Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nebezpečné vrakoviště

Na základě statistiky z centrálního registru vozidel je zřejmé, že průměrný věk vozového parku České republiky je 14,5 roku. Ze statistik je přitom zřejmé, že počet aut se každoročně zvyšuje a toto číslo dnes dosahuje počtu 5,37 milionu. Každoročně přitom STK neprojde pouze 24 000 automobilů. Problematiku ztěžuje i fakt, že se do České republiky každoročně doveze minimálně 3 % aut starších 10 let. Stáváme se tak nebezpečným vrakovištěm Evropy?

9.3.2018
SDÍLEJ:

Foto: Flicker.com

Nové ekologické vozy

Statistika hovoří neúprosně. V tuzemských bazarech je nabízeno až 40 % automobilů starších 10 let a až 12 % automobilů starších 15 let. Z ekologického hlediska se jedná o technologicky zastaralé automobily, které nesplňují předepsané ekologické normy. Na rozdíl od nich, nové benzinové automobily disponují nízko objemovými motory, které podléhají novému trendu tzv. downsinzingu. Snižuje se objem a spotřeba motoru, avšak jízdní komfort je zachován díky moderním metodám přeplňování, přímého vstřiku paliva, variabilního časování a zdvihu ventilů. Díky tomu je dosaženo výrazné snížení emise výfukových plynů, nejen u městských aut jako je ŠKODA CITIGO. U dieselových motorů je v posledních letech zaznamenán podobný trend, a to především zapojením filtru pevných částic nebo tzv. přídavkem AdBlue kapalného aditiva, který obsahuje močovinu. Chemické reakce uvnitř katalyzátoru přemění oxidy dusíku vznikající při spalování nafty na neškodné vedlejší produkty, páru a dusík. Ještě více ekologicky přátelské jsou alternativní pohony jako je CNG, hybridní nebo elektro motory. Jejich pořízení dnes již není limitováno vysokou pořizovací cenou, nákladným servisem a drahými pohonnými hmotami, a tak jsou čím dál více žádané u nejprodávanějších modelů aut jako je ŠKODA OCTAVIA G-TEC.

ŠKODA OCTAVIA G-TECŠKODA OCTAVIA G-TEC
Autor: media.skoda-auto.com

Bezpečnost až na prvním místě

Mimo negativní ekologický dopad vozidel starších 10 let, je prokázána jejich snížená bezpečnost. Sdružení automobilového průmyslu informovalo, že šance na přežití posádky u aut starších deseti let je dvakrát nižší než u vozidel mladších. Podíl nehod způsobených staršími vozidly je sice menší, ale podíl usmrcených osob ve starších vozidlech je přibližně o třetinu vyšší. Tyto faktory jsou dány především vylepšenými konstrukčními vlastnostmi karoserie a také zapojením elektronickými prvky aktivní bezpečnosti. Mezi aktivní prvky bezpečnosti v nových automobilech patří zejména moderní elektronické systémy jako např. funkce brzd ABS, stabilizační systém ESP, prvky řiditelnosti při vysoké akceleraci TCS, nouzový brzdový asistent EBA nebo adaptivní tempomat ACC a další. Podle americké Národní správy bezpečnosti silničního provozu, moderní asistenční systémy zabrání až 39 % nehod. V budoucnu lze předpokládat další technologický posun, který bude brát ohled nejen na posádku automobilu, ale zařadí bezpečnostní prvky pro ochranu chodců a dalších účastníků silničního provozu.

ŠKODA SUPERB asistenční systémy. Ukázka Front AssistŠKODA SUPERB asistenční systémy. Ukázka Front Assist
Autor: media.skoda-auto.com

Nové a bezpečné vozy ještě dostupnější

Česká republika je v žebříčku zemí podle počtu prodaných nových aut na 100 tisíc obyvatel až na 16. místě. Je zřejmé, že tento trend převážně kopíruje ekonomické ukazatele jako je růst HDP, index spotřebitelských cen, úroková sazba, statistiky nezaměstnanosti a aktuálním kurzem měny. Hlavním důvodem, proč Češi nakupují převážně starší auta a vozový park stárne, je vysoká pořizovací cena nových aut a s tím spojené vyšší výdaje za servis. Navíc ze statistik vyplývá, že nový vůz ztrácí každý rok desetinu své původní ceny, a to až do 8 let od pořízení nového vozu. Ne nadarmo se říká, že pořízení nového vozu je nejhorší investice.

Pro vozy ŠKODA auto, které jsou v České republice nejprodávanější, je tu program ŠKODA Bez starostí, který nabízí veškeré výhody operativního leasingu. Operativní leasing je dlouhodobý pronájem vozu, který zahrnuje i jeho pojištění. Do pronájmu lze zahrnout možnost servisu či výměny zimních/letních pneumatik, vysvětluje vedoucí prodeje ŠKODA AUTO ve společnosti AUTO-BAYER. Koncový zákazník kromě měsíční splátky a nákup pohonných hmot neřeší žádné další výdaje. V případě poruchy vozidla je mu k dispozici náhradní vůz, a to až na 20 dní a v případě krádeže až na 60 dní. Po uplynutí sjednané doby operativního leasingu je možné jej odkoupit anebo si na operativní leasing pronajmout zcela nový automobil. Uživatel se tak vyhne stárnutí svého vozidla, které s přibývajícím věkem bude vyžadovat stále nákladnější údržbu a servis, upozorňuje servisní poradce firmy AUTO-BAYER. ŠKODA Bez starostí zvyšuje dostupnost nových vozů, které lze navíc objednat on-line. Na výběr již 99 nakonfigurovaných vozů, které jsou dostupné od 14 do 90 dnů od objednání. Pokud si zákazník nevybere, může si vůz nakonfigurovat prostřednictvím konfigurátoru anebo se přímo poradit s autorizovanými prodejci vozů ŠKODA a nakonfigurovat si vůz podle svých potřeb.

Dnes je „in“ jít dopředu s technologickým pokrokem, být „eko“ a jezdit bezpečně. Díky operativnímu leasingu od ŠKODA AUTO je tento trend ještě dostupnější.

Nabídka operativního leasingu ŠKODA AUTO. Zdroj: www.skoda-online.cz

Autor: Komerční sdělení

9.3.2018
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Potrubář 28 000 Kč Potrubáři POTRUBÁŘ/ ZÁMEČNÍK 150 KČ/ HOD. ČISTÉHO + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Hledáme zaměstnance na pozici POTRUBÁŘ/ZÁMEČNÍK., , Požadujeme:, - vyučení ve strojním oboru , - praxe v oboru, - orientaci ve výkresové dokumentaci, , Nabízíme:, - Dlouhodobou spolupráci , - Smlouvu na HPP ve stabilním podniku, - ubytování v centru Plzně zajištěno, - možnost záloh, - možnost přesčasů, , Plat: , 150,-/hod. čistého + náborový příspěvek ve výši 9000kČ, , V případě zájmu volejte či pište na tel: 777 743 051 nebo zasílejte své životopisy na email : plzen@markmont.eu , Poděbradova 1, Plzeň – V budově Avalon centrum. MARKMONT S.R.O.. Pracoviště: Markmont s.r.o. - plzeň, Poděbradova, č.p. 2842, 301 00 Plzeň 1. Informace: Nikola Paldusová, +420 777 743 051. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 25 000 Kč Obsluha jeřábů JEŘÁBNÍK - OBSLUHA HALOVÉHO JEŘÁBU 130 KČ / HOD. ČISTÉHO. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Přijmeme zaměstnance na pozici JEŘÁBNÍK/ VAZAČ., , Požadujeme:, - jeřábnický průkaz A ( neplatný průkaz obnovíme), - vazačský průkaz, - praxi na halovém, mostovém jeřábu. , , Nabízíme:, - smlouva na HPP, - možnost přesčasů, - možnost záloh, - možnost ubytování, , Plat:, 130,-/hod. čistého, , Nástup dle dohody., , V případě zájmu volejte či pište na tel: 777 743 051 nebo zasílejte své životopisy na email : plzen@markmont.eu , Poděbradova 1, Plzeň – V budově Avalon centrum. MARKMONT S.R.O.. Pracoviště: Markmont s.r.o. - plzeň, Poděbradova, č.p. 2842, 301 00 Plzeň 1. Informace: Nikola Paldusová, +420 777 743 051. Obchod - Přijmeme floristku do květinářství 25 000 Kč Přijmeme floristku do květinářství. Prodej aranžování a vazba květin. Gastronomie - Kuchař/ka na pohodu 30 000 Kč Do malého kolektivu hledáme kuchaře a kuchařky. Krátký a dlouhý týden. Česká kuchyně a minutky. HPP, možnost i brigády na pevně stanovenou dobu. Pohodový kolektiv, kde každý zná své místo a dokáže zaskočit i za kolegy.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předseda SPD Tomio Okamura
1 4

Analytik: Nejemotivnější předvolební rétoriku měli Svobodní a SPD

Učitelka mateřské školy v Jívové Darina Nešporová na Pražském hradě, kde od prezidenta Zemana převzala Zlatý záchranářský kříž
4 6

Učitelka z Jívové, která zachránila děti při nehodě, dostane státní vyznamenání

Matka zesnulého vojáka: Neznámí lidé mi dodávali sílu vytrvat

Rodiny vojáků padlých na začátku srpna v Afghánistánu už obdržely peníze, které poslali lidé jako výraz solidarity na charitativní účet. Všem dárcům vyjádřili svou vděčnost za soucit, obětavost nebo za pocit pospolitosti. Dnes to řekla předsedkyně Vojenského fondu solidarity Lenka Šmerdová. Například podle Jitky Marcinové, maminky jednoho z padlých Martina Marcina, jí neznámí lidé dodali sílu nepodlehnout a vytrvat.

Dvojice drsně přepadla obyvatele rodinného domu

Kriminalisté velmi rychle objasnili drsné loupežné přepadení, ke kterému došlo minulý týden na Jemnicku. Muž se ženou tam v jedné z obcí vnikli do domu, kde muž fyzicky napadl oba obyvatele. Dvojice se poté zmocnila peněz a dalších věcí a utekla.

AKTUALIZOVÁNO

Změna financování matrik se odkládá. Malé obce si oddechly

Změnu financování matričních úřadů, které měly být od ledna financovány podle počtu provedených zápisů, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odložil. V tiskové zprávě dnes uvedl, že po jejím zavedení by na provoz matrik neměly některé radnice peníze. Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR), které se změnou dlouhodobě nesouhlasí, Hamáčkův krok uvítalo. Sdružení zdůraznilo, že se diskusi o změně financování nebrání, navrhuje ale, aby úřady dostávaly část financí paušálně.

Kdo víc? Praha 1 chtěla měřič hluku jako bič na opilce, strážníci nic nevěděli

Městská část Praha 1 přišla nedávno s nápadem, který měl pomoct v boji proti takzvaným alkoholovým turistům v centru metropole. Jenže z opatření na snížení hluku se hlavně v noci stává spíše atrakce pro opilce nebo vtipálky. Lidé se vsázejí o to, komu displej ukáže vyšší hodnotu. A starousedlíci si stěžují strážníkům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT