Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na MSV představí kromě řízení výroby MES PATRIOT i transformaci Windows na RTOS

Areál brněnského Výstaviště se ve dnech 9.-13. října znovu zaplní zájemci a odborníky o průmyslovou automatizaci a novinky z oboru strojírenství a moderních průmyslových a informačních technologií.  Orientální nádech dodá veletrhu letošní partnerská země - Indie, která se představí na české půdě v počtu více jak 100 firem. Podobně jako v loňském roce bude veletrh ve znamení hlavního tématu, kterým je vize Průmysl 4.0 – tedy automatizace a robotizace v průmyslu.

25.9.2017
SDÍLEJ:

Foto: Asset Media

Mezi již tradiční české vystavovatele na strojírenském veletrhu patří společnost dataPartner, kterou budou moci návštěvníci letošního ročníku navštívit v její výstavní expozici č. 11 v prostorách Pavilonu C

Společnost dataPartner patří mezi stabilní dodavatele informačních a řídicích systémů pro průmyslové prostředí už téměř dvacet let. Za dobu svého působení na trhu informačních technologií má za sebou celou řadu významných realizací a projektů v segmentu strojírenské výroby,  automotiv, slévárenství, energetiky a státní správy.  Vysokou odbornost prokazuje inženýrský tým také při vývoji a implementaci systémů pro kritické aplikace, zejména ochranných a řídicích systémů pro jaderná zařízení.

Co považujete za hlavní a nosný produkt vaší společnosti?

V době vzniku společnosti  dataPartner bylo naše produktové zaměření cíleno především na distribuci operačního systému reálného času pro zabudované aplikace od Phar Lap Incorporation. To jsme v průběhu dalších let rozšířili o produkt RTX (Real Time eXtension), nástroj pro běh aplikací pod Windows v reálném čase od americké společnosti IntervalZero, se kterým do současnosti nejen obchodujeme, ale používáme jej také pro vývoj časově kritických aplikací.  RTX je velmi vhodným doplňkem pro transformaci MS Windows na operační systém reálného času, pro časově přesné řízení strojů a procesů, s přesností v jednotkách mikrosekund. Úspěšně se nám daří tento produkt nasazovat v průmyslové praxi, především u zákazníků z oboru přesného strojírenství.  V minulém roce jsme představili na veletrhu praktickou ukázku transformace Windows na operační systém reálného času v podobě modelu rulety, kdy kulička rulety padne vždy na předem zvolené číslo. Tento model bude i letos součástí expozice.  Škála současných produktů je mnohem širší, s důrazem na naši vlajkovou loď – softwarovou platformu Patriot®.

 

S aplikací Patriot®  se v posledních letech profilujete jako dodavatelé informačních systémů v kategorii MES…

Ano, reagujeme tak na nové potřeby zákazníků, kteří chtějí operativně řídit výrobu a proto poskytujeme managementu výrobních firem pokud možno co nejpřesnější, reálná a včasná data on-line. Z tohoto důvodu jsme vsadili na aspekt modularity systému, jehož funkcionality by pokryly co nejširší spektrum požadavků z výroby – od sběru dat, přes operativní řízení, sledování procesních parametrů a vytíženosti strojů OEE, plánování, traceabilitu výroby, vizualizaci dat a v konečné fázi velmi žádané analýzy, reporty a vyhodnocení.

                

Zmínili jsme modularitu informačního systému, o jaký modul je v současnosti největší zájem?

Z poznatků z praxe i podle reakcí návštěvníků strojírenského veletrhu z řad výrobních podniků víme, že největší zájem je v poslední době o modul plánování. Výrobní manažeři si uvědomují, že bez kvalitního plánování výroby a zakázek nemohou efektivně vyrábět, a to s minimem časových, materiálových a finančních ztrát. Optimalizace výrobního plánu je v současnosti stěžejním tématem mnoha výrobních firem.

Je průmysl jediným odběratelem vašich služeb?

Zákazníci z průmyslové sféry jsou dlouhodobě největším odběratelem našich aplikací a služeb. Mimo tento segment poskytujeme platformu Patriot® také státní správě. Jedná se o administrační systémy na podávání a hodnocení přihlášek do soutěže o podporu výzkumu a vývoje pro ministerstva, konkrétně pro Mze ČR nebo MV ČR.

V poslední době jsme zintenzivnili vzájemnou spolupráci s akademickými subjekty. Ve spolupráci s ČZU v Praze probíhá vývoj a inovace informačního systému na řízení údržby v rámci projektu „Benchmarking údržby“. Současně řešíme projekty v rámci dotačních programů OP PIK a ve spolupráci s odborníky z ČVUT, Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské v Praze, jehož cílem je vyvinout, vyrobit a kvalifikovat elektronické přístroje pro vysoce přesné a rychlé měření hustoty neutronového toku v jaderných reaktorech. Náš vývoj řídicích a ochranných systémů pro oblast jaderné energetiky je paralelním stěžejním programem. Také pokračujeme v dokončování projektu řízení vyvážecího stroje vyhořelého paliva ve francouzské jaderné elektrárně Flamanville III., kde momentálně působí naši specialisté.

Za zmínku stojí nejmladší produkt – platforma bioWES, která je určena pro výzkumná pracoviště a laboratoře pro řízení experimentální práce a evidenci, reprodukovatelnost a sdílení laboratorních dat a metadat. Systém již využívají výzkumní pracovníci Biologického centra – Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity nebo také pracovníci BIOCEV, Biotechnologického a biomedicínského centra Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci.

V čem shledáváte přidanou hodnotu vašich dodávek a projektů?

Cílem společnosti dataPartner není pouze vývoj a implementace modulárního informačního systému. Naší snahou je být klientům nablízku i poté, kdy je systém nasazený do reálného provozu, otestovaný a splňuje počáteční požadavky a očekávání zákazníka.  Přidanou hodnotu spatřujeme také v poskytování kvalitních servisních služeb, systému odborných konzultací a včasných zásahů v případě výpadků systému.

Atributy, na kterých stavíme,  jsou -  tradice, stabilita, komplexnost systému, služeb a kvalita produktu.

Srdečně zveme návštěvníky MSV Brno na odborné semináře, které pořádáme v sále D Kongresového centra, ve středu  11. října v časech:

od 10.00 - 12.00 hod., téma: MES – MODERNÍ SYSTÉM PRO ŘÍZENÍ VÝROBY

od 13.00 - 15.00 hod., téma: PLATFORMA RTX RTOS – VÝVOJ VYSOCE VÝKONNÝCH, SPOLEHLIVÝCH A PŘESNÝCH REAL-TIME APLIKACÍ S WINDOWS A POUŽITÍ HW MODULU PRO RTX RTOS

dataPartner s.r.o.
ústředna: +420 380 420 111
GSM brána: +420 724 257 799
e-mail:  kontakt@datapartner.cz, obchod@datapartner.cz
web: www.datapartner.cz
Adresa: Senovážné náměstí 241/15, 370 01 České Budějovice

Autor: Komerční sdělení

25.9.2017
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč Zámečníci strojů Montážní pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, základní svářečský kurz; znalost čtení výkresové dokumentace; manuální zručnost, , Nabízíme:, stravenky; 5 týdnů dovolené, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: dsp@dspprerov.cz;, - telefonicky (Po - Pá 07,00 - 15,00hod.) na čísle 581 209 050 - pan Jiří Pitner. Pracoviště: Dsp přerov, spol. s r.o., Kojetínská, č.p. 2900, 750 02 Přerov 2. Informace: Jiří Pitner, +420 581 209 050. Obchod - Prodavač(ka) na půlúvazek za 14.000 14 000 Kč Poptáváme prodavače/ku do plaveckého a potápěčského obchodu v Aquapalace Praha v Čestlicích. Jedná se o 10-13 dní v měsíci, z toho obvykle 4 víkendové dny a zbytek všední. Směny dle dohody. Neznalost zboží není problém, rádi vše naučíme. Mzda se odvíjí od odpracovaných dní, průměrně 14.000 Kč. Prac. doba: po-čt 10-18, pá-ne+svátky 9-19. Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 13 200 Kč Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ZPRACOVATELÉ MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Agenturní zaměstnání, Pracoviště: Drůbežářský závod Klatovy, a.s., Výběrové řízení pro účely ÚP proběhne dne 20.8.2018 od 9:00 hodin., Práce v chladu, ve stoje, nutný dobrý zdravotní stav. Pracoviště: Kolja s.r.o. - pracoviště drůbežářský závod klatovy a.s., ul. 5. května, č.p. 112, 339 01 Klatovy 1. Informace: Mazuryk Lilia, +420 774 521 782. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 19 000 Kč Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, praxe v oboru; platný svářečský průkaz CO2, , Nabízíme:, stravenky; 5 týdnů dovolené, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: dsp@dspprerov.cz;, - telefonicky (Po - Pá 07,00 - 15,00hod.) na čísle 581 209 050 - pan Jiří Pitner. Pracoviště: Dsp přerov, spol. s r.o., Kojetínská, č.p. 2900, 750 02 Přerov 2. Informace: Jiří Pitner, +420 581 209 050.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Absolutním Českým slavíkem se 25. listopadu stala zpěvačka Lucie Bílá. Cenu jí předal Karel Gott (vpravo), který vyhrál kategorii Zpěvák už po dvaačtyřicáté.
2 5

Český slavík letos nebude. Pravidla byla zneužitelná, chystá se změna

Ilustrační foto

Koně v oboře zabila lidská hloupost. Návštěvníci nedodrželi zákaz krmení

Petr Forman: Na skejt jsme balili holky. Projezdil jsem celý gympl

/ROZHOVOR/ King Skate. Ohlédnutí za érou skejtu a ostrůvkem svobody 70. let u nás. Film Šimona Šafránka vstupuje do kin a mezi hrdiny na „prknech“ najdeme i Petra Formana.

Pussy Riot: Otrava Verzilova souvisí se smrtí ruských novinářů v Africe

Otrava člena ruské protestní skupiny Pussy Riot Pjotra Verzilova pravděpodobně souvisí s kauzou vraždy tří ruských novinářů v Africe letos v červenci. Investigativci v Africe natáčeli snímek o ruských žoldnéřích bojujících v afrických zemích, v Sýrii, v Iráku a na Ukrajině. Verzilov měl na jejich reportážích spolupracovat, nakonec ale zůstal v Rusku. V současné době leží s následky otravy v nemocnici v Berlíně.

Česko skončilo v kvalitě života na 26. místě. Nejlépe je na tom Norsko

Česká republika se v kvalitě života letos umístila v mezinárodním srovnání na 26. místě. Proti loňskému roku si v žebříčku, který vychází z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí, sice pohoršila o čtyři místa, bodově je na tom ale lépe. Získala 84,66 bodu ze sta, zatímco před rokem jich měla 84,22 bodu.

Roudnice kritizuje vysvědčení od ekonomů: Není férové. Žádá stažení žebříčku

Neprofesionální a neférový. Tak vnímají představitelé Roudnice nad Labem na Litoměřicku nedávno zveřejněný žebříček zIndex od ekonomů z Univerzity Karlovy. Ti hodnotili, jak hospodárně a férově udělují města veřejné zakázky či jaká jsou rizika pochybení a plýtvání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT