Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co je to ready made společnost?

Máte skvělý podnikatelský záměr a chystáte se začít podnikat? Česká republika je bohužel dle Světové banky jednou ze zemí, ve které je začátek podnikání spojen s mnoha byrokratickými kroky a řadí ji v tomto směru mezi nejméně rozvinuté země světa. Pokud se nechcete zatěžovat všemi formalitami a ušetřit tak i několik týdnů času, pak pro vás může být řešením ready made společnost.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Foto: OFFICE HOUSE

Ready-made společnost – co to je?

Založení s.r.o. nebo a.s. bývá spojeno s mnoha úředními úkony a formalitami, jejichž vyřízení vyžaduje mnoho času. Pokud vám tento chybí či se nechcete zdržovat všemi nezbytnými kroky, můžete využít služeb specializovaných firem, případně si koupit tzv. ready-made společnost.

Jde vlastně o předzaloženou společnost – a to buď společnost s ručením omezením, akciovou společnost či evropskou společnost. Tato firma je již zapsána v obchodním rejstříku, má svůj název, jednatele, identifikační číslo a plně splacený základní kapitál. Sídlo firmy je také určeno. Po převodu společnosti je tedy možné ihned začít podnikat.

Výhody

Nákup ready made s.r.o, a.s. či SE má mnoho výhod. Uveďme alespoň některé z nich:

• Vyhnete se časově náročnému procesu spojeného se zakládáním firmy

• Společnost má nulovou podnikatelskou historii, tj. nejsou na ni vázány žádné dluhy

• Neexistuje negativní obchodní minulost, se kterou by bylo jméno firmy svázáno

• Při převzetí získáte podepsanou garanci o čistotě společnosti od odvolaného jednatele

• Ready made společnost můžete využít jako dceřinou a vyvést do ní firemní majetek

• Vyhnete se velmi komplikovanému procesu založení evropské společnosti, která může být založena pouze fúzí několika akciových společností, založení holdingové společnosti či založení dceřiné společnosti jiné evropské společnosti. Tyto podmínky jsou pro mnohé podnikatele téměř nemožné, a proto je nákup ready made společnosti pro ně mnohdy jediným řešením.

Na co si dát pozor

Pokud jste se rozhodli pro nákup ready made společnosti, doporučujeme dávat si pozor především na následující:

Bezdlužnost – ujistěte se, že vám prodejce ready made společnosti prodává a garantuje 100% bezdlužnost firmy, kterou kupujete. 

Firemní historie – všechny ready made společnosti musí mít nulovou obchodní a podnikatelskou historii, která vám zaručí právní a účetní „čistotu" firmy. Kupujete-li firmu s datem vzniku v minulosti, věnujte této podmínce zvýšenou pozornost.

Cena a poplatky – ověřte si u prodejce cenu a s ní spojené podmínky. Mnohdy může zákazník během převodu zjistit, že musí uhradit další, skryté poplatky, které jsou s koupí firmy spojeny.

Ověřte si prodejce – doporučujeme důkladně si prověřit prodejce, od něhož si ready made společnost pořizujete. Kupovat byste ji měli pouze od renomovaných prodejců, kteří mají silné zastoupení na trhu a poskytují profesionální a kvalitní služby. Jedním z takových prodejců jsou Společnosti Online. Společnosti Online stály u počátků tohoto oboru v ČR a na trhu působí již od roku 2001.

Autor: Komerční sdělení

11.5.2017
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prezident Miloš Zeman
21 5

Kauza Peroutka? Byla chyba citovat článek, který nelze nalézt, řekl Zeman

Bronzová situla - vědro z Kladiny u Sezemic stále prochází péčí restaurátorů. Nádoba přisla na východ Čech před 3000 lety. Jak a proč se nyní snaží zjistit mezinárodní tým archeologů.
3

Unikátní archeologický nález z Pardubicka dramaticky přepisuje dějiny Evropy

Z Hillaryho výšvihu na Mount Everestu zbyl jen svah, tvrdí horolezci

Namísto legendárního skalního výstupku zvaného Hillaryho výšvih, který se nacházel těsně pod vrcholem Mount Everestu, zůstal jen pozvolný sněhový svah. Z donedávna dvanáctimetrové svislé skalní stěny se totiž utrhl asi pětimetrový kus, který se zřítil do propasti. Potvrdili to horolezci, kteří se z nejvyšší hory světa nedávno vrátili.

Ukrajinská policie zasahovala ve 35 fotbalových týmech. Kvůli uplácení zápasů

Ukrajinská policie podnikla rozsáhlou razii ve 35 fotbalových klubech, které jsou na vrcholu ukrajinské ligy. Kriminalisté odhalili 57 případů podplácení, zapleteno do nich bylo na 328 lidí z pěti organizovaných kriminálních skupin. Policie zatím zatkla jednoho rozhodčího.

České zkušebny s umělými klouby nešvindlovaly, popírá zjištění EU Jakub Král

/ROZHOVOR/ Umělé klouby, které vpustily na trh dvě české zkušebny, nemusí být bezpečné pro pacienty. Tvrdí to alespoň Evropská komise. Zkušebny podle ní opakovaně propadly v auditech a měly by se zavřít. České úřady navíc podle Evropské komise o chybách léta věděly, ale nezasáhly. Co na to říká Jakub Král - bývalý poradce ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a současně právník, který se auditů ve zkušebnách v průběhu několika let účastnil jako národní legislativní expert? 

Před 73 lety zemřel Heinrich Himmler, nejurputnější propagátor čisté Třetí říše

Ačkoli spáchal jedny z nejhorších zločinů v dějinách lidstva, spravedlivý proces nikdy nepodstoupil. Řeč je o Heinrichu Himmlerovi, bývalém vedoucím gestapa a organizátorovi hromadného vyvražďování nejen židovského obyvatelstva. Právě dnes uplynulo 73. výročí jeho smrti v německém Lüneburgu. Život si vzal sám, pohřben je neznámo kde.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT