Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kongresový hotel roku 2018 hledejte v moravském Mikulově

Prestižní ocenění Czech Hotel Awards získávají ty nejoblíbenější a nejlepší hotely už od roku 2011. V podnikateli nejsledovanější kategorii – Congress letos zvítězil mikulovský hotel Galant, který navíc obhájil i své loňské regionální vítězství v kategorii čtyřhvězdičkových hotelů. Nebyl to jediný úspěch této značky, neboť i menší, sesterský hotel Galant Lednice si odváží titul jihomoravského šampiona v kategorii Wellness.

13.4.2018
SDÍLEJ:

Soutěž kombinuje hlasování veřejnosti, které rozhoduje o umístění v regionech a rozhodnutí odborné poroty, která vybírá z regionálních šampionů absolutního vítěze každé kategorie. Čím tedy přesvědčil mikulovský Galant laickou i odbornou veřejnost o své výjimečnosti?

V prvé řadě je to zkušený a profesionální personál, konferenční prostory, které svou vybaveností, kapacitou a variabilitou v českém prostředí vysoko vyčnívají nad konkurencí. Kromě reprezentativního ubytování a prvotřídní gastronomie, které lze u této kategorie, hotelu předpokládat, mají mikulovští hned několik dalších výhod. Kromě vlastního vinařství přímo v hotelu provozují i minipivovar a velmi rozlehlé wellness centrum, které sídlí horních partech hotelu a střešního krytý bazén a vířivky poskytují nenapodobitelný výhled na vinařské městečko Mikulov.

Po předání cen k tomu řekl pan Tomáš Sedláček, marketingový manažer hotelu: „Za prvé bych rád poděkoval všem těm, kteří pro nás hlasovali, díky jejich podpoře a vítězství v regionálním kole jsme se dostali až do finále, kde nás mezi dalšími čtrnácti hotely vyhodnotili odborníci jako ty nejlepší v letošním ročníku. Rozhodně nemáme v úmyslu usnout na vavřínech a věřím, že mluvím za celý tým hotelu, když říkám, že chceme tuto cennou trofej obhájit i v roce 2019.“

A jak se toto sebevědomé předsevzetí daří nejlepšímu českému kongresovému hotelu naplňovat?  V současné chvíli má kongresovou sezónu již z větší části naplněnou, pokud ale má někdo v plánu pro letošek firemní akci a chtěl by jeho služby zažít, neměl by váhat a obrátit se neprodleně na jeho obchodní oddělení. 

Rozhovor s generálním ředitelem Galant Hotels, ing. Pavlem Zíkou.

Vážený pane řediteli, jeden z Vašich hotelů, Hotel Galant **** Mikulov letos získal absolutní vítězství v soutěži Hotel roku v kategorii kongresových hotelů. Nejdříve přijměte mou gratulaci a poté mi dovolte otázku. Čím si myslíte, že jste přesvědčili veřejnost a posléze i odbornou porotu o výjimečnosti Vašeho hotelu?

„Hotel Galant Mikulov má hned několik trumfů. V prvé řadě je to tým profesionálů, které mám tu čest vést. Vím, že se mohu na každé jednotlivé středisko našeho hotelu beze zbytku spolehnout. Ať už se jedná o kuchyň a servis, o obchodní oddělení, údržbu, wellness, recepci či housekeeping. Dále neustále vylepšujeme naše kongresové prostory, které k dnešnímu dni čítají deset moderně vybavených sálů a salonků s celkovou kapacitou až tisíc osob. Dalšími trumfy jsou opravdu prostorné pokoje, střešní Wellness centrum s krytým bazénem a vířivkami, vlastní a minipivovar. A samozřejmě jedinečná příroda a památky Pálavy, které všechny výše uvedené výhody krásně zarámovaly.“ 

To zní opravdu báječně. Jakou ubytovací kapacitu má Váš hotel?

„Mikulovský Galant má 283 lůžek ve 126 pokojích, sesterský hotel Galant v Lednici pak pojme 109 dalších hostů.”

To jsou poměrně velké kapacity. Takové bývají vidět spíše v krajských městech a ne třeba v sedmitisícovém Mikulově. Kdy byl hotel postavený?

“Hotel Galant vyrostl na místě bývalé továrny Gala Mikulov před deseti lety. Majitel a stavebník měl jasnou představu. Změnil zkrachovalý průmyslový komplex na krásný, moderní hotel, při jehož stavbě rozumně respektoval životní prostředí. Hotel dokonce získal “Ekologického Oscara” - první místo v České republice a třetí celosvětově.”

Takže na získávání ocenění jste zvyklí. Čím je pro Vás to nejčerstvější - kongresový hotel roku 2018, zvláštní?

  “Uspořádat kongres, konferenci nebo třeba výjezdní zasedání nebo jen teambuilding či firemní oslavu skutečně prověří kvalitu hotelu. Organizátoři těchto akcí často bývají profesionálové z agentur, nebo zaměstnanci, kteří se ve své firmě věnují především zajišťování akcí. Tito lidé, podobně jako třeba další častí organizátoři - ředitelé menších a středních firem, vyžadují velice vysoký standard služeb a mají dobré srovnání. Vědí, jak hotely fungují a nedostatečnost neodpouštějí. Každému z organizátorů osobně záleží na tom, aby se jeho hosté cítili skvěle a aby na jím pořádanou akci dlouho v dobrém vzpomínali.

Kongresový business je proto pro hotely opravdovým prubířským kamenem. Prověří každé jednotlivé středisko i jejich vzájemnou koordinaci a spolupráci. Je to první liga hotelnictví. A jsem rád, že jsme dokázali, že v ní může uspět vedle všech velkých mezinárodních řetězců i hotel z jižní Moravy, ve kterém nepanuje korporátní atmosféra, ale kde se zaměstnanci navzájem znají jménem a který funguje na přátelském až rodinném přístupu k lidem.

Proto je právě toto ocenění výjimečné a proto jsem na svůj tým mimořádně hrdý.”

Jak jsou vlastně hotely do této soutěže vybírány? Kdo určuje vítěze?

“Hotel má vlastně pouze dva úkoly - do soutěže se přihlásit a poté jednoduše ukázat, co umí.

Přesně, jak jste zmínil na začátku rozhovoru, k vítězství je zapotřebí osvědčit se u hostů, kteří Vás mohou poslat do finále. Tedy pro nominovaný hotel hlasují na webu soutěže organizátoři akcí, jejich účastníci i běžní spokojení návštěvníci. Ti rozhodnou o regionálním vítězi v krajích a pražských městských obvodech. Poté nastupuje devítičlenná odborná porota, složená z předních profesionálů v oborech těsně spjatých s hotelnictvím, gastronomií a cestovním ruchem, která mezi regionálními šampiony vybere toho, koho pokládají za nejlepšího.”

Pane řediteli, velice Vám děkuji za rozhovor. Poprosím Vás ještě o závěrečné slovo. Co máte v plánu pro následující rok?

“Letos máme v plánu rozšíření a vylepšení střešního wellness, dále průběžnou modernizaci některých salonků, navýšení kapacity zahradní části restaurace s výhledem na Svatý kopeček, navýšení kapacity pivovaru a ještě řadu dalších věcí. Budu rád, když se přijedete přesvědčit o tom, jak to tu žije a že rozhodně nechceme usnout na vavřínech. V příštím roce požaduji po svém týmu zase o něco lepší výkon. Malý je, kdo si klade malé cíle a já bych byl velice rád, kdybychom se stali prvním hotelem, který cenu pro kongresový hotel roku obhájí druhý rok po sobě.”

Autor: Komerční sdělení

13.4.2018
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 18 000 Kč

Zámečníci strojů Obsluha CNC pilovrtného centra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:, - vyučení ve strojírenském oboru, - znalost čtení výkresů, - praxe vítaná, ale není podmínkou, - ochota a zájem pracovat, , Co Vám můžeme nabídnout:, - zázemí prosperující společnosti, - jistotu trvalého zaměstnání, - odpovídající finanční ohodnocení, - pracovní poměr na dobu neurčitou, - stravenky v hodnotě 80 Kč, - 5 týdnů dovolené. Pracoviště: S.o.k. stavební, s.r.o., Hrotovická-Průmyslová Zóna, č.p. 162, 674 01 Třebíč 1. Informace: Soňa Valerianová, +420 568 838 829.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 100 Kč

Zámečníci strojů Zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z: 24.4.2018 Praxe v oboru vítána, Zaměstnanecké výhody: dotované stravování, zvýhodněné tarify volání i pro rodinné příslušníky, 2x ročně mimořádné prémie, dotované nápoje, zázemí stabilní společnosti, příplatky za odpolední směny, Kontakt: Ing. Jaromír Kuncek, mistr výroby, telefonicky v pracovní dny v době od 6:00 do 14:00 hodin na č.: 736 670 091, písemně na e-mail: kuncek.jr@pamet.cz. Pracoviště: Pamet, spol. s r.o., Komenského, č.p. 231, 742 01 Suchdol nad Odrou. Informace: Jaromír Kuncek, +420 736 670 091.

Zdravotnictví - Zdravotní sestra 24 000 Kč

Jsme domov se zvláštním režimem pro seniory s různými typy stařeckých demencí. Hledáme zdravotní sestru - ideálně se zkušenostmi s geriatrickými či psychiatrickými pacienty (možno i na zkrácený úvazek). Směny: 12hodinnové pouze denní (+ víkendy, svátky).

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 19 000 Kč

Zahradníci floristé a květináři Florista/ka, aranžér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z.: 27.9.2017. a: 24.4.2018, Požadujeme samostatné floristy/ky. Vyučení ani praxe není podmínkou, spíše výhodou. Sami si uchazeče zaškolíme, pokud bude zaškolení probíhat v jiném městě, zajistíme a uhradíme ubytování. Je důležité, aby nový uchazeč měl cit pro baru, byl kreativní s estetickým vnímáním. Požadujeme základní znalost práce na PC (odeslat a přijmout email, vyplnit tabulku aj.). Zasílejte prosím strukturované životopisy na níže uvedený e-mail., , Mzda je přepočítaná dle skutečné tržby prodejny a z toho zaměstnanci ještě k uvedené mzdě dostávají procenta. Významné prémie dostávají zaměstnanci také, pokud splní limit odpisů zboží.Výsledná mzda je maximálně motivační a bez finančního stropu. Mzdy zaměstnanců se pohybují mezi 16 a 20 tisíci korun v čistém. Nabízíme věrnostní prémie, příspěvek na jízdné, sleva na veškerý sortiment zboží v neomezeném množství, příspěvek na rekreaci., , První kontakt prosím emailem: florcentrum@florcentrum.cz zaslat životopis nebo na tel.: 736 473 456, od 7:00-15:00 v pracovní dny.. Pracoviště: Florcentrum foltýnová s.r.o. - pracoviště tesco kopřivnice, Nádražní, č.p. 228, 742 21 Kopřivnice. Informace: Marcela Foltýnová, +420 736 473 456.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kateřina Valachová
6 14

Exministryně Valachová: Školky by mohly přijímat starší dvouleté děti

Lidé protestovali 25. dubna na Libeňském mostě v Praze proti jeho zbourání.
3 10

Dolínku, nesahej na most. Proti zbourání unikátu protestovaly stovky lidí

Poslanci pošlou do lesů na sever Moravy inspekci. Stav je katastrofální

Poslanci z podvýboru pro ochranu přírody a krajiny se na dnešním jednání shodli na tom, že požádají Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP) o zprávu ke stavu lesů na severu Moravy. Zajímají se také o to, jak v této kůrovcové lokalitě hospodařily Lesy ČR od roku 2015. Oznámila to členka podvýboru a předsedkyně výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti).

Dráždivý rozhovor s estébákem, trest pro Madsena a pivo na kole: Vteřiny dne

Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.

Evropské děti se už k WhatsApp nedostanou, Facebook ji zpřístupní až od 16 let

Aplikace pro online zasílání zpráv WhatsApp Messenger, která je dceřinou společností Facebooku, bude v Evropské unii dostupná jen lidem starším 16 let, mladším bude používání jejích služeb zakázáno. Tento posun je reakcí na nová evropská pravidla ochrany osobních údajů (GDPR), která vstoupí v platnost 25. května.

Německé hudební ceny Echo končí. Kvůli antisemitskému skandálu

Německý hudební průmysl skoncuje s hudebními cenami Echo. K tomuto kroku se rozhodl po letošním ročníku, v němž kategorii hip-hop vyhrálo album s antisemitiskými texty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT