Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

5 tipů pro podnikání v Evropské unii

Účinný způsob, jak se vyhnout budoucím zádrhelům při podnikání v Evropské unii, je zjistit si před plánovaným projektem co nejvíce informací. Jednotné kontaktní místo při živnostenských úřadech poskytuje komplexní informace o tom, za jakých podmínek příležitostně poskytnout službu v EU i tom, jak se v EU trvale usadit.

14.7.2016
SDÍLEJ:

Foto: Statutární město Jihlava

Zde je pár tipů, co je třeba si před odjezdem ujasnit:

1) Jak dlouho budu v zahraničí pracovat?
Existují v zásadě dva způsoby, jak podnikat v EU. První z možností je forma tzv. přeshraničního poskytování služeb (tj. dočasně, příležitostně na základě tuzemského oprávnění k podnikání) nebo forma trvalého usazení, kdy je třeba vyřídit si příslušné oprávnění k podnikání v zemi, kde se usazuji.
2) Ujasněte si, jakou činnost chcete v zahraničí vykonávat
Např. pro přeshraniční poskytování služeb platí, že v EU lze poskytnout jen takovou službu nebo vykonat jen takovou práci, pro kterou vlastním příslušné oprávnění k podnikání v domovské zemi. U regulovaných profesí je nutné poskytnutí služby předem v příslušném státě ohlásit.


3) Jaké dokumenty si musím vzít sebou?
Toto pokaždé závisí na povaze vykonávané práce, nicméně vždy je dobré mít sebou průkaz oprávnění k podnikání, např. výpis ze živnostenského rejstříku, a také např. objednávku, smlouvu o dílo, vždy s překladem v jazyce země, do které se chystám. Je důležité si ujasnit i to, zda budu sociálně a zdravotně pojištěn doma nebo v cizí zemi.
4) Otázka daní
Např. při přeshraničním poskytování služeb velice často vzniká povinnost registrovat se k DPH a tuto daň odvádět v zemi poskytnutí služby. Je dobré ujasnit si i postup pro placení daně z příjmu.
5) Budu pracovat v zahraničí sám nebo pojedou i mí zaměstnanci?
Pravidla pro vysílání zaměstnanců se řídí především principy směrnice Evropského společenství o vysílání pracovníků. S tímto je spojena řada notifikačních povinností ve státu, do kterého budou zaměstnanci vysláni.
Jednotné kontaktní místo Vám připraví komplexní přehled informací. Služba je poskytována bezplatně.
V Jihlavě najdete JKM v sídle živnostenského úřadu na ulici Třebízského 16.


Kdy nás můžete navštívit:

Pondělí a středa 8:00 – 17:00 hod., úterý, čtvrtek a pátek 8:00 – 14:00 hod.
Telefon: 567 167 352, 567 167 359
E-mail: jkm@jihlava-city.cz

Autor: Komerční sdělení

14.7.2016
SDÍLEJ:
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předvolební debata Deníku: (zleva) Vít Rakušan, Markéta Pekarová-Adamová, Ivan Bartoš
11 51

VIDEO: Neváhali ani vteřinu. Politici měli ohledně vlády s Babišem jasný názor

AKTUALIZOVÁNO

Babiš obvinil ČSSD z korupce, Zaorálek ho nazval parazitem i dravcem

V předvolebním souboji lídrů hnutí ANO a ČSSD Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka v televizi Nova se dosavadní koaliční partneři proti sobě ostře vymezili. Vzájemně se napadali, kdo má máslo na hlavě například v otázce nízkých mezd či boje s korupcí.

VIDEO: Okamura nabídl pomoc Šlechtové. Vysloužil si polibek

Čtvrteční superdebata Deníku se nenesla jen ve vážném duchu. Do koalice by strany přítomných deseti zástupců nešly, ale lidsky se prý mají rádi.

Mladí se derou vpřed. Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku

Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku ve své historii. Po koaličních jednáních, která se táhnou již téměř měsíc, se vítězné strany voleb konečně dohodly. 37letá Jacinda Ardenová, v pořadí třetí a nejmladší žena ve vedení ostrovní země, dnes oznámila, že bude sestavovat vládu. Mladí lidé, kteří nedosáhli 40 let se ve vrcholové politice objevují čím dál častěji.

Video veřejného znásilnění z Konga kolovalo na sítích. Bojuje se ženskými těly

Sedmiminutové video, ukazující nahou ženu, která je znásilněna, zmlácena a nakonec sťata před plným náměstím v jednom z měst v Demokratické republice Kongo (DRK) kolovalo na sociálních sítích několik měsíců, než bylo oficiálně staženo na apel televize France 24. Jak píše server CNN, tato znásilnění zapadají do širšího příběhu, který se datuje do 19. století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení