Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete prodat umělecké dílo? Přihlaste obraz do aukce!

Máte doma obraz, kresbu, grafiku nebo plastiku a chcete ji zpeněžit? Nabídněte dílo do aukce! Oproti komisnímu způsobu prodeje, kdy je konečná cena předem stanovena, může umělecký předmět v aukci dosáhnout vyššího ohodnocení. Nejste si jisti, jak vlastně aukce probíhají? Poradí vám odborný tým v aukční Galerii Kodl.

2.10.2017
SDÍLEJ:

Foto: Asset Media

Galerie Kodl je založená na více než stoleté rodinné tradici, což se odráží i v přístupu ke svým klientům. "Jedna paní přišla s obrazem, před námi byla na třech místech, nabízeli jí za něj kolem deseti tisíc. Nikdo nedokázal rozluštit autora. Byl ruský, ale podepsaný latinkou, ne azbukou. Kdo perfektně nezná ruské autory, nedovedl to rozpoznat.  Paní chtěla sedmnáct tisíc. Přemluvil jsem ji, ať ho dá do aukce. Dostala kolem čtyř set tisíc. A opravdu štěstím omdlela. Dodnes mně nosí štrúdl." vypráví majitel Galerie Kodl soudní znalec PhDr. Martin Kodl.

Není nikterak výjimečné, že i obrazy známých autorů dosáhnou na aukcích rekordní ceny. Příkladem může být obraz Antonína Slavíčka Na lavičce, který se z původní vyvolávací částky 3 miliónů vyšplhal právě v aukčním prodeji až na 15 miliónů.

Jak nabídnout umělecký předmět do aukce?

Prvním krokem je kontaktování naší aukční síně Galerie Kodl emailem, ve kterém pošlete fotografie nabízeného uměleckého díla spolu se stručným popisem (signatura, rozměry apod.) a kontaktem na vás. Následně si s vámi domluvíme osobní schůzku, kde proběhne bezplatná konzultace o díle nabízeném do aukce. Doporučujeme mít připravenou veškerou možnou dokumentaci o tom, jak se dílo dostalo do vašich rukou, např. doklad o koupi. Pokud byl na dílo v minulosti dělán znalecký odhad či odborný posudek, nezapomeňte jej vzít s sebou.

Jakmile se s klientem dohodneme na vyvolávací ceně, podepíšeme společně smlouvu, kde je uvedeno:

- cena i další postup a podmínky před a po uskutečnění aukce,
- termín, kdy klient dostane peníze utržené v prodeji, podmínky vrácení díla apod.

 V případě úspěšného prodeje předmětu bude částka snížena o předem domluvenou provizi a proplacena po zaplacení kupujícím. V případě, že se předmět neprodá, vrátíme vám jej klientovi zpět, nebo může být po předešlé dohodě zařazen do komisního prodeje s nově stanovenou cenou.

Po podepsání smlouvy připravíme dílo do aukce, včetně pořízení fotografie a popisu do aukčního katalogu. Pokud si prodávající přeje, můžeme také zajistit i další potřebné služby, které pomohou v lepším zhodnocení nabízených děl – restaurování, rámování obrazů a znalecké posudky.

Na aukci se pak draží podle dražebního řádu, který je pevně stanoven. Dražební číslo dostanou zájemci buď při registraci na místě aukce, nebo je jim přiděleno na základě podaných pevných či telefonických limitů. Kupující se musí prokázat dokladem totožnosti. Jednotlivé položky se draží v tom pořadí, v jakém jsou uvedeny v katalogu. Licitátor vždy oznámí, jaké dílo se právě draží a vyhlásí vyvolávací cenu. Zájemci pak podávají své cenové nabídky. Položka je licitátorem přiklepnuta tomu, kdo nabídl nejlepší cenu, a ten získá právo a povinnost za tuto cenu uzavřít na předmět dražby kupní smlouvu.

Samotná aukce se liší od těch filmových, kde se kupující překřikují jeden přes druhého. U jednotlivých děl je podle jejich ceny stanoveno, jaký finanční význam má zdvižení dražebního čísla. Žebříček výše příhozů si přitom každá aukční síň stanovuje individuálně a uvádí ho v dražebním řádu. Ten, kdo nabídl nejvíce se stává novým majitelem díla. Platit může po ukončení dražby v hotovosti, bankovním převodem nebo kartou, nejdéle pak do 7 dnů po aukci. Obraz zůstává do doby zaplacení v naší galerii.

Galerie Kodl se zaměřuje na nákup a prodej obrazů, kreseb, grafik a plastik českého výtvarného umění 19. a 20. století. Zakládá si nejen na záruce prodávaných uměleckých děl, ale také na maximálně profesionálním přístupu. Za posledních dvacet pět let se zde prodaly obrazy za tři miliardy korun. V čele špičkového týmu odborníků a historiků umění stojí současný vlastník, soudní znalec PhDr. Martin Kodl. Na poslední aukci se podařilo prodat více než 200 uměleckých děl za rekordní částku 250 miliónů korun. Galerie Kodl tak potvrdila své výjimečné postavení. Již sedm let je ve všech číslech nejúspěšnější aukční síní. Více informací na www.galeriekodl.cz.

Autor: Komerční sdělení

2.10.2017
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 500 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní děníci výrobků a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Plzeňský kraj, Zaměstnanecké výhody: ubytování, doprava.. Pracoviště: Simply distribution s.r.o., plzeňský kraj, . Informace: Oksana Sokivka, +420 777 010 298.

Doprava a logistika - Přijmeme řidiče sk. CE 25 000 Kč

Řidič sk. CE Přijmeme řidiče nákladních aut. sk CE pro převoz stavebních strojů po celé ČR, denní příjezd na provozovnu v Bohumíně. Plat 25.000 Kč dle odpr. hodin. Proplacení přesčasových hodin, příplatky za svátky a víkendy.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč

Uklízeči ve stravovacích zařízeních, potravinářských a farmaceutických výrobních prostorech Uklízeč v restauraci - pomocná síla. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do restaurace Tacl v Holešově přijmeme ke spolupráci pomocnou sílu - uklízečku na výpomoc. Jedná se o dva víkendy v měsíci, po domluvě i další dny. , , Pro více informací volejte pan Cingroš 773 609 997 nebo pište na email sefkuchar@taclrestaurant.cz. Pracoviště: Tacl restaurant, Palackého, č.p. 518, 769 01 Holešov. Informace: Pavel Cingroš, +420 773 609 997.

Služby - Pracovnice úklidových služeb 100 Kč

Úklid 100Kč Hledáme pracovnice úklidových služeb na objekty po Brně a jeho okolí. Pracovní doba je dle domluvy. Dopolední od 6-14hod., odpolední od 14-20hod. Mzda 100 Kč/hodinu. Vhodné pro ID/OZP. Možnost vyplácení záloh. Možno pracovat na HPP zkrácený/plný úvazek, DPP.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Čínští studenti objevili Česko
7

FOTOGALERIE: Čínští studenti objevili Česko

Kateřina Perknerová.
7

Komentář Kateřiny Perknerové: Tah studenty a Fülem

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 18. až 19. srpna 2018.

Zpráva o extremismu má zpoždění. Důvodem může být SPD

V době vrcholícího jednání o budoucí vládě a vnitrostranického referenda ČSSD vzbudila rozruch informace serveru Aktuálně.cz o posunutí termínu vydání pravidelné zprávy o projevech extremismu v ČR.

Svačiny od rodičů. V pořádku nebo ne? ptají se stále oblíbenější lesní školky

O lesní školky je na jižní Moravě zájem. S úřady teď řeší, zda je jídlo z domu povolené, nebo ne.

Duel Deníku: Stát mění pravidla pro prodej léků. Bude jich nedostatek?

Na otázku Deníku, zda bude nedostatek léků, odpovídali prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT