Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na MSV představí kromě řízení výroby MES PATRIOT i transformaci Windows na RTOS

Areál brněnského Výstaviště se ve dnech 9.-13. října znovu zaplní zájemci a odborníky o průmyslovou automatizaci a novinky z oboru strojírenství a moderních průmyslových a informačních technologií.  Orientální nádech dodá veletrhu letošní partnerská země - Indie, která se představí na české půdě v počtu více jak 100 firem. Podobně jako v loňském roce bude veletrh ve znamení hlavního tématu, kterým je vize Průmysl 4.0 – tedy automatizace a robotizace v průmyslu.

25.9.2017
SDÍLEJ:

Foto: Asset Media

Mezi již tradiční české vystavovatele na strojírenském veletrhu patří společnost dataPartner, kterou budou moci návštěvníci letošního ročníku navštívit v její výstavní expozici č. 11 v prostorách Pavilonu C

Společnost dataPartner patří mezi stabilní dodavatele informačních a řídicích systémů pro průmyslové prostředí už téměř dvacet let. Za dobu svého působení na trhu informačních technologií má za sebou celou řadu významných realizací a projektů v segmentu strojírenské výroby,  automotiv, slévárenství, energetiky a státní správy.  Vysokou odbornost prokazuje inženýrský tým také při vývoji a implementaci systémů pro kritické aplikace, zejména ochranných a řídicích systémů pro jaderná zařízení.

Co považujete za hlavní a nosný produkt vaší společnosti?

V době vzniku společnosti  dataPartner bylo naše produktové zaměření cíleno především na distribuci operačního systému reálného času pro zabudované aplikace od Phar Lap Incorporation. To jsme v průběhu dalších let rozšířili o produkt RTX (Real Time eXtension), nástroj pro běh aplikací pod Windows v reálném čase od americké společnosti IntervalZero, se kterým do současnosti nejen obchodujeme, ale používáme jej také pro vývoj časově kritických aplikací.  RTX je velmi vhodným doplňkem pro transformaci MS Windows na operační systém reálného času, pro časově přesné řízení strojů a procesů, s přesností v jednotkách mikrosekund. Úspěšně se nám daří tento produkt nasazovat v průmyslové praxi, především u zákazníků z oboru přesného strojírenství.  V minulém roce jsme představili na veletrhu praktickou ukázku transformace Windows na operační systém reálného času v podobě modelu rulety, kdy kulička rulety padne vždy na předem zvolené číslo. Tento model bude i letos součástí expozice.  Škála současných produktů je mnohem širší, s důrazem na naši vlajkovou loď – softwarovou platformu Patriot®.

 

S aplikací Patriot®  se v posledních letech profilujete jako dodavatelé informačních systémů v kategorii MES…

Ano, reagujeme tak na nové potřeby zákazníků, kteří chtějí operativně řídit výrobu a proto poskytujeme managementu výrobních firem pokud možno co nejpřesnější, reálná a včasná data on-line. Z tohoto důvodu jsme vsadili na aspekt modularity systému, jehož funkcionality by pokryly co nejširší spektrum požadavků z výroby – od sběru dat, přes operativní řízení, sledování procesních parametrů a vytíženosti strojů OEE, plánování, traceabilitu výroby, vizualizaci dat a v konečné fázi velmi žádané analýzy, reporty a vyhodnocení.

                

Zmínili jsme modularitu informačního systému, o jaký modul je v současnosti největší zájem?

Z poznatků z praxe i podle reakcí návštěvníků strojírenského veletrhu z řad výrobních podniků víme, že největší zájem je v poslední době o modul plánování. Výrobní manažeři si uvědomují, že bez kvalitního plánování výroby a zakázek nemohou efektivně vyrábět, a to s minimem časových, materiálových a finančních ztrát. Optimalizace výrobního plánu je v současnosti stěžejním tématem mnoha výrobních firem.

Je průmysl jediným odběratelem vašich služeb?

Zákazníci z průmyslové sféry jsou dlouhodobě největším odběratelem našich aplikací a služeb. Mimo tento segment poskytujeme platformu Patriot® také státní správě. Jedná se o administrační systémy na podávání a hodnocení přihlášek do soutěže o podporu výzkumu a vývoje pro ministerstva, konkrétně pro Mze ČR nebo MV ČR.

V poslední době jsme zintenzivnili vzájemnou spolupráci s akademickými subjekty. Ve spolupráci s ČZU v Praze probíhá vývoj a inovace informačního systému na řízení údržby v rámci projektu „Benchmarking údržby“. Současně řešíme projekty v rámci dotačních programů OP PIK a ve spolupráci s odborníky z ČVUT, Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské v Praze, jehož cílem je vyvinout, vyrobit a kvalifikovat elektronické přístroje pro vysoce přesné a rychlé měření hustoty neutronového toku v jaderných reaktorech. Náš vývoj řídicích a ochranných systémů pro oblast jaderné energetiky je paralelním stěžejním programem. Také pokračujeme v dokončování projektu řízení vyvážecího stroje vyhořelého paliva ve francouzské jaderné elektrárně Flamanville III., kde momentálně působí naši specialisté.

Za zmínku stojí nejmladší produkt – platforma bioWES, která je určena pro výzkumná pracoviště a laboratoře pro řízení experimentální práce a evidenci, reprodukovatelnost a sdílení laboratorních dat a metadat. Systém již využívají výzkumní pracovníci Biologického centra – Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity nebo také pracovníci BIOCEV, Biotechnologického a biomedicínského centra Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci.

V čem shledáváte přidanou hodnotu vašich dodávek a projektů?

Cílem společnosti dataPartner není pouze vývoj a implementace modulárního informačního systému. Naší snahou je být klientům nablízku i poté, kdy je systém nasazený do reálného provozu, otestovaný a splňuje počáteční požadavky a očekávání zákazníka.  Přidanou hodnotu spatřujeme také v poskytování kvalitních servisních služeb, systému odborných konzultací a včasných zásahů v případě výpadků systému.

Atributy, na kterých stavíme,  jsou -  tradice, stabilita, komplexnost systému, služeb a kvalita produktu.

Srdečně zveme návštěvníky MSV Brno na odborné semináře, které pořádáme v sále D Kongresového centra, ve středu  11. října v časech:

od 10.00 - 12.00 hod., téma: MES – MODERNÍ SYSTÉM PRO ŘÍZENÍ VÝROBY

od 13.00 - 15.00 hod., téma: PLATFORMA RTX RTOS – VÝVOJ VYSOCE VÝKONNÝCH, SPOLEHLIVÝCH A PŘESNÝCH REAL-TIME APLIKACÍ S WINDOWS A POUŽITÍ HW MODULU PRO RTX RTOS

dataPartner s.r.o.
ústředna: +420 380 420 111
GSM brána: +420 724 257 799
e-mail:  kontakt@datapartner.cz, obchod@datapartner.cz
web: www.datapartner.cz
Adresa: Senovážné náměstí 241/15, 370 01 České Budějovice

Autor: Komerční sdělení

25.9.2017
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 18 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník - stavební dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Neštěmická č.p. 779/4, Krásné Březno, Ústí nad Labem., Požadujeme: vyučení, ŘP skup. B., Nabízíme: mzdu 18 000 - 22 000,- Kč., Telefonicky si sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Vmr group czech s.r.o. - úl, Neštěmická, č.p. 779, 400 07 Ústí nad Labem 7. Informace: Marcela Brabcová, +420 775 755 945.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 100 Kč

Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zavedená zámečnická firma s dvacetilou tradicí do svého týmu příjme zámečníka. , Vaší hlavní pracovní činností bude vrtání, řezání, broušení a jiné pomocné práce (paletování, balení, manipulace,...)- u nás Vás nečeká nutná pásová výroba, ale zajímavá práce v kusové kovovýrobě. , Pracovní poměr - DPP, DPČ s možností vzniku HPP nebo HPP na dobu určitou, Požadujeme: samostatnost, flexibilitu, zodpovědnost, spolehlivost, ochotu práce přesčas, ŘP sk. B., Nabízíme Vám zajímavé finanční ohodnocení dle Vašich zkušeností. Dále Vám nabízíme zvýhodněné podnikové stravování, Své životopisy můžete zasílat na email info@aerolux.cz, Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Aerolux, s.r.o. - průmyslový areál luhov, 471 24 Mimoň. Informace: Patricie Horová, +420 724 156 301.

Obchod - Skvělá nabídka práce pro prodavače 19 000 Kč

Menší prodejna potravin Pont na Masarykově nádraží příjme prodavače. Ranní-odpolední směny nebo krátký-dlouhý týden, nástup možný ihned nebo dohodou. Zkušenosti nejsou podmínkou, rádi Vás zaučíme. Preferujeme dlouhodobou spolupráci.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kateřina Valachová
6 14

Exministryně Valachová: Školky by mohly přijímat starší dvouleté děti

Lidé protestovali 25. dubna na Libeňském mostě v Praze proti jeho zbourání.
3 10

Dolínku, nesahej na most. Proti zbourání unikátu protestovaly stovky lidí

Poslanci pošlou do lesů na sever Moravy inspekci. Stav je katastrofální

Poslanci z podvýboru pro ochranu přírody a krajiny se na dnešním jednání shodli na tom, že požádají Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP) o zprávu ke stavu lesů na severu Moravy. Zajímají se také o to, jak v této kůrovcové lokalitě hospodařily Lesy ČR od roku 2015. Oznámila to členka podvýboru a předsedkyně výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti).

Dráždivý rozhovor s estébákem, trest pro Madsena a pivo na kole: Vteřiny dne

Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.

Evropské děti se už k WhatsApp nedostanou, Facebook ji zpřístupní až od 16 let

Aplikace pro online zasílání zpráv WhatsApp Messenger, která je dceřinou společností Facebooku, bude v Evropské unii dostupná jen lidem starším 16 let, mladším bude používání jejích služeb zakázáno. Tento posun je reakcí na nová evropská pravidla ochrany osobních údajů (GDPR), která vstoupí v platnost 25. května.

Německé hudební ceny Echo končí. Kvůli antisemitskému skandálu

Německý hudební průmysl skoncuje s hudebními cenami Echo. K tomuto kroku se rozhodl po letošním ročníku, v němž kategorii hip-hop vyhrálo album s antisemitiskými texty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT