká s lidmi v Třešti, Humpolci a Heřmanově

Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijede příští středu 28. června na oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Kromě toho, že se na třech místech setká s lidmi, přijede také do Jaderné elektrárny Dukovany. Poté stráví několik dní na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde se opět chystá vyplout na člunu na místní rybník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies