Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jilemnická nemocnice, nemocnice budoucnosti

Funguje jako dobře seřízený časový stroj a je stále otevřenou. Taková je nemocnice v Jilemnici, větší část akciové společnosti MMN.

14.5.2018
SDÍLEJ:

Foto: MMN, a.s.

Jedná se o největší zařízení v okrese Semily se spádovou oblastí s více než 70 tis. obyvateli. Moderní nemocnice s provedenou rozsáhlou rekonstrukcí téměř všech provozů a oddělení se nachází na okraji malebného podhorského městečka Jilemnice. Ve spolupráci s praktickými a dalšími odbornými lékaři zajišťuje akutní nemocniční péči na základní úrovni. Spolu s dalšími 70 nemocnicemi v ĆR je součástí systému tzv. návazné péče.

Jejími základními činnostmi v péči o pacienty jsou hospitalizace od jednodenního pobytu na interním stacionáři až po delší hospitalizace na lůžkových odděleních chirurgie, interny, gynekologie a porodnice, dětského a novorozeneckého oddělení, neurologie a v závažných případech na jednotkách intenzivní péče či ARO. Nedílnou součástí poskytovaných služeb jsou i centrální laboratoře, radiodiagnostické pracoviště, oddělení nukleární medicíny či oddělení hemodialýzy a rehabilitace.

Hemodialyzační oddělení oslavilo 25 let své činnosti

Samozřejmostí jsou ambulantní složky řady dalších odborností – alergologie, diabetologie, hematologie, gastroenterologie, gynekologie, nefrologie, klinické logopedie, včetně soukromých či externích poskytovatelů – praktičtí lékaři, kožní, oční, ORL nebo odběrové místo pro dárce krve a krevních derivátů. V areálu nemocnice se nachází stanoviště Zdravotnické záchranné služby LK.

Jilemnická nemocnice se může pochlubit vlastní „školkou“, Dětskou skupinou při nemocnici, z.ú., která zajišťuje hlídání dětí zaměstnancům, a to již od 2 let věku.

Další novinkou v oblasti poskytovaných služeb se stala paliativní péče za významné podpory nadace AVAST.   

Jilemnická porodnice každoročně přivede na svět více než 900 novorozenců. Na ni navazuje oddělení novorozenecké a dětské, které provozuje další speciální ambulance – ambulanci nefrologickou, kardiologickou či endokrinologickou.

Nemocnice provozuje ve spolupráci se společností NONSTOPMEDIC dopravní zdravotní službu Ambulanci-van Doornik-MMN, spol. s r.o., která zajišťuje transport všech nemocných, raněných a rodiček. V posledních měsících se významným způsobem podílí na přepravě pacientů do druhé nemocnice MMN, a.s., nemocnice v Semilech. Zde se vedle ambulantních provozů nacházejí lůžková oddělení ortopedie, následné rehabilitační péče a následná péče.

„Naším cílem je poskytovat pacientům kvalitní služby. Jsme přátelskou nemocnicí. Jsme profesionálové a zajišťujeme kvalitní zdravotní péči. Máme na paměti, že péče o zdraví musí být v rovnováze se spokojeností pacientů. Komplexní zdravotní péči zajistíme koordinací týmů specialistů mnoha odborností. V hodnocení spokojenosti pacientů a také v kvalitě poskytované péče chceme patřit mezi nejlépe hodnocené nemocnice. Služby musí být spolehlivé, komplexní a efektivní. Snažíme se, aby naši zaměstnanci byli trvale vzděláváni a měli motivaci pro práci i studium. Rozvoj nemocnice stavíme na základech dobrých ekonomických výsledků a trvalého zkvalitňování zdravotní péče. Respektujeme kodex práv pacientů i etický kodex zaměstnance.“ přibližuje Jiří Kalenský, předseda představenstva a.s.

V současné době pracuje v jilemnické nemocnici 450 zaměstnanců, v celé společnosti pak více než 680 zaměstnanců. Z toho je nejvíce nelékařského zdravotního personálu, kam patří zdravotní sestry, praktické sestry, zdravotničtí asistenti, radiologičtí asistenti, fyzioterapeuti, zdravotničtí laboranti, nutriční terapeutky, kliničtí logopedi, hygienici, sociální pracovníci či ošetřovatelky a sanitáři. Mezi lékařským personálem je více než 20 lékařů, kteří se připravují ke kvalifikačním zkouškám, další jsou v postgraduální přípravě či si zvyšují znalosti v jednotlivých odbornostech. Mezi technickohospodářské pracovníky patří recepční, účetní, personalistky, pracovníci IT, biomedicínští inženýři, sekretářky, kuchaři a pomocné síly, uklízečky, skladnice, údržbáři, elektrikáři, řidiči, ale nepostradatelným je i zahradník.

Ti všichni se spolu se všemi zdravotníky postarají každým rokem o více než 10.000 hospitalizovaných pacientů na téměř 300 lůžkách. Ti všichni se postarají o 100.000 ambulantně ošetřených pacientů.

Své zaměstnance se nemocnice snaží vzdělávat. Umožňuje další studium, zvyšování kvalifikace, organizuje kurzy cizích jazyků, zaměstnancům přispívá na stravování, na kulturní i sportovní vyžití, na životní či penzijní připojištění, na pracovní i životní jubilea, zajišťuje vitaminy a doplňky stravy. Nemocnicí opakovaně ročně projde téměř 60 studentů – mediků a nelékařů. Nemocnice se podílí na organizování preventivních akcí, jakými jsou každoročně se opakující den ledvin či projekty programu Zdravé město.

Také se připojila k více než třicítce nemocnic, které se rozhodly ke svým zdravotnickým službám přidat i služby duchovní. Ty jsou určeny především pro pacienty, kteří tráví dlouhý čas na lůžku a napadají je otázky, které jindy neřeší. Mohou se svěřit, co je trápí, postěžovat si, ulevit si od myšlenek, které je tíží. Mohou hledat odpovědi na otázky, na které se jen těžko nějaké odpovědi hledají.

Jaká tedy může být nemocnice s jejími zaměstnanci v budoucnosti? Lidé budou možná dokonalejší, možná více odolnější, produktivnější, chytřejší, rychlejší a schopnější než dnes. Možná se budou více využívat implantáty a myšlenkový proces člověka bude snadněji přenositelný. Možná umělá inteligence ovládne naši práci, bude nás neustále monitorovat a my se budeme se ptát, kdo jsme a budeme se stále více zabývat filozofickými otázkami o povaze člověka a naší společnosti. Čeho si vážíme nejvíce? Je to lidský život, štěstí, kvalita života pro všechny, nebo něco jiného?

Jiří Kalenský dodává: „Jilemnická nemocnice vyniká svým domácím prostředím a přátelským přístupem personálu; přál bych si, aby si svoji lidskou tvář zachovala i v budoucnu.“

www.nemjil.cz

 

Autor: Sdělení komerční

14.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Informační technologie - Informační technologie Programátor 25 000 Kč

Vývojáři softwaru SW vývojář. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Životopisy zasílejte na e-mail: soudkova@beko-plm.cz, , Náplň práce:, Integrace SW bloků vyvinutých v jazyce C do komplexních aplikací, Používání a optimalizace různých stupňů integrace SW, Vytváření SW dokumentace v kooperaci s projektovými vedoucími, Poskytování nových release zákazníkům, Úzká spolupráce se SW developery, Systémovými a SW architekty a testery, Výhodou práce na processorech typu ARM, GPU ASICs, , Požadavky:, SŠ / VŠ technického směru, Zájem o automobilový průmysl, C/C++, CMake, Znalost AJ nebo NJ, Ochotu učit se novým věcem, Ochotu cestovat v rámci ČR i zahraničí, Rychlá adaptace na nové prostředí, , Nabízíme:, Práci pro renomované zákazníky, Individuální finanční ohodnocení, Odborný i pracovní růst (pravidelná školení, semináře), Bonusy v závislosti na výkonu, Služební vůz, flexipasy, stravenky, caffeteria, firemní akce, multisport karty, …., Možnost služebního ubytování, Práce v příjemném kolektivu, Možnost home office. Pracoviště: B e k o engineering, spol. s r.o.-prac.brno, Vídeňská, č.p. 134, 619 00 Brno 19. Informace: Markéta Rohlová, +420 235 094 324.

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 19 000 Kč

Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci PRACOVNÍK/-ICE VÝROBY - UDÍRNY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK/-ICE VÝROBY - UDÍRNY, , V případě zájmu se dostavte osobně nebo pište na e-mail v.klusakova@masojicin.cz nebo volejte na tel.: 602 559 484 v době od 8.00 - 14.00 hodin., , Nápln práce: obsluha udíren, uskladňování zboží v chladírnách a sušárně., Možnost směnovat nebo stabilně pracovat na vybranou směnu (dle dohody), 1. směna od 6.00 - 14.00, 2. směna od 14.00 -22.00, , Nabízíme: zaměstnaneckou kartu na nákup firemních výrobků a stálou zaměstnaneckou slevu, zaměstnání na dobu určitou (1 rok)., Vhodné i pro absolventy/-ky.. Pracoviště: Maso jičín s.r.o. pracoviště, Konecchlumského, č.p. 1075, 506 01 Jičín 1. Informace: Veronika Klusáková, +420 602 559 484.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 18 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Speciální práce ve stavebnictví. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup možný IHNED. Pracovní doba je rozvržena nerovnoměrně. , , Zaměstnavatel požaduje:, řidičský průkaz skupiny B; spolehlivost; samostatnost; zodpovědnost, , Nabízíme:, přechod na HPP a uzavření pracovní smlouvy, , Zájemci se mohou hlásit:, - telefonicky na čísle 723 655 673 - paní Sedláková, , Místo výkonu práce: stavby zaměstnavatele v ČR, popř. v zemích EU. Pracoviště: Nikol s.r.o., Tovární, č.p. 1927, 753 01 Hranice 1. Informace: Sedláková, +420 723 655 673.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník,disponent. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Administrativní pracovník, disponent,, Požadované vzdělání: - SŠ,nebo výuční list. , , Znalost práce s PC. , Znalost NJ výhodou. Ochota dalšího vzdělávání včetně jazykového kurzu., Organizační schopnosti. Jednosměnný provoz. , , Nutno si domluvit schůzku na tel. č.: 352 370 374, nebo 736622673 + odeslat životopis - sl.Skopalová - irena.skopalova@immogard.cz, , Splňuje § 20 odst. 1 písm. a, b, c. zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.. Pracoviště: Alligard, s.r.o., 357 51 Kynšperk nad Ohří. Informace: Irena Skopalová, +420 352 370 374,736 622 673.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Janoušek
1 4

Lobbista Janoušek neuspěl. Soud mu zbytek trestu neprominul

V italském Janově se zřítil most
AKTUALIZOVÁNO
2 30

Zemřelo 42 lidí. Ale proč? Itálie se ptá, co stojí za pádem mostu v Janově

Symbolický pramen Labe v Krkonoších vyschl, řeku to neovlivní

/VIDEO/ Extrémní sucho letošního léta se negativně projevuje i na průtoku českých řek včetně Labe. Zatímco na dolním toku klesající hladina odhalila tzv. hladové kameny. V Krkonoších na Labské louce vyschl jeho symbolický pramen. 

Stavba tramvaje přes Nové Sady v Olomouci už je blízko. Takto má vypadat

/VIZUALIZACE/ Stavba další části tramvajové trati směřující do olomoucké městské části Nové Sady by mohla začít v příštím roce.

Most se zhroutil jako by byl z mouky. Silnice zmizela a já padal, popsali svědci

Rozpadl se, jako by jeho konstrukce byla z mouky, popsala pád Morandiho mostu jedna z obyvatelek Janova. Podle jiných zřícení mostu bezprostředně předcházel úder blesku. Několik osob z trosek viaduktu takřka zázračně vyvázlo nebo jen těsně před neštěstím uniklo. Jiní takové štěstí neměli. Janovská policie dnes potvrdila, že při neštěstí zahynulo 42 osob. 

Do lidí v Londýně najel Brit původem ze Súdánu, píší britská média

Útočníkem, který v úterý srazil autem u britského parlamentu v Londýně cyklisty a tři zranil, je devětadvacetiletý Brit súdánského původu Salih Khater. Ve středu to uvedly přední britské deníky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT