Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atrakce, dobré jídlo a zábava !

Atrakce, dobré jídlo - to vše si mohli užít zaměstnanci společnosti JTEKT Automotive Czech Pardubice s.r.o.

3.7.2018
SDÍLEJ:

Foto: JTEKT Automotive Czech Pardubice s.r.o.

Pochmurné počasí neodradilo zaměstnance společnosti JTEKT Automotive Czech Pardubice od účasti na sedmém ročníku JTEKT family day. Právě v tento den mají rodiny zaměstnanců japonské společnosti, která se zabývá výrobou přesných mechanických dílů do převodovek a řízení osobních automobilů, možnost navštívit zaměstnání svých rodinných příslušníků a podívat se, v jakých prostorách pracují. To ale zdaleka není vše. Nečeká je pouze prohlídka společnosti, ale i spousta soutěží, zábavného programu a občerstvení.

Staré Čívice - Přijíždím do Starých Čívic, kde sídlí firma JTEKT Automotive Czech Pardubice, která se zabývá výrobou přesných mechanických dílů do převodovek a komponentů řízení do osobních automobilů. Už z dálky vidím nafukovací hrad i skluzavku pro děti a spousty stánků ve firemních barvách. Areál firmy dnes, v sobotu 23. června, vypadá mimořádně vesele, neboť se tu koná takzvaný JTEKT family day, tedy den pro zaměstnance firmy a jejich rodiny. „Nechceme, aby naši zaměstnanci měli pouze pocit, že tady dělají od nevidím do nevidím, ale že se dělá i něco pro ně,“ říká mi Zdeňka Ivaničová z personálního oddělení hned potom, co mě vyzvedla u vchodu.

Z okolí sálá rodinná atmosféra, všude pobíhají výskající děti s rozzářenýma očima, dospělí se usmívají a vzájemně se mezi sebou zdraví. Je jim vidět spokojenost ve tváři. A bodejť by ne, hned u vstupu voní sele na rožni a kousek opodál je připraven celý raut.

Během dne mohou zaměstnanci jíst a pít, co jim hrdlo ráčí. A to bez placení. Mimo to je pro ně i jejich děti připravený pestrý program. Jednou z linií programu jsou soutěže, pro děti i dospělé. Těm se rodiny mohou věnovat v průběhu celého dne. Dospělí mohou získat šampaňské, pohár a vstupenky na festival Léto fest. Pokud se ale na soutěže necítí, mají možnost získat vstupenky na hudební festival i v tombole.

Mimo to si zaměstnanci mohou vyzvednout volňásky do Sportovního parku na Špici. Dětské soutěže se skládají z několika stanovišť, která zahrnují disciplíny jako hokejbal, jízda na umělém koni, překážková dráha a spousty dalších. Za soutěžení děti získají JTEKT kačky a za ně si potom mohou nakoupit hračky na tržnici. Pokud by se jim ale do soutěží nechtělo, o zábavu bude i tak postaráno. Mimo nafukovací atrakce mají návštěvníci možnost vyzkoušet si například autosimulátor a zakusit pocit řízení závodního auta, vyfotit se s vtipnými kulisami ve fotobedně, vystřelit z luku jako Katniss Everdeen, nechat si namalovat obličej nebo navštívit výběh se zvířátky. Ti odvážnější se mohou podívat na areál z vyhlídkového výtahu zavěšeného na jeřábu. Nicméně společnost myslí i na jiné.

Již několik let sponzoruje JTEKT Základní školu a Praktickou školu Svítání poskytující vzdělání zdravotně postiženým dětem. Do Starých Čívic se proto přijela podívat i senátorka Miluše Horská, která působí jako ředitelka Základní školy a Praktické školy Svítání, aby převzala šek v hodnotě 20 000 korun. „Mimo to jsou u stánků postaveny pokladničky pro sponzorské dary od našich zaměstnanců. Svítání tu má i stánek, kde je možné zakoupit jejich výrobky,“ dodává Ivaničová.

 FIRMA MÁ JAPONSKÉ KOŘENY

Na akci nechybí ani prezident společnosti Tadashi Nakamura, který je v čele společnosti již druhým rokem. „Rád bych poděkoval za vaši spolupráci a za pochopení vašim rodinám. Máme tu na dnešek připraveno mnoho zábavných atrakcí. Užijte si prosím tuto akci se svou rodinou a kolegy. A já si ji užiji s vámi se všemi. Děkuji,“ říká v úvodním proslovu zaměstnancům. Je nutné podotknout, že se prezident, přestože sám pochází z Japonska, naučil svůj proslov v češtině, aby mu zaměstnanci rozuměli. I když v České republice nějakou dobu již pobývá, jeho výkon byl z mého pohledu úctyhodný. To ale není jediné, co si pro své zaměstnance na dnešní den připravil.

 Na akci má japonské vedení firmy svůj vlastní stánek, kde podává svým zaměstnancům japonskou specialitu okonomijaki, kterou sami připravili, včetně prezidenta společnosti. Původ společnosti je tedy japonský. Společnost JTEKT Automotive Czech Pardubice s. r. o. působí v České republice od roku 2006 jako nástupnický subjekt společnosti Toyoda Automotive Czech Republic s. r. o. Důvodem pro změnu názvu byla fúze hlavních japonských společností Toyoda Machine Works a Koyo Seiko, která znamenala vytvoření silné globální společnosti na trhu dodavatelů automobilového průmyslu.

Pro projekt výstavby výrobního závodu na zelené louce byla vybrána průmyslová zóna v Pardubicích. Nový výrobní závod byl dokončen na jaře 2004. Mezi největší zákazníky společnosti patří Toyota, Nissan, Renault, Peugeot, Citroen, Mercedes, BMW.

 Právě převodovky a systém řízení, jejichž výrobou se firma zabývá, čelí velkému mechanickému zatížení a opotřebování, proto je potřeba vysoká kvalita těchto dílů, kterou JTEKT poskytuje. To je potvrzeno spokojeností zákazníků a hned několika firemními úspěchy. Například v roce 2011 a 2012 získala společnost ocenění od TOYOTA Motor Europe za kvalitu.

 SPOKOJENOST LIDÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ

Firma má přes 400 zaměstnanců, pro které pořádá dvakrát za rok firemní akce, zimní vánoční večírek a letní JTEKT family day.

„Líbí se mi jak vánoční večírky, tak tato akce. Je tu spoustu aktivit pro nás i pro děti. Ve firmě jsem šest let, počtvrté jsme s rodinou na JTEKT family day a nikdy jsme se tu nenudili. Věřím, že tomu tak nebude ani dnes,“ říká zaměstnanec společnosti Jaroslav Trunec. „Akci si nemůžeme vynachválit, je skvělé, že je tu tolik aktivit pro děti, malé se tady taky moc líbí,“ doplňuje jeho přítelkyně, zatímco vedle ní poskakuje čtyřletá dcerka s balónkem v ruce a nadšením v očích, které hypnotizují skákací hrad. Mimo bohatého programu, který zahrnuje například autogramiádu HC Dynamo, parkour show nebo vystoupení kouzelníka Šeklina, to vše s doprovodem moderátorky Evy Decastelo, mají rodiny možnost zúčastnit se prohlídky výrobních prostor komentované jedním ze zaměstnanců, aby partneři, děti či rodiče viděli, kde jejich rodinný příslušník pracuje. Součástí společnosti JTEKT Automotive Czech Pardubice se můžete stát i vy, stačí se přihlásit do výběrového řízení na stránkách společnosti (www.jtekt-pa.com). A možná příští rok bude mít JTEKT ještě více spokojených zaměstnanců.

(tča)

 O společnosti JTEKT Automotive Czech Pardubice

• Společnost zajišťuje výrobu přesných a kvalitních mechanických dílů do převodovek a komponentů řízení do osobních automobilů.

• V současnosti má JTEKT ve světě více jak 150 výrobních závodů a 50 000 zaměstnanců.

• Název společnosti je odvozen z několika slovních spojení. Písmeno J znamená Joint (společnost vznikla spojením společností Koyo Seiko a Toyoda Machine Works), Joy (společnost chce přinášet zákazníkům radost), Japan (mateřská země společnosti). Slovo TEKT je zkratkou řeckého slova „Tekton“, které označuje schopného a zručného člověka. Podlouhlý znak u písmene E vyznačuje globální aktivity firmy.

Autor: Komerční sdělení

3.7.2018
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 89 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč, mzda max. 106 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Pracoviště: Ostrava, příp. Moravskoslezský kraj - dle zakázek, Kontakt: telefonicky na č. 737 110 374, , Požadujeme praxi na stavbách 2 roky., , Nástup možný ihned.. Pracoviště: Jaromír mlčoch - ostrava, . Informace: Jaromír Mlčoch, +420 737 110 374. Gastronomie - Herna bar 1 000 Kč Nabízím práci v herna baru na Praze 10. 1.000 Kč plus odměny. Prace pouze přes den. Požadují praxi v oboru, čistý rejstřík. Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Jedná se o krátkodobé zaměstnání., Kontakt: , osobně: Tylova 38 (po - pá 9:00 - 14:00), email: info@atlantaworld.cz. Pracoviště: Podnikatelská 25, plzeň, Podnikatelská, č.p. 1156, 301 00 Plzeň 1. Informace: L. Fialová, +420 777 921 599. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 150 Kč Zámečníci strojů strojní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - montáž dílů a strojů, především potravinářských strojů, zakázková výroba, - manuální zručnost, možnost zaměstnání absolventů v oboru strojírenství a jejich zaučení, Tel. nebo osobní kontakt v prac. dny 6-13 hod.. Pracoviště: B e h o spol. s r. o., 582 63 Ždírec nad Doubravou. Informace: Jana Křesťanová, +420 561 202 024(025).

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
15

Mezi českými zaměstnanci se šíří nová praktika. Nepřijít do práce

Biatlonistka Gabriela Koukalová, Martin Koukal (vlevo) a Ondřej Rybář.
23

Obvinění a protiútok. Nová fakta v kauze Gabriela Koukalová

Orkán Fabienne v Německu zabíjel. Na ženu spadl strom

První letošní podzimní bouře si v Německu vyžádala život 78leté ženy, na kterou v bavorském kempu spadl strom. Další vyvrácený kmen zasáhl ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko automobil a vážně poranil čtyřletého chlapce, který musel být vyrtulníkem dopraven do nemocnice.

Německá krize zažehnána. Exšéf špionáže Maassen přidáno nedostane

Kabinet německé kancléřky Angely Merkelové dokázal odvrátit vládní krizi. Politikům z vládní Sociální demokracie se neíbilo, že by měl bývalý šéf kontrarozvědky Hans-Georg Maassen, který čelil kritice za zpochybňování videa z útoku radikálů v Chemnitzu na přistěhovalce, získat díky novému zaměstnání ve státní sféře i vyšší plat. Vládní strany se dohodly, že Maassen sice bude pracovat na ministerstvu vnitra, přidáno ale nedostane.

V Liberci se má točit seriál o drogové mafii. Tvůrci od města žádají tři miliony

Filmaři si v posledních dnech v Liberci podávají dveře. Kromě amerického velkofilmu s pracovním názvem Bosco se tu objevil také štáb české pohádky Hodinářův učeň. A zájem o natáčení ve městě už má další štáb: točit by zde chtěl šestidílnou krimisérii Nelegál. Svůj pobyt ve městě ale podmiňuje třímilionovým příspěvkem z městského rozpočtu. Informoval o tom primátor Tibor Batthyány.

Mladí nechtějí řadit. Každý 150. smí řídit jen automat

/INFOGRAFIKA/ Já se bojím, aby mi to neujelo při rozjíždění do kopce. Taková věta bývá jedna z prvních, kterou slyší učitelé od nováčků v autoškolách. Většina lidí počáteční strach z řazení překoná, ovšem roste i počet těch, kteří autoškolu absolvují ve vozidle s automatickou převodovkou. A v takovém případě nesmějí sednout za volant auta s manuálním řazením.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT