Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na MSV představí MES PATRIOT s novinkou - hodnotový tok - a benchmarking údržby

Letošní rok, na jehož konci je symbolická osmička, se bez nadsázky dá nazvat rokem jubilejním. Kromě 100letého výročí vzniku samostatného Československa, má důvod k oslavě i nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě – MSV Brno. Letos půjde o jeho 60. jubilejní ročník, zaměřený na Technologie 4.0.

18.9.2018
SDÍLEJ:

Foto: Asset Media

Dvacet let svého působení na trhu IT technologií si v „osmičkovém roce“ připomíná společnost dataPartner, tradiční český vystavovatel na strojírenském veletrhu. Od 1.-5.října 2018 se návštěvníkům představí ve zcela nové výstavní expozici s technologicky atraktivními prvky, umístěné v Pavilonu C, stánek č. 16. Zástupci společnosti na letošní ročník přicházejí se dvěma produktovými novinkami z oblasti MES systémů na podporu výroby. Blíže se s nimi návštěvníci budou moci seznámit na odborných seminářích společnosti ve dnech 2. a 3. října v sále D Kongresového centra.

Jaké produktové novinky na podporu výroby chcete letos návštěvníkům veletrhu představit?

Informační systém Patriot rozšiřujeme o nový modul, „Aplikaci pro analýzu a optimalizaci hodnotových toků a plánování výroby.“ Ta představuje unikátní řešení na pomoc plánovačům ve výrobě, při hledání cest k nápravě nepříznivého stavu. Nová aplikace dokáže ovlivnit výrobní cíle – termíny splnění zakázek, objem, kvalitu a efektivitu výroby a další parametry zakázky. Řešení nejde cestou simulace následného stavu po úpravě procesu, ale přímo vypočítává hodnotový tok a další parametry procesu po zásahu. Plánovači se tak nabízí bezkonkurenční rychlost odezvy, uživatel vidí okamžitý efekt svého zásahu do výrobního procesu a rychlým porovnáním variant „co kdyby“ dokáže velmi rychle rozhodnout o nápravném postupu.  Řešení je navržené jako interaktivní klientská aplikace, která spolupracuje s výrobním systémem podniku. Společnost dataPartner aplikaci vyvinula ve spolupráci s ostravským DTO CZ, s.r.o. a s Ústavem matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v projektu „Výzkum metod a vývoj informačního systému pro optimalizaci hodnotových toků a plánování výroby“.

K jaké oblasti řízení výroby se vztahuje vaše další produktová novinka?

Na trh přicházíme s účinným a efektivním nástrojem pro zlepšování managementu údržby s využitím principů benchmarkingu. Tato nadstavba informačního systému pro řízení údržby dokáže řešit problematická a slabá místa v řízení údržby majetku a zařízení. Z pohledu benchmarkingu se stanoví hlavní indikátory (ukazatele), které jsou pak porovnávány se stanovenými doporučenými hodnotami a výroba získá přehled o stavu výkonnosti své údržby. Indikátory jsou poskytovány respondenty ze společností z vnějška a jedná se o klíčové znaky procesů, jejichž výstupy souvisejí s potřebami zákazníka. Systém dokáže zpětně nabídnout rychlé výsledky měření výkonnosti údržby ve srovnání s jinými organizacemi a díky tomu mohou uživatelé odhalit slabé a silné stránky managementu své údržby. V projektu garantujeme bezpečnou ochranu dat, především dat organizací respondentů, neboť výsledky jsou presentovány anonymně. Vstupní investice do projektu je pro respondenty v tuto chvíli nulová, proto velmi rádi uvítáme zájem managerů údržby z výrobních společností zapojit se do projektu. Na aplikaci se dataPartner podílí s předními odborníky z České zemědělské univerzity v Praze, Technické fakulty společně s dceřinou společností NUMERICA s.r.o. Více informací lze nalézt na webových stránkách www.benchmarkingudrzby.cz

Jaké jsou další nosné produkty vaší společnosti?

Stěžejním obchodním produktem, se kterým obchodujeme nejdéle, je produkt RTX (Real Time eXtension), navazující na původně distribuovaný operační systém reálného času pro zabudované aplikace od Phar Lap Incorporation. RTX je nástrojem pro běh aplikací pod Windows v reálném čase od americké společnosti Intervalzero a používáme jej také pro vývoj časově kritických aplikací. Díky němu lze provést transformaci MS Windows na operační systém reálného času, pro časově přesné řízení strojů a procesů, s přesností v jednotkách mikrosekund. Zájem o něj vychází u nás především od zákazníků z oboru přesného strojírenství, testování a simulací.

Dále pro průmyslový segment realizujeme implementace softwarové platformy Patriot, v kategoriích MES. Sázíme na aspekt modularity a komplexnosti systému, abychom pokryli široké spektrum zákaznických požadavků – od sběru dat, operativního řízení, sledování procesních parametrů a vizualizace dat, řízení svařovacích procesů - vice info na www.weldingprocess.cz, nejvíce poptávaného plánování výroby včetně dodání on-line reportů a vyhodnocení. Naše realizace preferují oblasti automotiv průmyslu a slévárenství, ale nevyhýbají se ani jiným průmyslovým odvětvím.

Je vaším odběratelem pouze průmysl?

Nikoliv, máme také dlouholeté zkušenosti s dodávkou softwarových aplikací pro státní správu. Jedná se zejména o administrační systémy na podávání a hodnocení přihlášek do soutěže o podporu výzkumu a vývoje a řízení realizace dotačních projektů, v rámci různých poskytovatelů dotací. Zdokonalujeme také platformu bioWES, která je zaměřena na výzkumná pracoviště a laboratoře pro řízení experimentální práce, evidenci a sdílení laboratorních dat a metadat. Mimo to pracuje naše specializovaná divize I&C na vývoji řídicích a ochranných systémů pro jaderné elektrárny. V současné době se podílíme na dokončování projektu řízení vyvážecího stroje vyhořelého paliva ve francouzské jaderné elektrárně Flamanville III.

V čem se odlišujete od konkurence, která je v oboru dodávek průmyslového SW poměrně velká?

Jsme ryze česká společnost, která staví na tradici a zkušenostech 20-ti let svého působení v oboru IT technologií a dnes se může zpětně ohlédnout za mnoha zdařilými realizacemi. Naší snahou je, aby produkty měly velkou námi přidanou hodnotu a vysokou uživatelskou hodnotu. Na trhu je například celá řada aplikací pro plánovače. My chceme zákazníkům nabídnout něco navíc, a proto přicházíme s ojedinělou nadstavbou systému pro plánování výroby, s modulem na optimalizaci hodnotového toku. Věříme, že se s novou aplikací u průmyslových podniků prosadíme. V neposlední řadě nezapomínáme na poskytování kvalitních servisních služeb, konzultací a včasných zásahů v případě výpadků systému.

Srdečně zveme návštěvníky MSV Brno na odborné semináře, které pořádáme v sále D Kongresového centra v těchto termínech:

  • 2.10.2018 od 10.00 - 12.00 hod., téma: BENCHMARKING jako unikátní doplněk řízení údržby
  • 3.10.2018 od 10.00 - 12.00 hod., téma: Informační systém pro OPTIMALIZACI hodnotových toků a PLÁNOVÁNÍ výroby
  • 3.10.2018 od 13.00 – 15.00 hod., téma: RTX64 + Windows pro běh aplikací v REÁLNÉM ČASE, Svět simulátorů letadel a vrtulníků z blízka

dataPartner s.r.o.
ústředna: +420 380 420 111
GSM brána: +420 724 257 799
e-mail:  kontakt@datapartner.cz, obchod@datapartner.cz
web: www.datapartner.cz
Adresa: Senovážné náměstí 241/15, 370 01 České Budějovice

Komerční článek
Autor: Asset Media

18.9.2018
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Prodavač/ka v papírnictví 19 000 Kč Prodavač/ka Prodavač/ka Hledáme prodavače/ku do prodejny papírnictví v Praze 6, Bělohorská ul. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč Zámečníci strojů Zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Zpracování vstupních materiálů pro výrobu hliníkových, plastových konstrukcí, a zámečnických prvků, Obsluha strojů a nářadí pro výrobu zámečnických prvků, hliníkových a plastových konstrukcí, Manipulace s materiály a díly pro výrobu, Provádění běžné strojní údržby a jiné., , Způsob kontaktu: telefonicky (pracovní dny 7:00-15:00) nebo zasílat životopisy na email.. Pracoviště: W & d morava s.r.o., Podlesní, č.p. 1827, 735 41 Petřvald u Karviné. Informace: Pavla Havlíčková, +420 734 578 092. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Kontakt předem: Heřman Miroslav, tel.: 606 213 045 (7:00 - 20:00), e-mail: khprostav@khprostav.cz, Místo výkonu práce: Plzeňský kraj. Pracoviště: Heřman-stavitelství, s.r.o. plzeňský kraj, . Informace: Miroslav Heřman, +420 606 213 045. Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 25 000 Kč Strojní inženýři projektanti, konstruktéři strojní inženýr konstruktér přístrojů, strojů a zařízení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Kopecky - cheops s.r.o., Hromádky z Jistebnice, č.p. 1725, 583 01 Chotěboř. Informace: Jana Kopecká, +420 725 518 738.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vůdce KLDR Kim Čong-un.
10

Tajné jaderné laboratoře. Na území KLDR se nachází 13 výzkumných center

Miroslav Pelta
10

Kriminalisté rozšířili Peltovo obvinění. Měl uplácet náměstkyni

Zemřel Stan Lee. Legenda marvelovských komiksů Spider-Man či Thor

Ve věku 95 zemřel Stan Lee, legenda marvelovských komiksů. Spoluvytvořil postavy známé po celém světě, například Spider-mana, Iron Mana, Hulka, Thora či Doktora Strange. Informoval o tom server BBC. 

Palestinské rakety zasáhly prázdný autobus. Izrael odpověděl protiútokem

Palestinci z pásma Gazy vypálili dnes na Izrael desítky raket, ty zasáhly prázdný autobus a vážně zranily jednoho člověka. Následná letecká odveta Izraelců si vyžádala dva mrtvé palestinské ozbrojence. Dnešním incidentům předcházela eskalace násilí, kdy o víkendu při přestřelce v Gaze přišlo o život sedm Palestinců a jeden izraleský voják.

Do českého kosmického inkubátoru ESA BIC vstoupily první dvě firmy z Brna

Do brněnské pobočky inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC (Business Incubation Centre) Prague vstoupily první dvě firmy. Start-upy World from Space a OctoGeo pracují se satelitními daty, a po následující dva roky tak budou moci využívat informace, které ESA má. Oznámila to dnes agentura CzechInvest na výroční konferenci kosmického inkubátoru ESA BIC Prague.

Zbývá den do odevzdání nominací. Adepti na šéfa Senátu zůstávají tři

Kandidáti na předsedu Senátu zůstávají den před odevzdáním nominací tři - Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Adeptů na místopředsedy horní komory je šest. Vedle Kubery a Horníka to jsou dosavadní šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) a nynější místopředsedkyně Senátu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL. Nováčky v užším vedení horní komory asi budou Jiří Oberfalzer (ODS) a Jiří Růžička z klubu Starostů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT