Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ASSET MEDIA

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sportovní podkolenky na křečové žíly.

Nejspíš tušíte, že sportovní kompresní produkty patří primárně na „zdravou“ nohu a že jejich nošení při žilních onemocněních dolních končetin jsou vždy na diskusi s ošetřujícím lékařem. Výběrem nesprávného nebo nekvalitního produktu můžete již existující zdravotní potíže dokonce zhoršit.

RESPEKTUJTE ŽIVOTY NAŠICH PRACOVNÍKŮ A KOLEGŮ!

Dne 6. 8. 2018 došlo na D1 k tragické nehodě, při které vozidlo přeletělo pevná svodidla a usmrtilo pracovníka subdodavatele Eurovia CS. Dálnice byla následně na několik hodin zavřená a pracovníci se z obavy o své bezpečí odmítli na místo vrátit a pokračovat v práci.

Sportmanie Plzeň

Největší sportovní akce města Sportmanie Plzeň 2018 obsadí v letošním roce park za OC Plzeň Plaza od 18. do 26. srpna. Devět dní plných sportu nabídne možnost vyzkoušet si na vlastní kůži různé druhy sportů, besedy se známými sportovci nebo přednášky a bohatý doprovodný program na hlavním podiu v amfiteátru.

Baví Vás pracovat v gastronomii?

Rádi byste pracovali v mezinárodní firmě, která má perspektivu a pobočku v Kladně?

Tepelná čerpadla – úsporný a čistý druh vytápění

Tepelné čerpadlo je zařízení, které pomocí kompresoru a pracovní látky přečerpává běžně nevyužitelnou energii (země, voda, vzduch) na vyšší teplotní úroveň, díky níž zajišťuje plnohodnotné vytápění objektů i ohřev užitkové vody.

PRVNÍ POMOC KDYŽ VÁS BODNE HMYZ, aneb co všechno funguje

Léto je tady a hmyz začíná být ve svém živlu. Co když máme smůlu a hmyz nás pozdraví bodnutím? Někdy si ani nevšimnete, že vás hmyz bodl, jindy si nesete těžké následky v podobě alergické reakce a nepříjemného svědění několik dní. Poradíme vám.

Dopravní stavby bez cedulí?

Stát vyzývá stavební firmy, aby odstranily své informační cedule z dálničních staveb. V období nejvyšší stavební sezóny přichází s problémem, který reálně není.

Není nabíječka jako nabíječka

V rámci rozvoje projektu PREmobilita startuje unikátní nabídka nástěnných nabíjecích stanic elektromobilů (tzv. wallboxů) na míru od PRE. Dosud se v energetice nabízejí pouze výrobky se standardními základními funkcemi. Prioritou se tedy pro pražské energetiky stalo nabízet technologické řešení, které by odpovídalo individuálním potřebám zákazníků.

Slavnostní otevření výrobního závodu ENGEL v jihočeských Kaplicích

V sobotu 16. července 2016 byl položen základní kámen k rozšíření výrobního závodu ENGEL v Kaplicích. Nyní po necelých dvou letech, v sobotu 16. června 2018, proběhlo v Kaplicích slavnostní otevření nové výrobně skladovací haly spolu s novou čtyř patrovou administrativní budovou. Vedení společnosti připravilo pro návštěvníky bohatý celodenní program pro děti i dospělé včetně prohlídky závodu a bohatého občerstvení.

Pravda o obilovinách v krmivech pro domácí mazlíčky

Co znamená označení grain-free? Je takové krmivo pro vašeho psa nebo kočku lepší než ostatní? Problematiku a trend bezobilných krmiv vám osvětlí dvojice nutričních specialistů Jan Andres a Petra Nenáhlová ze společnosti Parner in Pet Food CZ s. r. o.

Vysloužilá zářivka může mít svůj druhý život

Co přinese nová legislativa sběru elektroodpadu v České republice? Jak jsme na tom ve srovnání s Evropou ve sběru vysloužilých osvětlovacích zařízení? Na tyto a další otázky odpovídá Petr Číhal, obchodní ředitel společnosti Ekolamp.

Výstava 100PY v plzeňském DEPO2015

Život fiktivní plzeňské rodiny Němcových včetně dobových dat a artefaktů ukazuje výstava 100PY v kreativní zóně DEPO2015. Na pozadí velkých historických událostí přibližuje životní styl uplynulých 100 let. Návštěvníci mohou procházet expozicí, prohlížet si dobové rekvizity a zamýšlet se nad dilematy, se kterými se potýká několik generací rodiny. Řeší osobní i politické situace – otázky víry a vlastní identity po Mnichově v roce 1938, ztrátu živnosti a nástup do Škodovky v padesátých letech. S ohledem na svou minulost i budoucnost svých dětí rozhoduje kolem roku 1970 o vstupu do komunistické strany a v roce 1987 o emigraci. Zážitky rodiny Němcových doplňují fotografie a dokumenty. Přelomové události přibližují audionahrávky a videa. Virtuálním průvodcem je oblíbený herec a zároveň plzeňský rodák Václav Neužil.

Když chybí systém, chtějte RON Software

Společnost ABS Jets, a. s. patří mezi dlouholeté zákazníky společnosti RON Software. Klient v minulosti řešil problém se seznamováním zaměstnanců s nařízeními a směrnicemi a také evidencí, kdo se s dokumentem již seznámil. Vše probíhalo standardním papírovým způsobem, který bylo potřeba zefektivnit a převést do elektronické podoby. Současně vznikla potřeba ve společnosti implementovat elektronický systém monitorující docházku zaměstnanců.

Skoro ho nevidíte, přesto zavře i obrovskou továrnu

Umí zničit zdraví, počítač, nebo třeba televizi stejně jako velikou fabriku. Nevybírá si. Den co den usedá na vše kolem nás a boj s ním je jednoduše nekonečný. Prach je všudypřítomný a je nutné mít ho pod kontrolou.  

Čisté festivaly nabídnou i letos třídění odpadu a spoustu zábavy!

Teplé počasí, sluníčko, pohoda a samozřejmě letní zábava, ke které patří i hudební festivaly. A také projekt Čistý festival, který slaví už jedenáctou sezónu. Díky němu si tak mohou návštěvníci dvacítky vybraných hudebních akcí užít nejen spoustu hudby a zábavy, ale také čisté festivalové areály – bude na nich totiž možné třídit odpad a ještě k tomu dostat nějakou pěknou odměnu. Kromě toho vnese projekt Čistý festival na vybrané akce i zajímavý a netradiční program.

Unikátní hygienický systém dobývá i český trh

Instituce, kde je zajištění bezinfekčnosti prvořadým úkolem prožily v na přelomu roku velmi náročné období. Kompaktní hygienický systém WIPEPOD obsahující dezinfekční utěrky s doposud nejvyšší dezinfekční účinností pomáhá zamezit šíření bakterií i virů velmi efektivně a především neuvěřitelně snadno.

Dezinfekce domácnosti: všeho moc škodí!

Reklamní masáž nám ukládá téměř za povinnost udržovat domácnost v naprosté sterilní čistotě a používat dezinfekční prostředky ke každodennímu úklidu. Je to tak skutečně správně? I zde platí zlatá střední cesta, tedy všeho s mírou.  Už jen fakt, že díky častému používání dezinfekčních prostředků jsme vystaveni množství dráždivých látek a chemikálií, které se během jejich používání v místnosti uvolňují, stojí za zváženou.

Nejmodernější zabezpečovací systém může hlídat i vaše firemní zásoby

B2B segment roste, Praha není nafukovací. Nově vznikajícím podnikům na území hlavního města se nedostává potřebné kapacity pro dlouhodobé a sezónní skladování zásob, či prostor potřebných k archivaci dokumentů. Finančně dostupné řešení nabízí řetězec samoobslužných skladů Less Mess Storage.

OSMA nabízí kompletní knihovnu pro Autocad a pro REVIT

Stále rostoucí nároky na obsažená data a funkcionality BIM prvků zvyšují potřebu profesionálů využívat knihovny reálných exitujících stavebních komponentů. Proto největší výrobce plastových potrubních systémů v Česku dokončil tvorbu kompletní knihovny 3D a 2D modelů pro AutoCAD a dává jí k dispozici projektantům a architektům.

Aby vaše auto neskončilo v zahraničí

Koupili jste si luxusnější vůz v plné výbavě, na který jste roky šetřili či si ho pořídili na leasing nebo úvěr. Pokaždé, když se chystáte zapovinnostmi nebo zábavou, se těšíte, jak do něj nasednete a pohodlně se odvezete, kamkoli budete potřebovat. Jednoho dne však auto na parkovišti nenajdete a budete ve skrytu duše doufat, že vás jen odtáhli. S větší pravděpodobností však váš vůz skončil v zahraničí, jako většina ukradených aut na Slovensku.

HLEDÁME OBCHODNÍKA TĚLEM I DUŠÍ!

Společnost Hoval, přední výrobce tepelné techniky a vzduchotechniky hledá posilu do týmu!

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku dnes není žádný problém. Jejím provozem si uživatelé nejen významně sníží účty za elektřinu, ale přispějí i ke zlepšení životního prostředí využitím obnovitelných zdrojů k výrobě elektřiny.

Radek Šnábl o evropských trzích z pohledu českého výrobce MINIB, a.s.

Společnost MINIB, a.s. patří k předním výrobcům konvektorů v Česku. V současné době exportuje své výrobky do třiceti zemí světa. Od roku 1999 systematicky inovuje výrobní technologie s cílem nabídnout zákazníkům vyspělá technická a estetická řešení. Více o aktuální situaci na trhu v rozhovoru, který poskytl Radek Šnábl.

30. festival TANEC PRAHA: Na věku nikdy nezáleželo méně!

PRAHA – BRNO – BROUMOV – ČESKÉ BUDĚJOVICE – ČKYNĚ – HRADEC KRÁLOVÉ – CHOCEŇ – JIHLAVA – KARLOVY VARY – KLADRUBY – LIBEREC – MALOVICE – NEČTINY – OLOMOUC – OSTRAVA – PARDUBICE – PÍSEK – PLZEŇ - SUŠICE - TÁBOR - ÚSTÍ N/LABEM

Nemůžeme si dovolit ani kapku vody nazmar

Česká republika leží na rozvodí tří moří, v mírném pásmu, v kopcích uprostřed Evropy. Problémy se suchem a nedostatkem vody proto připadaly mnoha lidem vzdálené. Realita je ale jiná – lesy v několika regionech Česka bojují o každou kapku vody už teď.

Lesy ničí dlouhotrvající sucho, na jejich záchraně pracují tisíce lidí

České lesy v posledních letech čelí suchu, extrémnímu větru a dalším projevům klimatických změn, jaké v našich krajích nemají obdoby. Nejhůře se se změnou počasí vyrovnávají smrkové lesy. Kvůli mělkým kořenům jsou citlivé na silný vítr, hůře se dostávají k vodě, jsou oslabené a jen obtížně čelí kůrovci nebo cizopasným houbám, se kterými by si zdravý strom snadno poradil.

We are looking for a colleague for position of Field Engineer HVAC!

 A leading manufacturer of heating and ventilation systems, with nearly 20-years history in Czech and its headquarters in Liechtenstein, is looking for an enthusiastic colleague with HVAC expertise. We appreciate proactive approach, teamwork spirit and willingness to learn new things

Údržba koberců ještě nebyla snazší. Novinka Vivendi!

Prvek, který tvoří pohodlné bydlení a zároveň je jedním ze zásadních designových doplňků interiéru, je bezpochyby koberec. Jejich údržba vyžaduje péči, která není vždy zábavná, ba dokonce může přejít v noční můru. V případě, kdy se na něj rozlije káva, čaj či červené víno nastávají otázky, kam přemístit nábytek, aby skvrny nebyly vidět. Je to opravdu jediná možnost?

Češi se loni v třídění odpadu opět zlepšili!

Třídění odpadů je pro obyvatele ČR stále větší samozřejmostí. Díky tomu svůj odpad soustavně třídí už 73 % Čechů. A jak dokazují statistiky o množství vytříděného odpadu za rok 2017, které zveřejnila AOS EKO-KOM, rok od roku třídíme své odpady ve větší míře. Každý z nás v průměru loni vytřídil do barevných kontejnerů 47 kilogramů tříděného odpadu. Meziročně jde tedy o dvoukilogramový přírůstek!    

HLEDÁME OBCHODNÍKA TĚLEM I DUŠÍ!

Společnost Hoval, přední výrobce tepelné techniky a vzduchotechniky hledá posilu do týmu!

Nejčastější způsob nákazy infekcí? Vlastní ruce

Letošní chřipková epidemie překonala, co do počtu nemocných zcela suverénně předchozí roky na čemž se jednomyslně shodují jak lékaři, tak hygienici. Alarmující zprávy o rezistenci bakterií vůči antibiotikům plní již nejen čekárny lékařů, ale i veřejná média. Nejúčinnější léčbou se tedy stává samotná prevence nákazy.

Nová silnice i kruhový objezd, rekonstrukce v Libušské pokračuje

Na začátku dubna zahájila společnosti EUROVIA CS pro TSK Praha rekonstrukci ulice Libušská v Praze. V rámci kompletní opravy zde vzniká nový povrch komunikace a také kruhový objezd na křižovatce ulic Libušská a Kunratická spojka, nové odvodnění a nové veřejné osvětlení. Kromě toho zde bude vybudován nový kanalizační řád v jižní části Písnice a proběhnou přeložky inženýrských sítí elektro a plynovodu.

Interiérům stále kralují bílé dveře

Bílá je nejoblíbenější barvou používanou v interiérech a pro mnoho lidí je tak samozřejmá, že ji jako barvu ani nevnímají. Není divu – je naprosto univerzální, působí čistým a vzdušným dojmem, hodí se ke každému stylu a nepodléhá módním výstřelkům. Je proto obzvláště vhodná na dveře, skříně a vestavěný nábytek, kuchyně či další vybavení, které nemá prvoplánově poutat pozornost, ale mělo by vydržet krásné a moderní po celá léta.

Vezměte vítězství do vlastních rukou

Vyrábíte potraviny, na které jste právem hrdí, a chcete, aby je ocenili i ostatní? Staňte se vítězi ve svém kraji, přihlaste se do soutěže Ministerstva zemědělství a získejte pro svůj výrobek označení Regionální potravina.

Vezměte vítězství do vlastních rukou

Vyrábíte potraviny, na které jste právem hrdí, a chcete, aby je ocenili i ostatní? Staňte se vítězi ve svém kraji, přihlaste se do soutěže Ministerstva zemědělství a získejte pro svůj výrobek označení Regionální potravina.

Ideální plot se nenatírá

Plastové plotovky TRAPLAST™ z recyklovaného plastu jsou moderním, ekologickým a především bezúdržbovým řešením. Oproti tradiční dřevěné variantě poskytnou plastové plotové profily svým majitelům dlouhodobý komfort bez nutnosti pravidelných impregnačních nátěrů a nabídnou tradiční škálu barev a tvarů.

Účinná ochrana interiéru před nahříváním

Po mrazivé zimě a příjemném jarním období se pomalu blíží dlouho očekáváne léto. Období prázdnin a dovolených, kdy těžíme z každého slunečného dne, chytáme sluneční paprsky na pláži, na horách nebo ve vlastní zahradě. Po celém dni letních atrakcí hledáme odpočinek u sebe doma. Přehřáté místnosti ale nesvědčí efektivnímu odpočinku. Vhodným pomocníkem pro nás jsou tedy okenní doplňky.

Cementárna slaví 120. výročí, den pro veřejnost zakončí ohňostrojem

Den s cementárnou se letos koná v sobotu 28.4. Tradice výroby cementu v Čížkovicích zaznamenává významné jubileum – 120 let a v duchu oslav tento den bude taky probíhat.

Král ohně v novém přichází

Schiedel KINGFIRE Grande - komín a krb v jednom

ČERNÍ PASAŽÉŘI ELEKTROODPADU A ZAHRANIČNÍ E-SHOPY

Černým pasažérem elektroodpadu je výrobce nebo dovozce, který v České republice prodává nová elektrozařízení, ale neplatí za ně příspěvky, ze kterých se financuje jejich zpětný odběr a recyklace. To je problém zejména u elektroodpadu s tzv. negativní ekonomickou hodnotou, jejichž recyklace je velmi nákladná a nedá se uhradit ze surovin získaných recyklací. Příkladem takového elektroodpadu s negativní hodnotou, který je zároveň i nebezpečným odpadem, jsou např. zářivky, které pro své správné fungování obsahují malé množství rtuti a jejich recyklace je tedy extrémně nákladná. Pokud se tedy některý výrobce či dovozce vyhýbá placení příspěvků na recyklaci, pak se tyto náklady bohužel hradí z prostředků těch poctivých výrobců a dovozců, kteří své příspěvky řádně odvedli.

Inteligentní klika pro bezpečný domov

Základem bezpečného domu jsou bezpečné dveře. Zamykací vložka musí odolat zlodějům, vandalům i nepříznivému počasí. Pak ale jednou ztratíte klíč a musíte investovat do nové vložky, nebo riskovat vykradení. Existuje ale pohodlnější a bezpečnější řešení. Vyzkoušejte odemykání čipem, které je nyní velmi populární u rodinných, ale i bytových domů.

Třídit plastový odpad má smysl. Nachází uplatnění napříč obory.

Každý z nás vytřídí za rok v průměru přes 12 kilogramů plastových odpadů. Setkáváme se s nimi prakticky denně – najdeme je v koupelně, v kuchyni, v automobilech. Produkci plastových obalů tak nejspíš neomezíme, ale když je správně vytřídíme do barevných kontejnerů, umožníme jejich další využití.   

I zkažené zuby ovlivňují kvalitu sexuálního života! Může vám pomoci pouhá káva.

Průzkumy a lékařská zjištění uvádí, že až polovina mužů ve věku 40-70 let trpí různě závažnou formou erektilní dysfunkce. Na čele žebříčku je, překvapivě, zdravě žijící Japonsko, následované Čínou a USA. Proč tomu tak je?

Lámete si hlavu s vytápěním? Máme pro vás 5 tipů na aktuální trendy.

Ačkoli základní rolí topení je vyhřát interiér, čím dál více se na něj pohlíží i jako na prvek, který významně ovlivní celkový design bytu.

Revoluční koberce Vivendi

Koberec je moderním a často také designovým doplňkem interiéru, jehož údržba se ovšem často stává noční můrou. Rozlité červené víno, skvrny od kávy a čaje, stopy po domácích mazlíčcích - zůstává jedinou možností maskování těchto skvrn přesouváním nábytku?

Samoskladování - služba šitá přesně na míru dnešní době.

První zmínka o ,,self-storage‘‘ ,neboli samoskladování  pochází ze Spojených Států již z počátku 50. let. S rychle rostoucí ekonomikou se trend osobních skladů, s 24 hodinovým přístupem, postupně rozšířil do celého světa. Například v Čechách s tímto konceptem přišla jako první společnost LessMess Storage.

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku dnes není žádný problém. Jejím provozem si uživatelé nejen významně sníží účty za elektřinu, ale přispějí i ke zlepšení životního prostředí využitím obnovitelných zdrojů k výrobě elektřiny.

Na Zelený čtvrtek, třináctka Zelené pivo letos potřinácté.

Brno, 19. března 2018 – Na Zelený čtvrtek 29. března hostinští v celé České republice narazí sudy s nejpopulárnějším speciálem všech dob z pivovaru Starobrno – Zeleným pivem. Každoročně tak opět přivítá svátky jara na Moravě, v Čechách i na Slovensku. Do všech koutů České republiky se už rozvezlo 4200 hektolitrů. Na Slovensko Starobrno poslalo 500 hektolitrů.

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v excelových tabulkách a svěřte tento nelehký úkol modulu Plánování kapacit v docházkovém systému, který je perfektní volbou zejména pro pobočkové prodejny.

Designové novinky pro rok 2018

Pro jaro 2018 představují značky AEZ, DOTZ a DEZENT z produkce skupiny ALCAR několik zajímavých novinek. A předně je nutné poznamenat, že se vždy jedná o homologovaná kola, která jsou vždy na čelní straně označena značkou „KBA“ nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí je, v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla, vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT