Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na AMPERU představí vizi Průmysl 4.0 MES PATRIOT a transformaci Windows na RTOS

Mezi téměř šesti sty vystavovateli se na jubilejním 25. ročníku veletrhu AMPER návštěvníci znovu setkají s produkty společnosti dataPartner. Expozice firmy bude součástí největšího veletrhu ve střední Evropě v oboru elektrotechniky na brněnském Výstavišti, konkrétně v pavilonu V, stánek č. 2.09. dataPartner přiblíží aktuální trendy v oblasti spolehlivých a časově přesných real-time aplikací s použitím MS Windows nebo v oblasti informačních systémů kategorie MES pro výrobní prostředí.

8.3.2017
SDÍLEJ:

Foto: Asset Media

Společnost dataPartner působí v oboru inženýrských služeb a dodávek vysoce kvalitního softwaru a průmyslového hardwaru téměř dvacet let. To ji řadí mezi spolehlivé a osvědčené partnery průmyslových podniků se zaměřením na automotive výrobu, slévárenství a strojírenství i na ostatní výrobní podniky. Hlavním produktovým pilířem je modulární softwarový systém v kategorii MES (manufacturing execution system), který je vyvíjen na vlastní platformě informačního systému Patriot. Do výrobního segmentu je firma schopna dodat nejen průmyslové informační systémy, ale také zajistit projektovou přípravu a realizaci zakázek na automatizaci strojů a výrobních linek. Významnou součástí produktového portfolia je distribuce software RTX (Real Time eXtension) americké společnosti IntervalZero – doplňku pro transformaci MS Windows na systém reálného času pro časově přesné řízení strojů a procesů.

Jaká řešení v souvislosti s koncepcí Průmysl 4.0 výrobním podnikům nabízite?

Koncepce Průmysl 4.0 neboli 4. průmyslová revoluce se ve výrobním prostředí skloňuje ve všech pádech a stává se doslova fenoménem, o kterém se hovoří na odborných seminářích, workshopech, veletrzích a také ve výrobních provozech. V duchu této vize nabízíme do výroby již zmíněný informační systém MES Patriot®. Zajistíme kontinuální sběr technologických dat v reálném čase, jejich archivaci a následné zpracování a vyhodnocení. To, na co klade v současnosti výroba opravdu velký důraz, jsou správné on-line informace ve správný čas. Tomu samozřejmě napomáhají jednotlivé funkcionality systému MES Patriot® – od sběru výrobních dat, jejich analýzu a historizaci, sledování a řízení výroby, operativní plánování včetně řízení zdrojů a kapacit, traceabilitu výroby až po související modul řízení údržby. Typickým prvkem koncepce Průmyslu 4.0 je snaha o plnou automatizaci výroby. I v této oblasti realizujeme kompletní automatizované systémy řízení včetně dodávek hardwarových prostředků automatizace, a to jak pro výrobní podniky, tak například i pro energetiku nebo speciální experimentální a vývojová pracoviště.

Co by si letos mohli návštěvníci ve vaší expozici prohlédnout?

Už implementace rysů výzvy Průmysl 4.0 do prostředí MES Patriot® je v kontextu předchozích výstav unikátní. Ale naprostou novinkou v našem stánku bude funkční model úlohy řízení procesu v reálném čase, pomocí programu napsaném v MS Windows. Jedná se o praktickou ukázku transformace Windows na operační systém reálného času. Je tak lehce možné, že v jednom počítači s obyčejným HW běží například vedle spuštěného programu Explorer řídicí úloha, která umí hodit kuličku rulety tak, že padne na rotujícím kole vždy do předem určeného čísla:

Jsou vaše systémy určeny pouze pro průmyslovou výrobu?

Naše systémová řešení nabízíme převážně do průmyslového prostředí. Vedle MES systému Patriot® bychom mohli ještě zmínit zajímavý produkt Patriot® Welding Process, který je určený pro svářečské společnosti a je vhodným nástrojem pro řízení a vedení svařovacího procesu v intencích aktuálně platných evropských norem.

Dlouhodobě také spolupracujeme s akademickými subjekty. V rámci spolupráce s Jihočeskou univerzitou jsme vytvořili informační systém bioWES (Wisdom Experience System). Ten slouží pro řízení experimentální práce a umožňuje automatizovat ukládání dat vzniklých při experimentech, včetně úplného popisu informací o experimentu. Tato data zachycují všechny informace, za kterých vznikla experimentální data, tedy informace nezbytné k reprodukovatelnosti experimentu.

V oblasti jaderné energetiky se podílíme na implementaci řídících a ochranných systémů pro jaderná zařízení, včetně prostředků pro měření neutronového toku. V současné době pracujeme na projektu řízení vyvážecího stroje vyhořelého paliva ve francouzské jaderné elektrárně Flamanville III.

Platforma Patriot® byla posledních 5 let používána agenturou TA ČR pro podávání a hodnocení přihlášek do soutěže o podporu výzkumu a vývoje, včetně monitoringu vybraných projektů, dále je používána k obdobnému účelu v programu TRIO ministerstva průmyslu a obchodu, či v programech na podporu výzkumu a vývoje MV ČR nebo MZe ČR.

Existuje firemní motto, které by charakterizovalo vaše systémy co možná nejvýstižněji?

Naší snahou je etablovat se na trhu IT jako dodavatelé „spolehlivých a odolných systémů pro nepřetržitý běh aplikací" s přihlédnutím ke koncepci Průmysl 4.0. To, co je pro nás klíčové je dodávat vysoce kvalitní software včetně odolných hardwarových komponentů. Často nás od konkurence odlišuje komplexnost řešení od návrhu přes projektové přípravy až po realizaci projektů, či dodávka systémů zákazníkovi tzv. na klíč, dle jeho požadavků. Opíráme se o nejnovější poznatky z oboru informačních systémů a kvalitní teoretické zázemí. O této skutečnosti svědčí získané certifikáty a výsledky zákaznických auditů, pravidelných auditů a kontrol. Tradice, stabilita, komplexnost a kvalita – to jsou atributy, na kterých si zakládáme, a jež jsou podle nás cestou ke spokojenosti našich zákazníků.

dataPartner s.r.o.
ústředna: +420 380 420 111
GSM brána: +420 724 257 799
e-mail: kontakt@datapartner.cz, obchod@datapartner.cz
www.datapartner.cz
Adresa: Senovážné náměstí 241/15, 370 01 České Budějovice

Komerční článek
Autor: Asset Media

8.3.2017
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 18 000 Kč

Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK/OBRÁBĚČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zámečník/obráběč ve strojírenské zakázkové výrobě, pracoviště Letohrad, nástup dohodou., Požadujeme: vzdělání strojírenského směru, čtení strojírenských výkresů. , Nabízíme: samostatnou, náročnou a zodpovědnou práci. , Životopisy zasílejte na mail: jobs@svmetal.cz Info o firmě naleznete na www.svmetal.cz. Pracoviště: Sv metal spol. s r.o., středisko letohrad, 561 51 Letohrad. Informace: Simona Stoklasová, +420 495 433 189.

Dělnické profese - Obsluha zařízení na lití plastů 24 600 Kč

Přijmeme nové zaměstnance na HPP - oblsuha zařízení na lití plastů / obsluha CNC. Měsíční výdělek 24.600 - 37.700 Kč. Jedná se třísměnný provoz, práce je fyzicky náročná. Dobrá dostupnost z Prahy (cca 200 m od vlakového nádraží / autobusové zastávky).

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 100 Kč

Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci Pracovníci v masné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z : 23.2.2018 a: 21.5.2018 Hledáme manuálně zručné pracovníky do masné výroby (balení, manipulace, atd.), Požadujeme: spolehlivost, trestní bezúhonnost a chuť pracovat. Vhodné pro uchazeče z blízkého okolí Hladkých Životic., Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení smlouvy na dobu neurčitou. Možnost práce na DPP., Zaměstnanecké výhody: stravování s příspěvkem zaměstnavatele, zaměstnanecké balíčky, zvýhodněné nákupy, 3 dny dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dopravu (nad 20 km) a další., Kontakt: Ing. Ivo Kraus, tel.: 734 282 124 v pracovní dny 8-14hod., písemně na e-mail: kraus.ivo@reznictvi-hh.cz. Pracoviště: Řeznictví h + h, s. r. o., Hlavní, č.p. 46, 742 47 Hladké Životice. Informace: Ivo Kraus, +420 734 282 124.

Doprava a logistika - Spolupracovník v logistice(Milčice) 19 000 Kč

Naším klientem je výrobní společnost plastových oken pro stavebnictví, pro kterého hledáme spolehlivé a manuálně zručné kandidáty na pozici spolupracovníka v logistice. Co budete mít na starost: manipulaci s materiálem a komponenty . Přípravu a vyhledávání zboží pro výrobu . Dodržování pracovních postupů a pokynů . Dodržování bezpečnostních pravidel . Sledování kvality . Dodržování cíle logistiky.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vteřiny dne 23. května 2018
4

Bianco šek pro Babiše, neudržitelné důchody a prodej Student Agency: Vteřiny dne

Petra Kvitová po operaci pořezané ruky a dům v Prostějově, ve kterém došlo k přepadení. Ilustrační koláž
2 24

Policie dopadla možného pachatele útoku na tenistku Kvitovou. Má jít o narkomana

Unikátní archeologický nález z Pardubicka dramaticky přepisuje dějiny Evropy

Tu dobu známe většinou z knihy Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky a nazýváme ji starší doba bronzová. Z tohoto úsvitu civilizace se nám tu zjevila bronzová situla – vědro, které v zemi spalo přes tři tisíce let. Z neuvěřitelné propasti času však na světlo vyšel překrásný kus kovu, který krom údivu vyvolal i řadu otázek. Na některé z nich už archeologové znají odpovědi, další teprve hledají.

Hospoda není cukrárna. Poslanci se opět přeli o protikuřácký zákon

Zmírnění protikuřáckého zákona zřejmě bude čelit ve Sněmovně návrhu na zamítnutí už v prvním čtení. Poslanci dnes úvodní kolo debaty o poslanecké předloze, jež by upravila zejména nynější úplný zákaz kouření v restauracích, stejně jako před měsícem nedokončili. Kdy se Sněmovna k projednávání návrhu změn v protikuřáckém zákonu vrátí, není jasné.

Pátrání po zmizelém malajsijském letadle skončí 29. května. Po čtyřech letech

Hledání malajsijského letadla, které v roce 2014 zmizelo i s 239 lidmi na palubě během letu z Kuala Lumpur do Pekingu, skončí bez výsledku příští týden. Po víc než čtyřech letech, nákladech ve výši desítek milionů dolarů a bez jakéhokoli náznaku, co se vlastně s nešťastným letounem stalo. Z letu MH370 se tak stala jedna z největších leteckých mystérií na světě. Informuje o tom agentura AFP. 

Praktických lékařů je stále méně. Může za to i rostoucí byrokracie

Počty praktických lékařů pro děti i pro dospělé začaly loni klesat, odcházejí do důchodu a není za ně náhrada. Problémy jsou zejména v malých městech. Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), která dnes na konferenci České lékařské komory prezentoval jeho ředitel Ladislav Dušek. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT