Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ASSET MEDIA

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pohrajte si s balením vánočních dárků a recyklujte!

Krásný dárek vybraný a darovaný od srdce si žádá originální obal.  Právě obal je totiž to první, čím dárek pod stromečkem prezentujeme. A určitě se shodneme na tom, že nablýskaná pozlátka nenahradí originální balení, z něhož je hned patrné, že jsme si s ním „pohráli". Ocení to naši blízcí i příroda!

Každá vytříděná sklenička se počítá – i ta nevymytá!

Večery se skleničkou mladých, svěžích vín nebo likérů a hořící vonné svíčky. To vše nám doma s příchodem zimy navozuje pohodovou atmosféru. A co třeba takto strávený večer doplnit ještě o krátkou procházku – cestou pak můžeme do barevných kontejnerů vytřídit prázdné sklenice od vína, rozbitou skleničku nebo sklenici od vonné svíčky. Vytříděného skla není totiž nikdy dost!

Posviťme si na rok 2018

Už to tak prostě je, že s končícím rokem se ohlížíme, co se povedlo a co ne. Zkusme to z pohledu elektřiny v Praze, bez které si dnes naši existenci nedovedeme ani představit.

Vánoční stromky: Na co si dát pozor při výběru

Vůně jehličí dokáže vykouzlit vánoční atmosféru i ve chvílích, kdy venku nejsou zrovna sněhové závěje. Vybrat z široké nabídky ten správný stromek, který neuschne a neopadá ještě před příchodem Ježíška, není ale lehké. Přečtěte si tipy odborníků ze zahradního centra Bauhaus podle čeho vybírat.

Užijte si radostné a klidné Vánoce s OC Nisa

Vůně vanilkových rohlíčků, plápolající svíčky na adventním věnci, zabalené dárky pod stromečkem a všude kolem radost a smích. Taky už se těšíte na vánoční svátky a setkávání s vašimi blízkými? Přijďte načerpat adventní atmosféru do obchodního centra Nisa. Čekají tu na vás voňavé kavárny, kde můžete dopsat vánoční seznamy, a poté vše pohodlně nakoupit v místních obchodech nebo na vánočním trhu s originálními českými výrobky. Děti si užijí zábavu v tvořivých dílničkách, prohlédnete si výstavu betlémů a nakonec se ještě vyfotíte pro babičky a dědečky u Nisa vánočního stromu.

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Historie společnosti Gebrüder Weiss sahá více než 500 let zpět. Proto i síť přepravních linek je budována již po několik desítek let a celá Evropa je jimi protkaná. Plynulá přeprava zboží je základem ekonomické výkonnosti a přináší významné výhody při pronikání na evropské trhy.

CO BUDETE DĚLAT O VÍKENDU? MÁME TIP NA POŘÁDNOU PORCI CHYTRÉ ZÁBAVY

Tento týden oslaví zábavní vědecký park VIDA! své čtvrté narozeniny a chystá originální oslavy. Kromě víkendového programu pro rodiny s dětmi si na své přijdou také všichni dospěláci už v pátek večer. Přinášíme 3 důvody, proč byste si oslavy rozhodně neměli nechat ujít.

ZA TENHLE VÝLET VÁS DĚTI BUDOU MILOVAT

Tento týden oslaví zábavní vědecký park VIDA! své čtvrté narozeniny. A pokud jste tam ještě nezavítali, rozhodně byste to měli napravit. Přinášíme 4 důvody, proč si tohle brněnské místo vy i vaše děti zamilujete.

Fabory "určuje standard ve spojování"

Fabory je Vaším partnerem pro dodávky vysoce kvalitního spojovacího materiálu a souvisejících průmyslových produktů a řešení.

Každá vytříděná sklenička se počítá – i ta nevymytá!

Večery se skleničkou mladých, svěžích vín nebo likérů a hořící vonné svíčky. To vše nám doma s příchodem zimy navozuje pohodovou atmosféru. A co třeba takto strávený večer doplnit ještě o krátkou procházku – cestou pak můžeme do barevných kontejnerů vytřídit prázdné sklenice od vína, rozbitou skleničku nebo sklenici od vonné svíčky. Vytříděného skla není totiž nikdy dost!

Systém KEYLESS GO usnadní život nejenom vám, ale i zloději vašeho auta

Systém KEYLESS GO je velmi populární u výrobců aut i u řidičů. Není divu, k otevření a nastartování vozidla stačí mít v peněžence či v kapse u kalhot elektronický klíč, což je pro majitele vozů velmi pohodlné. Věděli jste však, že překonání tohoto systému je až dětsky jednoduché?

20 let růstu, 20 let překonávání překážek

DSV, globální logistická a přepravní společnost, slaví letos 20 let na českém trhu. U této příležitosti zveřejňujeme rozhovor s generálním ředitelem DSV Road a.s., Petrem Chocholatým, nejen o historii firmy a jejím masivním růstu, ale i obecných trendech v dopravním a logistickém sektoru.

OC Nisa slaví kulatiny a sází nové stromy v Jizerských horách

Největší liberecké obchodní centrum slaví kulaté výročí a jako poděkování za léta vaší přízně se rozhodlo vysázet 500 stromů v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor. Nové jeřáby ptačí a javory kleny budou zdobit oblast kolem Hejnic a Smědavy. A jejich vysázený počet mohli již od 15. října ovlivňovat právě zákazníci OC Nisa.

Samoskladování, jako řešení nedostatku místa

Máte pocit že se domů nevejdete? Pokud je tomu tak, může to být ten pravý čas, abyste investovali do kvalitní samoobslužné jednotky. Efektivní způsob jak zamezit nepořádku v domácnosti.

O situaci v lesích se mluví a je to dobře.

Máme šanci zabránit budoucím kalamitám.

Opravdu bezpečný domov zajistí elektronika

Terčem zlodějů se stává stále více domácností. Praxe přitom ukazuje, že pokud chcete svou domácnost ochránit před vloupáním, nejlepší bývá zvolit kombinaci mechanického a elektronického zabezpečení.

PVC podlahy, Vás dennodenní společník

Tichý společník, který Vám dokresluje dennodenní komfort, který s Vámi prožívá Vaše zážitky, společník, kterého si sami vyberete a když budete chtít, tak ho po čase vyměníte.

SPOLEČNOST HOVAL V PLZNI HLEDÁ NOVÉHO KOLEGU!

Přední výrobce systémů tepelné techniky a vzduchotechniky s mateřským sídlem v Lichtenštejnsku hledá do svého kolektivu kolegu či kolegyni na pozici After Market Service Coordinator! Pakliže jste komunikativní, máte technické myšlení a komunikativní znalost AJ, ozvěte se nám! 

Kotel za půl: chytré řešení i pro vás

Zahájení nové topné sezony často přinese nepříjemná překvapení. Spousta lidí přichází na to, že jejich kotel nefunguje, jak má, a rozhlížejí se po servisu nebo rovnou po novém kotli.

Kůrovec ignoruje katastr nemovitostí. Majitelé lesů musí postupovat společně

Už od jara jezdí lesníci po českých a moravských městech. Vysvětlují, co se děje s našimi lesy, proč nejsou v tak dobré kondici jako bývaly, a co s tím lze dělat. Stihli se setkat s mnoha starosty, zastupiteli či úředníky obcí z Jeseníků, Beskyd a Vysočiny. Také se spoustou vlastníků malých lesů, kteří si přišli pro radu. A s mnoha lidmi, kterým zkrátka není jedno, co se s lesy děje.

Není nabíječka jako nabíječka. Wallbox PRE je jen jeden!

Nástěnné nabíjecí stanice pro elektromobily - Wallboxy PRE jsou unikátní nabídkou pro všechny majitele elektromobilů. To platí samozřejmě i pro firmy nebo bytová družstva. A nemusí sloužit jako pouhá nabíječka elektromobilu, ale může dobíjet úsporně a za levnější elektřinu v nízkém tarifu nebo regulovat dobíjení podle provozu.

Předejděte bolestem hlavy a špatnému spánku správným větráním

Zvýšené množství oxidu uhličitého může navozovat ospalost a únavu. Když se jeho obsah zvyšuje, může docházet k bolestem hlavy, špatnému spánku či nevolnostem.

Gebrüder Weiss - záruka jistoty v přepravě nebezpečného zboží

Přestože je nebezpečné zboží letecky přepravováno po celém světě, odesilatelé si často neuvědomují mnohá specifická rizika těchto přeprav.  Nebezpečnému nákladu v letadle je totiž třeba věnovat zvláštní pozornost, a především zajistit odpovídající přípravu vybavení takové zásilky.  

Rozmazlujte se na podzim v nově otevřených obchodech v Nise

Když přichází sychravé počasí, není nad to dát si voňavou lázeň, potěšit se krásným šperkem a zahalit se do nového hebkého svetru s šálkem dobrého čaje. To vše vám pomůžeme v Nise realizovat. Právě otvíráme nové obchody originálních českých značek, kde si užijete příjemnou atmosféru a domů si přinesete krásné dárky, které potěší nejen na těle, ale i na duši

Co se děje v science centru po setmění? Zjistěte na vlastní kůži!

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! rozhodně není místem určeným pouze pro rodiny. Všech 170 hravých exponátů si užijí i dospělí. A to nejlépe večer, kdy už děti spí a VIDA! ožívá díky hudbě, baru a nevšednímu programu.

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Celoroční oslavy vzniku republiky vyvrcholí v Plzni 27. a 28. října velkolepou dvoudenní akcí v národních barvách

Jak si vybrat ta správná kola

Vybíráte novou sadu litých kol, na kterou obujete zimní pneumatiky? Poradíme Vám, na co byste si měli dát pozor, abyste nenaletěli a nekoupili si třeba kola, která vůbec nejsou pro váš vůz homologovaná. Jsou ale i mezi homologovanými koly nějaké rozdíly? Níže se dočtete, co byste ještě před pořízením nových kol měli zvážit, aby vám posloužila podle vašich představ.

Za 15 let přibylo v ČR 10 % třídičů odpadu! Třídí už 73 % lidí

Podíl obyvatel ČR, kteří třídí komunální odpad, se zvýšil od roku 2003 o 10 %. Aktuálně tak třídí svůj odpad již 73 % lidí. Nejvíce se o problematiku třídění komunálního odpadu zajímají obyvatelé Jihomoravského kraje, následně pak lidé v kraji Moravskoslezském, Zlínském a v Kraji Vysočina. Vyplývá to z průzkumů zaměřených na problematiku postojů obyvatelstva k třídění odpadů, které si nechává zpracovat společnost EKO-KOM.

5 tipů na dárky plné Zdraví bez chemie

Udělejte konec dárkům kupovaným na poslední chvíli, na které se nakonec jen práší. Přinášíme vám tipy na dárky, které nejen potěší, ale darujete s nimi svým milým i to nejcennější, zdraví a pohodu. 

Stropem uniká až jedna třetina tepla!

Zimní počasí se blíží, a tak se topná sezóna pomalu rozjíždí. Dřívější začátek topné sezóny má za následek větší odběr elektřiny, plynu nebo vyšší spotřebu tuhých paliv. A to máme letos avízované zdražení energií.

Sportem k radosti! Sporťák z Nisy vám pomůže odstartovat

Chcete začít běhat, jezdit na inline bruslích nebo se v zimě konečně proběhnout na lyžích zasněženými pláněmi? Možná by se vám hodila pomoc zkušeného odborníka, který umí poradit nejen s vybavením. Zastavte se ve stánku Sportovního poradce v obchodním centru Nisa. Zkušený profesionál vám zdarma pomůže například s výběrem vhodného oblečení, obuvi, doplňků i konkrétní výbavy, a ještě vám dá tipy na slevy či místa, kde si nejlépe zasportujete.

FOTOEXPO 2018 – Zaměřeno na hvězdy

Zúčastnil se vědeckých expedicí na ostrově Sachalin, Borneo, v Jižní Koreji či Keni. Přednáší na světových zoologických kongresech. Je Nikon Ambasador pro Slovensko. V rámci Slovak Press Photo získal v roce 2017 1. a 2. cenu v kategorii Příroda, v roce 2014 v kategorii Životní prostředí. Nejen to o sobě prozradí Tomáš Hulík na 6. ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2018, které se bude konat v sobotu, 20. října v Praze.

Vítěz nad hlukem

Představte si jako vítěze nad hlukem silnostěnné potrubí. Ano, i potrubí může zvítězit nad hlukem. Nesmíme však hovořit o standardních trubkách. Vítězem je speciální odpadní potrubí, díky kterému lze dosáhnout takových hodnot hluku, že se blíží až k prahu vnímání lidského sluchu.

Posouvejte, jde to i bez stavebních úprav

Přestože jsou tradiční otočné dveře stále dominantní, při otevírání v malých interiérech mohou tvořit nevítanou překážku. Zejména z tohoto důvodu je začaly nahrazovat posuvné dveře, které nezasahují do prostoru místnosti. A to i ve variantě, která nevyžaduje stavební úpravy

Skladové prostory v Praze nejen pro podnikání

Už dávno neplatí, že si externí skladové prostory pronajímají jenom podnikatelé. Fyzická osoba, stejně jako podnikatel, má potřebu něco uklidit, přemístit, ochránit.

Pozvěte přírodu do svých domovů

Trendem současné doby je přirozenost a návrat k přírodě, který díky našemu novému povrchu dveří a zárubní zažijete všemi smysly. Kartáčovaná dýha FORTE totiž představuje 100 % přírodní materiál.

FOTOEXPO 2018 – když je focení životní vášní

Jeho práce je úzce spjata s akčním životním stylem. Fotografie ve spojení s dobrodružstvím ho motivují překonávat vlastní hranice. Dostává se tak do míst, kde příroda přináší dechberoucí překvapení. Takový je život Uroše Podlogara, úspěšného mezinárodního fotografa, který přijede o své cestě na výsluní vyprávět 20. října do Národního domu na Vinohradech v rámci 6. ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2018.

Tepelné studio pro každého

Letošní, chvílemi až tropické léto nám zamávalo na rozloučenou a prakticky během jediného víkendu nastoupil podzim. A to je nejvyšší čas postarat se o teplo, případně teplou vodu v našich domácnostech pro nadcházející chladné období. Pojďme si představit nabídku části prodejny Centra služeb PRE nazvané Tepelné studio, které je v pražské Jungmannově ulici. Co se pod názvem Tepelné studio skrývá? Najdete zde veškeré služby pro domácnosti spojené s elektřinou, případně i plynem, poskytované Pražskou energetikou a její dceřinou společností PREměření

Nový design do vaší koupelny

Máte moderní dům či byt a vždy pečlivě vybíráte správné dekorace a vybavení? Pojďte se takto detailně nezaměřit i na vaši koupelnu!

Je čas na změnu HR systému

Používá vaše společnost zastaralý HR systém, ve kterém je vše pracné? Přepisujete podklady z docházkového systému ručně při zpracování mezd? Nejste schopni efektivně poskytovat data managementu?

Na MSV představí MES PATRIOT s novinkou - hodnotový tok - a benchmarking údržby

Letošní rok, na jehož konci je symbolická osmička, se bez nadsázky dá nazvat rokem jubilejním. Kromě 100letého výročí vzniku samostatného Československa, má důvod k oslavě i nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě – MSV Brno. Letos půjde o jeho 60. jubilejní ročník, zaměřený na Technologie 4.0.

Nisa Liberec vybrala osm projektů, které podpoří v rámci Grantového programu

Liberec - Letos je to již po čtvrté, co se obchodní centrum Nisa Liberec rozhodlo poskytnout část svých finančních prostředků na zajímavé projekty.  Vypsání grantového programu proběhlo v únoru letošního roku a podat žádost bylo možné až do konce dubna. Zúčastnit se mohly například české nevládní organizace, zájmová sdružení, příspěvkové organizace ale i jednotlivci.

Další zelená budova v ultra-nízkoenergetickém standardu vyrostla v Piešťanech

„Investor, společnost EKOM, který do celého světa vyváží ekologické kompresory, zejména pro čistou dentální a lékařskou techniku, spontánně souhlasil s ekologickou výstavbou tohoto administrativního centra,” řekl úvodem Ing. arch. Adam Cifra ze společnosti DELTA. S ohledem na životní prostředí jsou realizovány i čtyřpatrové garáže u této administrativní budovy: „Proč zabírat drahocennou plochu pro pozemní parkování?” říká Adam Cifra.

Areál Laguny Ostramo se otevře lidem již popáté

Obyvatelé Ostravy si mohou již popáté prohlédnout areál Lagun Ostramo, kde v současnosti probíhá těžba ropných kalů. Ve středu 19. září totiž proběhne další den otevřených dveří, na který jsou všichni zájemci srdečně zváni.

Jak odradit zloděje? Bezpečnými dveřmi!

Každý se chce doma cítit bezpečně. Víte ale, jak zajistit, aby Váš domov bezpečný skutečně byl? Účinná prevence vloupání vyžaduje pouze několik jednoduchých opatření. Tyto zásady však řada lidí nedodržuje a jejich byty a domy se pak zcela zbytečně stávají terčem zlodějů, kteří se k nim dostanou dveřmi nebo i oknem.

Ani střípek na zmar, třídit sklo se totiž vyplatí!

Víte, co mají společného grilování a zavařování? V obou případech jde o jídlo. A v obou případech při tom nashromáždíme docela dost skleněného odpadu – zavařovací sklenice, lahve od vína, rozbité skleničky. Sklo, které již nevyužijeme doma, pak vytřídíme samosebou do zeleného kontejneru.   

Využití self-storage při přesunu do zahraničí.

Lidé, kteří jsou ochotni přijmout výzvu vzdělávání a pracovní příležitosti v zahraničí se často nacházejí v obtížné situaci. Organizace a přesun věcí vyžaduje spoustu financí, ale i času. Jak ale efektivně a úsporně uložit naše věci?

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku dnes není žádný problém. Jejím provozem si uživatelé nejen významně sníží účty za elektřinu, ale přispějí i ke zlepšení životního prostředí využitím obnovitelných zdrojů k výrobě elektřiny.

Kdo říká, že vaše podlahy nemohou být stylové?

10 Trendy koberců, které žádná návštěva nepřehlédne

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT