Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ASSET MEDIA

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Gebrüder Weiss - záruka jistoty v přepravě nebezpečného zboží

Přestože je nebezpečné zboží letecky přepravováno po celém světě, odesilatelé si často neuvědomují mnohá specifická rizika těchto přeprav.  Nebezpečnému nákladu v letadle je totiž třeba věnovat zvláštní pozornost, a především zajistit odpovídající přípravu vybavení takové zásilky.  

Rozmazlujte se na podzim v nově otevřených obchodech v Nise

Když přichází sychravé počasí, není nad to dát si voňavou lázeň, potěšit se krásným šperkem a zahalit se do nového hebkého svetru s šálkem dobrého čaje. To vše vám pomůžeme v Nise realizovat. Právě otvíráme nové obchody originálních českých značek, kde si užijete příjemnou atmosféru a domů si přinesete krásné dárky, které potěší nejen na těle, ale i na duši

Co se děje v science centru po setmění? Zjistěte na vlastní kůži!

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! rozhodně není místem určeným pouze pro rodiny. Všech 170 hravých exponátů si užijí i dospělí. A to nejlépe večer, kdy už děti spí a VIDA! ožívá díky hudbě, baru a nevšednímu programu.

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Celoroční oslavy vzniku republiky vyvrcholí v Plzni 27. a 28. října velkolepou dvoudenní akcí v národních barvách

Jak si vybrat ta správná kola

Vybíráte novou sadu litých kol, na kterou obujete zimní pneumatiky? Poradíme Vám, na co byste si měli dát pozor, abyste nenaletěli a nekoupili si třeba kola, která vůbec nejsou pro váš vůz homologovaná. Jsou ale i mezi homologovanými koly nějaké rozdíly? Níže se dočtete, co byste ještě před pořízením nových kol měli zvážit, aby vám posloužila podle vašich představ.

Za 15 let přibylo v ČR 10 % třídičů odpadu! Třídí už 73 % lidí

Podíl obyvatel ČR, kteří třídí komunální odpad, se zvýšil od roku 2003 o 10 %. Aktuálně tak třídí svůj odpad již 73 % lidí. Nejvíce se o problematiku třídění komunálního odpadu zajímají obyvatelé Jihomoravského kraje, následně pak lidé v kraji Moravskoslezském, Zlínském a v Kraji Vysočina. Vyplývá to z průzkumů zaměřených na problematiku postojů obyvatelstva k třídění odpadů, které si nechává zpracovat společnost EKO-KOM.

5 tipů na dárky plné Zdraví bez chemie

Udělejte konec dárkům kupovaným na poslední chvíli, na které se nakonec jen práší. Přinášíme vám tipy na dárky, které nejen potěší, ale darujete s nimi svým milým i to nejcennější, zdraví a pohodu. 

Stropem uniká až jedna třetina tepla!

Zimní počasí se blíží, a tak se topná sezóna pomalu rozjíždí. Dřívější začátek topné sezóny má za následek větší odběr elektřiny, plynu nebo vyšší spotřebu tuhých paliv. A to máme letos avízované zdražení energií.

Sportem k radosti! Sporťák z Nisy vám pomůže odstartovat

Chcete začít běhat, jezdit na inline bruslích nebo se v zimě konečně proběhnout na lyžích zasněženými pláněmi? Možná by se vám hodila pomoc zkušeného odborníka, který umí poradit nejen s vybavením. Zastavte se ve stánku Sportovního poradce v obchodním centru Nisa. Zkušený profesionál vám zdarma pomůže například s výběrem vhodného oblečení, obuvi, doplňků i konkrétní výbavy, a ještě vám dá tipy na slevy či místa, kde si nejlépe zasportujete.

FOTOEXPO 2018 – Zaměřeno na hvězdy

Zúčastnil se vědeckých expedicí na ostrově Sachalin, Borneo, v Jižní Koreji či Keni. Přednáší na světových zoologických kongresech. Je Nikon Ambasador pro Slovensko. V rámci Slovak Press Photo získal v roce 2017 1. a 2. cenu v kategorii Příroda, v roce 2014 v kategorii Životní prostředí. Nejen to o sobě prozradí Tomáš Hulík na 6. ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2018, které se bude konat v sobotu, 20. října v Praze.

Vítěz nad hlukem

Představte si jako vítěze nad hlukem silnostěnné potrubí. Ano, i potrubí může zvítězit nad hlukem. Nesmíme však hovořit o standardních trubkách. Vítězem je speciální odpadní potrubí, díky kterému lze dosáhnout takových hodnot hluku, že se blíží až k prahu vnímání lidského sluchu.

Posouvejte, jde to i bez stavebních úprav

Přestože jsou tradiční otočné dveře stále dominantní, při otevírání v malých interiérech mohou tvořit nevítanou překážku. Zejména z tohoto důvodu je začaly nahrazovat posuvné dveře, které nezasahují do prostoru místnosti. A to i ve variantě, která nevyžaduje stavební úpravy

Skladové prostory v Praze nejen pro podnikání

Už dávno neplatí, že si externí skladové prostory pronajímají jenom podnikatelé. Fyzická osoba, stejně jako podnikatel, má potřebu něco uklidit, přemístit, ochránit.

Pozvěte přírodu do svých domovů

Trendem současné doby je přirozenost a návrat k přírodě, který díky našemu novému povrchu dveří a zárubní zažijete všemi smysly. Kartáčovaná dýha FORTE totiž představuje 100 % přírodní materiál.

FOTOEXPO 2018 – když je focení životní vášní

Jeho práce je úzce spjata s akčním životním stylem. Fotografie ve spojení s dobrodružstvím ho motivují překonávat vlastní hranice. Dostává se tak do míst, kde příroda přináší dechberoucí překvapení. Takový je život Uroše Podlogara, úspěšného mezinárodního fotografa, který přijede o své cestě na výsluní vyprávět 20. října do Národního domu na Vinohradech v rámci 6. ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2018.

Tepelné studio pro každého

Letošní, chvílemi až tropické léto nám zamávalo na rozloučenou a prakticky během jediného víkendu nastoupil podzim. A to je nejvyšší čas postarat se o teplo, případně teplou vodu v našich domácnostech pro nadcházející chladné období. Pojďme si představit nabídku části prodejny Centra služeb PRE nazvané Tepelné studio, které je v pražské Jungmannově ulici. Co se pod názvem Tepelné studio skrývá? Najdete zde veškeré služby pro domácnosti spojené s elektřinou, případně i plynem, poskytované Pražskou energetikou a její dceřinou společností PREměření

Nový design do vaší koupelny

Máte moderní dům či byt a vždy pečlivě vybíráte správné dekorace a vybavení? Pojďte se takto detailně nezaměřit i na vaši koupelnu!

Je čas na změnu HR systému

Používá vaše společnost zastaralý HR systém, ve kterém je vše pracné? Přepisujete podklady z docházkového systému ručně při zpracování mezd? Nejste schopni efektivně poskytovat data managementu?

Na MSV představí MES PATRIOT s novinkou - hodnotový tok - a benchmarking údržby

Letošní rok, na jehož konci je symbolická osmička, se bez nadsázky dá nazvat rokem jubilejním. Kromě 100letého výročí vzniku samostatného Československa, má důvod k oslavě i nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě – MSV Brno. Letos půjde o jeho 60. jubilejní ročník, zaměřený na Technologie 4.0.

Nisa Liberec vybrala osm projektů, které podpoří v rámci Grantového programu

Liberec - Letos je to již po čtvrté, co se obchodní centrum Nisa Liberec rozhodlo poskytnout část svých finančních prostředků na zajímavé projekty.  Vypsání grantového programu proběhlo v únoru letošního roku a podat žádost bylo možné až do konce dubna. Zúčastnit se mohly například české nevládní organizace, zájmová sdružení, příspěvkové organizace ale i jednotlivci.

Další zelená budova v ultra-nízkoenergetickém standardu vyrostla v Piešťanech

„Investor, společnost EKOM, který do celého světa vyváží ekologické kompresory, zejména pro čistou dentální a lékařskou techniku, spontánně souhlasil s ekologickou výstavbou tohoto administrativního centra,” řekl úvodem Ing. arch. Adam Cifra ze společnosti DELTA. S ohledem na životní prostředí jsou realizovány i čtyřpatrové garáže u této administrativní budovy: „Proč zabírat drahocennou plochu pro pozemní parkování?” říká Adam Cifra.

Areál Laguny Ostramo se otevře lidem již popáté

Obyvatelé Ostravy si mohou již popáté prohlédnout areál Lagun Ostramo, kde v současnosti probíhá těžba ropných kalů. Ve středu 19. září totiž proběhne další den otevřených dveří, na který jsou všichni zájemci srdečně zváni.

Jak odradit zloděje? Bezpečnými dveřmi!

Každý se chce doma cítit bezpečně. Víte ale, jak zajistit, aby Váš domov bezpečný skutečně byl? Účinná prevence vloupání vyžaduje pouze několik jednoduchých opatření. Tyto zásady však řada lidí nedodržuje a jejich byty a domy se pak zcela zbytečně stávají terčem zlodějů, kteří se k nim dostanou dveřmi nebo i oknem.

Ani střípek na zmar, třídit sklo se totiž vyplatí!

Víte, co mají společného grilování a zavařování? V obou případech jde o jídlo. A v obou případech při tom nashromáždíme docela dost skleněného odpadu – zavařovací sklenice, lahve od vína, rozbité skleničky. Sklo, které již nevyužijeme doma, pak vytřídíme samosebou do zeleného kontejneru.   

Využití self-storage při přesunu do zahraničí.

Lidé, kteří jsou ochotni přijmout výzvu vzdělávání a pracovní příležitosti v zahraničí se často nacházejí v obtížné situaci. Organizace a přesun věcí vyžaduje spoustu financí, ale i času. Jak ale efektivně a úsporně uložit naše věci?

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku dnes není žádný problém. Jejím provozem si uživatelé nejen významně sníží účty za elektřinu, ale přispějí i ke zlepšení životního prostředí využitím obnovitelných zdrojů k výrobě elektřiny.

Kdo říká, že vaše podlahy nemohou být stylové?

10 Trendy koberců, které žádná návštěva nepřehlédne

Bezúdržbový městský mobiliář? Ten z recyklovaného plastu!

Potřebujete oplotit obecní pozemek, aby z něj mohlo vzniknout dětské hřiště či uzavřený prostor pro volné pobíhání psů, nebo chcete jen zvelebit místo pro vynášení odpadků? Chybí vaší obci či školce dětské pískoviště, které dokáže sestavit pouze pomocí ručního nářadí téměř každý?

Slevotéka představuje výhodnou dovolenou v Maďarsku s možností cashbacku

Kdo jednou Maďarsko navštíví, ten už na něj nedá dopustit. Jeho osobitému kouzlu se zkrátka nedá odolat. Kromě léčivých termálních pramenů, kterými je Maďarsko známé snad po celém světě, je tato země vyhlášená i výtečnou pikantní kuchyní, nádhernou přírodou i skvostnou architekturou. Právě nyní navíc představuje slevový portál Slevoteka.cz ještě výhodnější věrnostní program.

Sportovní podkolenky na křečové žíly.

Nejspíš tušíte, že sportovní kompresní produkty patří primárně na „zdravou“ nohu a že jejich nošení při žilních onemocněních dolních končetin jsou vždy na diskusi s ošetřujícím lékařem. Výběrem nesprávného nebo nekvalitního produktu můžete již existující zdravotní potíže dokonce zhoršit.

RESPEKTUJTE ŽIVOTY NAŠICH PRACOVNÍKŮ A KOLEGŮ!

Dne 6. 8. 2018 došlo na D1 k tragické nehodě, při které vozidlo přeletělo pevná svodidla a usmrtilo pracovníka subdodavatele Eurovia CS. Dálnice byla následně na několik hodin zavřená a pracovníci se z obavy o své bezpečí odmítli na místo vrátit a pokračovat v práci.

Sportmanie Plzeň

Největší sportovní akce města Sportmanie Plzeň 2018 obsadí v letošním roce park za OC Plzeň Plaza od 18. do 26. srpna. Devět dní plných sportu nabídne možnost vyzkoušet si na vlastní kůži různé druhy sportů, besedy se známými sportovci nebo přednášky a bohatý doprovodný program na hlavním podiu v amfiteátru.

Baví Vás pracovat v gastronomii?

Rádi byste pracovali v mezinárodní firmě, která má perspektivu a pobočku v Kladně?

Tepelná čerpadla – úsporný a čistý druh vytápění

Tepelné čerpadlo je zařízení, které pomocí kompresoru a pracovní látky přečerpává běžně nevyužitelnou energii (země, voda, vzduch) na vyšší teplotní úroveň, díky níž zajišťuje plnohodnotné vytápění objektů i ohřev užitkové vody.

PRVNÍ POMOC KDYŽ VÁS BODNE HMYZ, aneb co všechno funguje

Léto je tady a hmyz začíná být ve svém živlu. Co když máme smůlu a hmyz nás pozdraví bodnutím? Někdy si ani nevšimnete, že vás hmyz bodl, jindy si nesete těžké následky v podobě alergické reakce a nepříjemného svědění několik dní. Poradíme vám.

Dopravní stavby bez cedulí?

Stát vyzývá stavební firmy, aby odstranily své informační cedule z dálničních staveb. V období nejvyšší stavební sezóny přichází s problémem, který reálně není.

Není nabíječka jako nabíječka

V rámci rozvoje projektu PREmobilita startuje unikátní nabídka nástěnných nabíjecích stanic elektromobilů (tzv. wallboxů) na míru od PRE. Dosud se v energetice nabízejí pouze výrobky se standardními základními funkcemi. Prioritou se tedy pro pražské energetiky stalo nabízet technologické řešení, které by odpovídalo individuálním potřebám zákazníků.

Slavnostní otevření výrobního závodu ENGEL v jihočeských Kaplicích

V sobotu 16. července 2016 byl položen základní kámen k rozšíření výrobního závodu ENGEL v Kaplicích. Nyní po necelých dvou letech, v sobotu 16. června 2018, proběhlo v Kaplicích slavnostní otevření nové výrobně skladovací haly spolu s novou čtyř patrovou administrativní budovou. Vedení společnosti připravilo pro návštěvníky bohatý celodenní program pro děti i dospělé včetně prohlídky závodu a bohatého občerstvení.

Pravda o obilovinách v krmivech pro domácí mazlíčky

Co znamená označení grain-free? Je takové krmivo pro vašeho psa nebo kočku lepší než ostatní? Problematiku a trend bezobilných krmiv vám osvětlí dvojice nutričních specialistů Jan Andres a Petra Nenáhlová ze společnosti Parner in Pet Food CZ s. r. o.

Vysloužilá zářivka může mít svůj druhý život

Co přinese nová legislativa sběru elektroodpadu v České republice? Jak jsme na tom ve srovnání s Evropou ve sběru vysloužilých osvětlovacích zařízení? Na tyto a další otázky odpovídá Petr Číhal, obchodní ředitel společnosti Ekolamp.

Výstava 100PY v plzeňském DEPO2015

Život fiktivní plzeňské rodiny Němcových včetně dobových dat a artefaktů ukazuje výstava 100PY v kreativní zóně DEPO2015. Na pozadí velkých historických událostí přibližuje životní styl uplynulých 100 let. Návštěvníci mohou procházet expozicí, prohlížet si dobové rekvizity a zamýšlet se nad dilematy, se kterými se potýká několik generací rodiny. Řeší osobní i politické situace – otázky víry a vlastní identity po Mnichově v roce 1938, ztrátu živnosti a nástup do Škodovky v padesátých letech. S ohledem na svou minulost i budoucnost svých dětí rozhoduje kolem roku 1970 o vstupu do komunistické strany a v roce 1987 o emigraci. Zážitky rodiny Němcových doplňují fotografie a dokumenty. Přelomové události přibližují audionahrávky a videa. Virtuálním průvodcem je oblíbený herec a zároveň plzeňský rodák Václav Neužil.

Když chybí systém, chtějte RON Software

Společnost ABS Jets, a. s. patří mezi dlouholeté zákazníky společnosti RON Software. Klient v minulosti řešil problém se seznamováním zaměstnanců s nařízeními a směrnicemi a také evidencí, kdo se s dokumentem již seznámil. Vše probíhalo standardním papírovým způsobem, který bylo potřeba zefektivnit a převést do elektronické podoby. Současně vznikla potřeba ve společnosti implementovat elektronický systém monitorující docházku zaměstnanců.

Skoro ho nevidíte, přesto zavře i obrovskou továrnu

Umí zničit zdraví, počítač, nebo třeba televizi stejně jako velikou fabriku. Nevybírá si. Den co den usedá na vše kolem nás a boj s ním je jednoduše nekonečný. Prach je všudypřítomný a je nutné mít ho pod kontrolou.  

Čisté festivaly nabídnou i letos třídění odpadu a spoustu zábavy!

Teplé počasí, sluníčko, pohoda a samozřejmě letní zábava, ke které patří i hudební festivaly. A také projekt Čistý festival, který slaví už jedenáctou sezónu. Díky němu si tak mohou návštěvníci dvacítky vybraných hudebních akcí užít nejen spoustu hudby a zábavy, ale také čisté festivalové areály – bude na nich totiž možné třídit odpad a ještě k tomu dostat nějakou pěknou odměnu. Kromě toho vnese projekt Čistý festival na vybrané akce i zajímavý a netradiční program.

Unikátní hygienický systém dobývá i český trh

Instituce, kde je zajištění bezinfekčnosti prvořadým úkolem prožily v na přelomu roku velmi náročné období. Kompaktní hygienický systém WIPEPOD obsahující dezinfekční utěrky s doposud nejvyšší dezinfekční účinností pomáhá zamezit šíření bakterií i virů velmi efektivně a především neuvěřitelně snadno.

Dezinfekce domácnosti: všeho moc škodí!

Reklamní masáž nám ukládá téměř za povinnost udržovat domácnost v naprosté sterilní čistotě a používat dezinfekční prostředky ke každodennímu úklidu. Je to tak skutečně správně? I zde platí zlatá střední cesta, tedy všeho s mírou.  Už jen fakt, že díky častému používání dezinfekčních prostředků jsme vystaveni množství dráždivých látek a chemikálií, které se během jejich používání v místnosti uvolňují, stojí za zváženou.

Nejmodernější zabezpečovací systém může hlídat i vaše firemní zásoby

B2B segment roste, Praha není nafukovací. Nově vznikajícím podnikům na území hlavního města se nedostává potřebné kapacity pro dlouhodobé a sezónní skladování zásob, či prostor potřebných k archivaci dokumentů. Finančně dostupné řešení nabízí řetězec samoobslužných skladů Less Mess Storage.

OSMA nabízí kompletní knihovnu pro Autocad a pro REVIT

Stále rostoucí nároky na obsažená data a funkcionality BIM prvků zvyšují potřebu profesionálů využívat knihovny reálných exitujících stavebních komponentů. Proto největší výrobce plastových potrubních systémů v Česku dokončil tvorbu kompletní knihovny 3D a 2D modelů pro AutoCAD a dává jí k dispozici projektantům a architektům.

Aby vaše auto neskončilo v zahraničí

Koupili jste si luxusnější vůz v plné výbavě, na který jste roky šetřili či si ho pořídili na leasing nebo úvěr. Pokaždé, když se chystáte zapovinnostmi nebo zábavou, se těšíte, jak do něj nasednete a pohodlně se odvezete, kamkoli budete potřebovat. Jednoho dne však auto na parkovišti nenajdete a budete ve skrytu duše doufat, že vás jen odtáhli. S větší pravděpodobností však váš vůz skončil v zahraničí, jako většina ukradených aut na Slovensku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT