Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Efektivně fungující firma dokáže ušetřit nejenom peníze

Kdo podniká, mělo by být jeho cílem nejenom zvyšovat obrat a s ním související zisk. Jeho cílem by mělo být i to, aby zajistil efektivní fungování firmy. Z jakého důvodu? Jelikož i to je cesta k vyšším ziskům.

24.11.2016
SDÍLEJ:

Foto: www.shutterstock.com

Jako příklad může posloužit dnes tolik diskutovaná daňová oblast. V současné době není nutné mít firmu založenou nutně jenom v České Republice. Lákadlem je třeba hotové offshore Seychely. Tedy firma v tomto daňovém ráji, která dokonale předvede, jak může být podnikání efektivní. A to hlavně v oblasti daňové zátěže, která je minimální. Díky tomu lze peníze:

  • Vydělat
  • Investovat do zaměstnanců
  • Vložit do nových technologií a segmentů

Důležité je mít přehled o zaměstnancích
Firmu dělají zaměstnanci. O tom není pochyb. Pokud s tím souhlasíte, určitě nám dáte za pravdu také to, že o lidech ve firmě je nutné mít také velmi dobrý přehled. Jak na to? Základem je kvalitní evidenční docházkový systém. Ten dokáže přesně a kdykoliv říci, který zaměstnanec je v práci a který zde aktuálně není. Zjistit lze i docházku spojenou s počtem odpracovaných hodin, stejně jako eviduje i případné odchody k lékaři a jinam. Lze tak mít snadný přehled o tom, který zaměstnanec pracuje správně a denně, a který je naopak tím špatným. To pomůže v budoucím rozhodování, kterého si předcházet a ponechat a kterému dát jasně najevo, že když už pobírá mzdu, měl by také pracovat tak, jak se od něho očekává.

Minimalizujte chyby při expedici
Pokud podnikáte v oblasti nákupu a prodeje, je expedice jedním ze základních pilířů fungování vaší firmy. Pokud neprodáváte nutně jenom na kusy, ale také na hmotnost, mohou se vám hodit praktické plošinové váhy s displejem. K čemu jsou dobré? Jednoduše převáží expedované zboží, aby se zjistilo, zda odchází skutečně jeho správné množství. Váhou lze kontrolovat také to, zda je případně expedován i správný počet. Nejenom, že se pomocí této možnosti výrazně zlepší celková rychlost expedice, ale logicky se také minimalizují případné chyby. Ty mohou mít za následek chybné odeslání zboží, což se následně projeví v nemalých ztrátách. I to je důvodem, proč se investice do vah, nebo jiných kontrolních mechanismů doporučuje.

Zvládnutá přeprava je základ
Pokud se podíváme na oblast nákupu a prodeje, nebo na oblast skladování, je třeba myslet i na spolehlivé přepravce. Dnes existuje celá řada možností, kam se řadí:

  • Česká pošta
  • Přepravní společnosti
  • Klasická kamionová doprava

Výše dvě zmíněné varianty jsou důležité proto, aby zboží bylo u zákazníků rychle a ideálně hned druhý den. Pokud obchodujete ve velkém objemu, je zase nezbytná spolehlivá kamionová doprava. Ta by měla být vždy spojena s jasným časovým rámcem, aby byla zajištěna plynulost nakládek a také vykládek. I tato cesta je z hlediska efektivity důležitá. A to například proto, že zboží může velmi rychle přicházet a odcházet, díky čemuž není nutné využívat skutečně obrovské skladové haly, ale postačí i menší skladovací prostor.

Udržujte vše plně funkční
Správná efektivní firma je spojena také s tím, že veškerá zařízení i veškeré pomůcky jsou udržovány ve stoprocentně funkčním stavu. A to z toho důvodu, že je přirozeně nutné, aby byla zajištěna jejich funkčnost. Jejich případné pravidelné servisy a opravy dokážou ušetřit i peníze, jelikož možné nenadálé poškození a jeho oprava může vyjít na mnohonásobně vyšší ceny. Průběžný servis je výhodný i z toho důvodu, že dnes není problém využívat mnoha kvalitní použitých dílů. Jako příklad uveďme třeba to, že repasujeme servořízení, díky čemuž může být cena takového servisního úkonu mnohem nižší, než když by bylo muselo být vyměněné za nové. A podobných příkladů bychom společně mohli najít na několik desítek.

Autor: Komerční sdělení

24.11.2016
SDÍLEJ:
Bydlení. Ilustrační foto.
7

V poslanecké skříni spí kostlivec. Bydlení pro chudé

Ilustrační foto
7

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

Pánové, končíme! Lidé protestovali před Hradem proti Zemanovi a Babišovi

Nesouhlas s politikou prezidenta Miloše Zemana a a předsedy ANO Andreje Babiše byl hlavním tématem demonstrace s názvem "Pánové, končíme!", která se dnes večer konala před Pražským hradem. Její účastníci zpola zaplnili prostranství před arcibiskupským palácem.

Osobnosti píší papeži. Zastávají se ho před kritiky, kteří jej viní z kacířství

Několik desítek signatářů a stovky podporovatelů má otevřený dopis na podporu papeže Františka. Inicioval ho teolog, profesor Karlovy univerzity Tomáš Halík. Reaguje na kritiku papeže od skupiny konzervativních katolíků. Obvinili ho z šíření kacířství za některá stanoviska týkající se manželství.

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

Ostrava 2067. Vzkazy v truhle pro budoucí generace

Město Ostrava připravilo společně s Kulturním centrem Cooltour jako součást oslav 750. výročí první písemné zmínky o své existenci poselství do budoucnosti s názvem Ostrava 2067. Tím je dřevěná truhla, do níž dnešní Ostravané umístí své „vzkazy budoucím generacím“. Truhla bude otevřena za 50 let při oslavách 800. výročí města Ostravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení