Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ASSET MEDIA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Zelený čtvrtek, třináctka Zelené pivo letos potřinácté.

Brno, x. března 2018 – Na Zelený čtvrtek 29. března hostinští v celé České republice narazí sudy s nejpopulárnějším speciálem všech dob z pivovaru Starobrno – Zeleným pivem. Každoročně tak opět přivítá svátky jara na Moravě, v Čechách i na Slovensku. Do všech koutů České republiky se už rozvezlo 4200 hektolitrů. Na Slovensko Starobrno poslalo 500 hektolitrů.

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v excelových tabulkách a svěřte tento nelehký úkol modulu Plánování kapacit v docházkovém systému, který je perfektní volbou zejména pro pobočkové prodejny.

Designové novinky pro rok 2018

Pro jaro 2018 představují značky AEZ, DOTZ a DEZENT z produkce skupiny ALCAR několik zajímavých novinek. A předně je nutné poznamenat, že se vždy jedná o homologovaná kola, která jsou vždy na čelní straně označena značkou „KBA“ nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí je, v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla, vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje.

Tříděním odpadu ušetříme každoročně pěkný kus přírody!

V ČR aktivně třídí odpad 72 % obyvatel. Každý z nás pak ročně vytřídí v průměru 45 kilogramů papíru, skla, plastů a nápojových kartonů. Těmi nejzásadnějšími důvody jsou úspora přírodních surovin, zamezení dalších skládek a méně emisí vypuštěných do ovzduší.  Každoročně tak díky třídění a recyklaci odpadů v ČR zachráníme zhruba 27 kilometrů čtverečních přírody.

Svět elektrotechniky a informatiky každým rokem významnější

 Veletrh AMPER je největším odborným veletrhem v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR a na Slovensku. Pravidelně se jej účastní na 600 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí a v průběhu 4 dní jej navštíví až 40 tisíc odborníků a techniků. Mezi vystavovateli jsou světoví lídři ve svých oborech, významné ryze české firmy i začínající startupy. Veletrh AMPER pořádaný společností TERINVEST proběhne ve dnech 20. ‑ 23. 3. 2018 na Výstavišti v Brně. Bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER. Význam akce podtrhuje přesah do mnoha oborů.  

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Historie společnosti Gebrüder Weiss sahá více než 500 let zpět. Proto i síť přepravních linek je budována již po několik desítek let a celá Evropa je jimi protkaná. Plynulá přeprava zboží je základem ekonomické výkonnosti a přináší významné výhody při pronikání na evropské trhy.

Jak chránit psí tlapky v extrémních podmínkách

Značka ALAVIS™ uvedla na trh v letošním roce novinku pro chovatele psů – ochranný a hojivý balzám vhodný pro všechna plemena psů. Polštářky na tlapkách jsou během zimních a letních měsíců vystaveny nejen extrémním teplotám, ale často i chemickému posypu a nasoleným chodníkům. Dochází tak k jejich poškození, ojedinělé nejsou ani případy rozleptání polštářků.

Odemykání bez klíče začíná být standardem

Stále více bytových domů nahrazuje klasický zámek ve vchodových dveřích elektronickým přístupovým systémem, kdy se zámek neodemyká mechanickým klíčem, ale například čipem. Proč tomu tak je?

Jak se dělá krása

Zimní zahrady se staly v posledních dvaceti letech harmonickou součástí mnoha rodinných domů. Lidé rychle pochopili, že právě návrat k přírodě dokáže pomoci najít ztracenou rovnováhu a klid. Nejedná se však o nic nového, již v minulých stoletích nebyly zimní zahrady ničím neobvyklým. Dodnes čerpáme nápady z klasických oranžerií, kterými se chlubí krásné domy v Anglii, Franci či zemích Beneluxu.

Další chytré lampy v Praze

v parcích 2. pražské části šíří wi-fi a mají SOS tlačítko

Proč by měla mít každá restaurace pergolu

Ve spoustě restaurací mají hosté možnost posadit se v letních měsících na terasu. Ale jakmile se ochladí nebo nedejbože začne pršet, venkovnímu posezení je konec. Přitom stačí tak málo – investovat do pergoly s kvalitním zastřešením. S takovou pergolou je možné využívat terasu klidně i 10 měsíců v roce, a to navzdory větru, dešti.

Drsný hranolkový audit a miliony metrů čtverečních

Svým rozsahem opravdu mimořádnou zakázku realizuje česká rodinná firma HONDL GLOBAL SERVICES, a.s. Ta se v polovině loňského roku spojila s polskými a slovenskými kolegy, aby se zúčastnila a posléze i vyhrála výběrové řízení na úklid a provozní správu osmi středoevropských terminálů pro nadnárodní gigant mezi e-shopy. Založili kvůli tomu dokonce nový obchodní klastr s názvem Central Europe Janitorial Services (CEJS) s ústředím v Kladně. Klientům tak nyní nabízí jednu kvalitu, v rámci dvou firem a to dokonce ve třech zemích. Úspěchy však sbírají i v jiných segmentech - v poslední době například u společností McDonald´s. 

Tříděním do barevných kontejnerů dáváme odpadu nový smysl!

Co domácnost, to jiný systém na třídění odpadu. Každému vyhovuje něco jiného. Většina z nás volí koš na směsný odpad a jednu nebo více samostatných nádob na tříděný odpad. Proč? Třeba proto, že nechceme přispět k rozšiřování skládek, šetříme přírodní suroviny a chráníme prostředí kolem sebe. A neděláme to jen pro sebe, ale i pro naše děti a další generace. A ten dobrý pocit, když při pohledu na zboží, které se nám líbí, zjistíme, že je vyrobeno recyklací! Inu, třídění odpadu má smysl.

Co má splňovat moderní docházkový systém?

Chtěli byste nahradit evidenci docházky v Excelu? Potřebujte sledovat každou minutu práce zaměstnance nebo stojíte o efektivní zpracování podkladů pro mzdy? Používejte docházkový systém se všemi funkcemi, které nabízí.

Dovoz a vývoz farmaceutického a zdravotnického zboží

Na prvním místě je zdraví člověka. Proto se na poměrně náročnou mezinárodní dopravu teplotně citlivého lékařského a zdravotnického zboží specializují jen ty nejzkušenější certifikované logistické společnosti. V dnešní době plné zákazů a regulací jde o celý komplex inteligentního logistického řešení v teplotně kontrolovaném režimu v souladu s požadavky GXP a dodáním zboží „ze dveří do dveří“.

Mnoho důvodů proč používat sdílený elektromobil

Je spousta příležitostí, jak v Praze jednoduše využít sdílený elektromobil a přitom se o nic dalšího nestarat. Občasné jízdy po městě, různé zařizování, nákupy, cesty k lékaři, pracovní schůzky, příležitostné cesty do centra i výlety za Prahu atp. Prakticky se přestává vyplácet mít svůj vlastní vůz - společnosti PRE, CAR4WAY a Porsche Česká republika vám nabízejí sdílení moderních elektromobilů Volkswagen e-Golf.

Volné sklady v Praze! Nejen pro sezónní výbavu.

Boj s úložným prostorem v Praze, se stává být nekonečnou pohádkou. Zima nám pomalu končí a sezónní výbava musí pryč. Jenže, kam ji bezpečně uložit na nadcházející měsíce?

BAVÍ VÁS LOGISTIKA? DĚLEJTE PRÁCI V OBORU, KTERÝ VÁS ZAJÍMÁ, A PŘIDEJTE SE K NÁM

Jsme férová firma, která úspěšně působí na logistickém trhu již 25 let. Nyní se stěhujeme do nového areálu v Nehvizdech u Prahy a hledáme další kolegy na pozici

Moderní zařízení a technologie pro začínající malé podnikatele

Chcete urychlit rozvoj vašeho podnikání? Chybí vám dostatek finančních prostředků na pořízení moderních zařízení a technologií? Pak máte jedinečnou šanci využít podpory z prostředků Evropské unie.

SPOLEČNOST GTL STAVÍ NOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM U D11

„Od dubna již budeme naše služby poskytovat z nového areálu v Nehvizdech u Prahy.“ říká v rozhovoru pro náš deník Ing. Alexandros Koranis, generální ředitel firmy.

Lyžaři mohou i letos pohodlně třídit odpady na vybraných tuzemských sjezdovkách!

Třídění odpadů se stává pro obyvatele ČR stále větší samozřejmostí. Třídí doma, v práci, ve škole, nejraději by třídili své odpady všude, kde to je jen trochu možné. Třeba i na zasněžených svazích.  Toto přání se jim částečně splnilo už loni - díky projektu Čistý festival // na sněhu si mohli ve vybraných areálech otestovat třídění odpadu přímo pod sjezdovkou v praxi. A zájem o tuto zkušenost byl skutečně velký, letos si to tedy mohou návštěvníci vybraných lyžařských areálů zopakovat.

Rezervní autoklíč Vám ušetří čas i peníze

Máte náhradní klíč ke svému autu? Pokud ano, pak patříte mezi výjimky. Zkušenosti výrobců autoklíčů totiž stále znovu ukazují, že velká část majitelů automobilů význam této zdánlivé drobnosti podceňuje.

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro jednotlivé místnosti, nebo centrální vytápění a jaký zvolit zdroj tepla? Je toho mnoho, nevíte, jak začít, s kým se poradit?  No přece se  specialisty v Centru služeb Pražské energetiky.

O silnice I. tříd bude v zimě postaráno

Nízké teploty, sníh, mráz a led jsou tu. Konec roku ale kromě zimních radovánek přináší také starost o naše silnice. Mezi regiony, ve kterých se EUROVIA CS tradičně stará o kompletní zimní údržbu, se letos na základě veřejných výběrových řízení poprvé zařadily i Karlovarský, Olomoucký, Moravskoslezský, Pardubický a Královéhradecký kraj. Oficiální zimní údržba zde začala už 1. listopadu, hlavní sezóna je ale ještě před námi.

Krajská zdravotní modernizuje onkocentrum

Krajská zdravotní, a. s., pokračuje v revitalizaci Centra komplexní onkologické péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice, o. z., v areálu V Podhájí. V pondělí 4. prosince 2017 zde uvedla do provozu novou Nemocniční lékárnu KZ, již šestou v rámci pěti nemocnic, které Krajská zdravotní spravuje. Ukázala také novou fasádu, kterou společně se zateplením objektů druhého areálu Masarykovy nemocnice získaly. Vedení společnosti a nemocnice zároveň prezentovalo přeměnu onkologického oddělení a oddělení nukleární medicíny jako součástí Komplexního onkologického centra (KOC) ústecké Masarykovy nemocnice, která začala s příchodem nového představenstva společnosti v roce 2014, a jež spočívala v zásadní modernizaci prostor a přístrojového vybavení KOC.

S načančanými pozlátky z vánočních dárků pomohou barevné kontejnery

Už jen pár dní a máme tu vánoce! Svátky klidu míru a pohody. A taky spoustu dárků – většinou krásně zabalených a převázaných mašlemi… Jenže z načančaných pozlátek se už po rozbalení stává hromada odpadů, která nejde se slavnostní vánoční atmosférou moc dohromady. Pojďme je tedy správně vytřídit.

Stres domácích mazlíčků – výdobytek moderní doby?

Důsledek domestikace. Člověk si ochočil psa a kočku, domestikoval původní šelmu a zcela změnil její přirozené návyky. Svoje však ne. Nadále denně odcházíme do práce, často i na víc jak 12 hodin, odjíždíme na dovolené a necháme tak námi ochočené zvíře doma. Následek? Stres.

Doplňkové služby PRE ušetří vaše peníze i energii!

Víte, která elektřina je nejekologičtější? Ta, kterou nespotřebujete. Na téhle filozofii stojí mnohé z doplňkových služeb, které společnost Pražská energetika nabízí svým zákazníkům.

Šance na výnos namísto úrokové diety.

Rakouská Oberbank. Tak trochu jiná banka - s tradicí od roku 1869 rozšiřuje od listopadu produktovou paletu o investiční fondy - partnerem Oberbank je společnost Generali Investments.

Jednovstupový výkon „single site“

Operativa s robotickou asistencí v Krajské zdravotní si připsala další republikové prvenství. Lékařští specialisté Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., jako první v Česku provedli jednovstupový výkon „single site“ s asistencí robota.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT