Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OC Nisa Liberec znovu rozdělí 150 000 korun v rámci grantového programu

Liberec – Patříte ke skupině nadšenců, kteří se rozhodli něco změnit v místě, kde žijete? Chcete například pro své děti vybudovat moderní klubovnu, vylepšit zázemí pro práci s hendikepovanými nebo zorganizovat kulturní událost? Pak vězte, že obchodní centrum Nisa Liberec, které je ve vlastnickém portfoliu skupiny CPI Property Group, vyhlašuje další ročník grantového programu, v jehož rámci rozdělí 150 000 korun.

22.3.2018
SDÍLEJ:

Spolek Svítání z příspěvku pořídil jezdecké potřeby na hyporehabilitaciFoto: Asset Media

S velice zajímavým projektem přichází již počtvrté v řadě obchodní centrum Nisa Liberec. Rozhodlo se poskytnout část svých finančních prostředků a rozdělit je mezi iniciativní obyvatele kraje. Na vybraný nekomerční projekt či projekty přihlášené do programu poskytne 150 000 Kč.

Jedná se o unikátní projekt, jehož účelem je podpořit kulturní, sociální, vzdělávací, charitativní či sportovní dění v Libereckém kraji a jeho blízkém okolí. „Konkrétní téma projektu necháváme na iniciativě a originalitě samotných žadatelů. Zájmové organizace, sportovní kluby, vzdělávací a charitativní projekty, ale i jedinci s originální myšlenkou nebo programem, všichni mají možnost získat celou sumu či její část pro svůj záměr.“ uvedla za OC Nisa marketingová koordinátorka Petra Novotná.

Kdo se může přihlásit?

  • České nevládní neziskové organizace, občanská a zájmová sdružení, spolky, sportovní oddíly,
  • příspěvkové organizace,
  • obce a sdružení obcí,
  • jednotlivci.

 

Kdy se přihlásit?

  • Uzávěrka žádostí je 30. dubna 2018,
  • příjemce či příjemci grantu budou známi do 15. června 2018.

Děti, senioři, hendikepovaní – všem těm OC Nisa pomáhá plnit sny 

Mezi prvními se podpory ze strany OC Nisa dočkal například sluchově postižený lyžař Matěj Ponocný z Rokytnice nad Jizerou. Díky příspěvku od OC Nisa Matěj zazářil na mistrovství ČR neslyšících a ve své kategorii vybojoval pět zlatých medailí. V roce 2016 pak například spolek Svítání pořídil jezdecké potřeby na volnočasové aktivity dětí se zdravotním znevýhodněním a Centrum Lira vylepšilo technické zázemí pro práci s dětmi s poruchou autistického spektra.


Hospic sv. Zdislavy z příspěvku odměnil práci svých pečovatelek 

V loňském roce OC Nisa přispělo na zajištění celoprázdninového programu pro děti v Centru AURA v Josefově Dole nebo podpořilo pečovatelky v Hospicu sv. Zdislavy. Sbor dobrovolných hasičů Vesec mohl díky příspěvku pořídit nové materiálové vybavení a oddíl jabloneckých skautů vybudovat novou tělocvičnu. Centru pro tělesně postižené Libereckého kraje zase příspěvek pomohl k úpravě a novému vybavení komunitního centra. A v neposlední řadě Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou využil podporu na zakoupení zdravotnického materiálu a dataprojektoru pro výuku na školách.


Severočeské muzeum v Liberci s přispěním OC Nisa připravilo projekt „Vybereš si svou profesi?“ určený pro žáky 9. tříd 

Kompletní informace o grantovém programu včetně všech potřebných dokumentů pro podání žádostí naleznete na webových stránkách www.nisaliberec.cz.

 
Centrum Lira zakoupilo techniku, kterou využívá pro specifické ambulantní programy pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodiče


Spolek SK Svijany pořídil nový kolotoč v rámci renovace dětského hřiště

Autor: Komerční sdělení

22.3.2018
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
5

Trest smrti po dvaceti letech. V Nebrasce popravili prvního člověka od roku 1997

Vteřiny dne 14. srpna 2018

Zřícení mostu, překrucování historie a zrušená cesta do Číny: Vteřiny dne

Humanitární loď Aquarius zakotví na Maltě. Migranty si rozdělí pět zemí EU

Záchranná loď Aquarius, jež od pátku bezcílně pluje Středozemním mořem, získala povolení zakotvit u břehů Malty. Migranty, kteří se nacházejí na její palubě, si následně rozdělí pětice evropských zemí, a to včetně Německa, Portugalska či Španělska. Podle agentury Reuters má nejvíce běženců, šedesát, přijmout Španělsko. 

Guvernérem ve čtrnácti letech? V americkém Vermontu kandiduje středoškolák

Ethan Sonneborn nedávno oslavil čtrnácté narozeniny. Na rozdíl od svých vrstevníků si ale nehraje na školním hřišti, nýbrž pilně pracuje na své předvolební kampani. Ambiciózní středoškolák se totiž chce stát příštím vermontským guvernérem.  

Mafie z UEFA? Tvrdík i fanoušci rozdýchávají popravu Slavie

Konec snu o Lize mistrů byl pořádně hořký. Fotbalisté Slavie, její funkcionáři i fanoušci cítí po úterním vyřazení ve 3. předkole obrovskou křivdu. Hlavní viník? Rozhodčí, potažmo samotná evropská fotbalová unie UEFA. 

Svoboda není samozřejmost. Lidovci chtějí k výročí roku 1968 ukázat její význam

Lidovci uspořádají příští týden u příležitosti 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa sérii debat a vzpomínkových akcí, kterými chtějí ukázat, že svoboda není samozřejmost. Řekl to dnes po jednání celostátního výboru KDU-ČSL předseda strany Pavel Bělobrádek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT