Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

CO LITOMĚŘICE LETOS POTĚŠILO?

Rok 2017 ještě není u konce, ale už přinesl pro město Litoměřice řadu důležitých událostí.

6.10.2017
SDÍLEJ:

Foto: Město Litoměřice

„Jsou výsledkem společné práce nejen všech zaměstnanců městského úřadu, jeho vedení, ale i aktivních obyvatel města, kteří za námi přicházejí se zajímavými podněty a nápady,“ říká starosta Ladislav Chlupáč, který níže nabízí malou ochutnávku toho, co se letos již podařilo:

Czech POINT v nemocnici

  Naplno se s příchodem nového roku rozjelo pracoviště Czech Pointu v městské nemocnici. Přímo v budově nemocnice si lidé mohou nechat ověřit podpisy, kopii listiny, požádat o výpisy z rejstříku trestů či bodového hodnocení řidiče.

Rozsáhlá oprava městských komunikací

  Technické služby začaly s masivní opravou poničených silnic nacházejících se v majetku města. Kompletně již byly opraveny ulice Horova, Halasova, Zelenkova, Krátká a Jungmannova. Letos bude do oprav celkem deseti silnic investováno zhruba pět milionů korun. Za rok přijdou na řadu další.

Rekonstrukce Palachovy ulice

  Zahájena byla rozsáhlá modernizace Palachovy ulice. Instalovány byly v té souvislosti i semafory u dvou přechodů pro chodce v ulici Na Valech. Stavební práce vyvrcholí ve druhé polovině října pokládkou asfaltového koberce, čímž skončí první etapa rekonstrukce ulice.

Revitalizace pokratického sídliště

  Úspěšně pokračuje revitalizace pokratického sídliště. Letos je realizována třetí etapa z celkem šesti plánovaných. V té je řešeno území ohraničené ulicemi Na Výsluní, U Kapličky, Kubínova a Pokratickým potokem.

Rekonstrukce horního vlakového nádraží

  Právě probíhající rekonstrukce výpravní budovy horního vlakového nádraží navazuje na předloňskou modernizaci nástupišť. K oběma stavebním akcím došlo po řadě jednání, která vedli představitelé města se zástupci investora, kterého upozorňovali na nevyhovující stav. 

Modernizace nemocnice

  Modernizace nemocnice letos úspěšně pokračuje. V pavilonu B ve 4. nadzemním podlaží dětského oddělení byla na počátku roku završena rekonstrukce pokojů pro dítě a jeho doprovod. Postupně jsou obměňována lůžka pacientů. Dialyzační středisko prošlo zásadní modernizací. Začínají stavební úpravy nového pracoviště magnetické rezonance. Dětská jednotka intenzivní péče prošla náročnou modernizací. Nakoupeny byly nové přístroje – například na sledování činnosti srce, stejně jako sanitka za více než milion korun.

Modernizace školních objektů

  • Nové běžecké dráhy mají Masarykova a Ladova základní škola
  • Hřiště na plážový volejbal bylo vybudováno v Masarykově ZŠ
  • Rekonstrukcí prošlo sociální zařízení pavilonu tělocvičen v Havlíčkově ZŠ
  • V mateřské škole Mašinka došlo k výměně oken, dveří a částečnému zateplení objektu
  • DDM Rozmarýn prochází kompletní modernizací objektu
  • V areálu ZŠ U Stadionu byla otevřena první „Bosá stezka“

 Prázdninové investice města do školských zařízení se pohybovaly okolo 12 milionů korun.

Otevření Muzea křišťálový dotek

  Novým produktem v oblasti cestovního ruchu je Muzeum křišťálový dotek, který na Mírovém náměstí otevřel litoměřický sklář Jan Huňát s podporou města Litoměřice

Úspěch kina Máj

  Dobrou zprávu přinesl kinu Máj žebříček návštěvnosti jednosálovách kin. V rámci celé České republiky skončilo na pátém místě. Vysoká návštěvnost kina se pak pozitivně odráží v zájmu distributorů a v rychlosti, s jakou se daří nové filmy v Litoměřicích premiérově promítat. O prázdninách pak kino potěšilo otevřením zbrusu nové letní terasy.

Mobilní rozhlas je službou bezplatnou

  V rámci rychlého a přehledného informování obyvatel o aktuálních novinkách spustil v březnu městský úřad novou bezplatnou službu Mobilní rozhlas. Prostřednictvím něj jsou doručovány každé pondělní nejdůležitější zprávy přímo do emailových schránek nebo mobilních telefonů všem přihlášeným uživatelům.

Knihovna otevřela modernizované oddělení beletrie

  Knihovna Karla Hynka Máchy je čím dál krásnější. V září bylo otevřeno novotou svítící oddělení beletrie, které si vyžádalo investici ve výši půl milionu korun. Objekt knihovny je již nyní kompletně zrekonstruován.

Začala revitalizace tržnice

  Ještě letos bude zahájena revitalizace městské tržnice, jejíž vzhled a technický stav nevyhovoval aktuálním potřebám. Dokončena bude v prvním pololetí příštího roku.

Významná ocenění

  • Litoměřice jsou v rámci kraje stříbrným Městem pro byznys. Hodnocení probíhalo z hlediska podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy.
  • Litoměřice získaly titul Nejpřívětivější úřad v Ústeckém kraji. Udělilo ho Ministerstvo vnitra. Práce litoměřického městského úřadu byla mj. dávána jako příklad dobré praxe v brožuře vydané ministerstvem.
  • Litoměřice jsou společensky odpovědným městem. Získaly 1. místo v soutěži „Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost“, a to v kategorii „Veřejný sektor – obce“. Jedním z důležitých hodnotících kritérií byla odpovědnost města vůči svým zaměstnancům a komunikace směrem k občanům i nevládním organizacím.

  Obyvatelé Litoměřic jsou s městem jako místem, kde žijí či pracují, velmi spokojeni. Vyplynulo to z dotazníkového šetření, které se uskutečnilo letos v dubnu. Hned 92,5% respondentů je spokojeno, což je i v porovnání s jinými městy v ČR výborný výsledek. Navíc oproti předchozím šetřením spokojenost narostla.

„Tento výsledek nás velmi těší, i když víme, že ne vše je ideální. Jmenovat můžeme například dopravu, nedostatek parkovacích míst v některých částech města apod. I pro tuto oblast však chystáme řadu opatření, která stav, jak věříme, vylepší,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza.  

 

 

Autor: Komerční sdělení

6.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Diplomat Pavel Telička
14 9

Telička: Rozhodnutí ANO volit Zemana je gól do vlastní brány

Bohuslav Svoboda
2 5

Imunitní výbor nedoporučil vydání exprimátora Svobody. On sám o to stojí

Mučilo ho gestapo. Československý generál Josef Bílý přesto nepromluvil

Deník přináší seriál Příběhy pamětníků. Ten skrze autentická vyprávění připomíná historické události a osobnosti 20. století. Tentokrát připomeneme opomíjenou, ale významnou osobu Josefa Bílého, československého generála, zemského vojenského velitele v Čechách, oddaného vojáka prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka a prvního hlavního velitele Obrany národa.

Spolupracoval s Rittigem. Nyní je právník Michal obviněn z krácení daně

Policie obvinila z krácení daní advokáta Davida Michala. Ten v minulosti spolupracoval s lobbistou Ivo Rittigem. Dalším obviněným by měl být i podnikatel Ferdinand Überall. Případ by měl souviset s transakcí za pozemek v pražských Hodkovičkách.

Český penzista byl v Hongkongu odsouzen k 27 letům vězení. Údajně pašoval kokain

K 27 rokům vězení byl v Hongkongu za pašování drog odsouzen téměř sedmdesátiletý český důchodce ze Šumavy. Ten měl podle místní policie do země převážet zásilku kokainu z Jižní Ameriky. Informoval o tom Český rozhlas - Radiožurnál. 

Na východě Česka se zřejmě ve středu objeví ledovka

Ve východní polovině Česka se zřejmě v noci na středu a během středečního dopoledne objeví ledovka. Vyplývá to z dnes zveřejněné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové očekávají mrznoucí srážky, kvůli kterým se může tvořit ledovka. Řidiči a chodci by si tak měli dát pozor na kluzké cesty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>