Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevírání turistické sezóny Opavského Slezska

Zahájení turistické sezóny v Opavském Slezsku se uskuteční v sobotu 7. května v areálu zámku Hradec nad Moravicí a okolí.

27.4.2016
SDÍLEJ:

Foto: Opavské Slezsko

Na zcela nové otevírání turistické sezóny v Opavském Slezsku se můžete těšit již začátkem měsíce května. V sobotu 7. května se uskuteční celodenní akce v areálu zámku Hradec nad Moravicí, přilehlém parku a na Mariánských loukách pod zámkem. Návštěvníci se mohou těšit na miniveletrh - prezentaci jednotlivých oblastí, které představí to nejlepší, co Opavské Slezsko turistům nabízí. Pro návštěvníky bude připraven také bohatý kulturní program, vystoupení místních umělců, ukázky naši kultury a tradice. Na nádvoří červeného zámku nebude chybět ani divadlo. Velká část programu bude věnována dětem. Na jarmarku budete moct ochutnat dobroty a zakoupit si výrobky regionálních výrobců.

Na otevírání turistické sezóny se můžete vydat třeba speciálním historickým vlakem, který vyjede už z Ostravy a přes Opavu bude pokračovat právě do Hradce na Moravicí.

Další informace a kompletní program akce budeme postupně publikovat. Sledujte nás na facebooku a našich webových stránkách.

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Otevírání turistické sezóny Opavského Slezska

Co čeká návštěvníky?

Informační stánek a stánek Opavského Slezska

Vyzvedněte si zde PROGRAM k akci se všemi důležitými informacemi: kde co najdete, kdy se co koná a co rozhodně nesmíte zmeškat.
Vyzvedněte si zde hrací karty k soutěžím, zjistěte více a vyhrajte zajímavé ceny:

Poznej Opavské Slezsko

Seznamte se s 10 zajímavými atraktivitami Opavského Slezska a odpovězte na soutěžní otázky. Vyplněnou hrací kartu odevzdejte ve stánku Opavského Slezska a můžete vyhrát některou z cen.

Pohádkový les

Vydejte se pohádkovým lesem a navštivte stanoviště u Červené Karkulky, Ferdy Mravence, Perníkové chaloupky a dalších. Čeká na vás celkem 10 stanovišť, spousta soutěží a zábavy. Na konci cesty obdrží každé dítě odměnu.

MASkovaný geocaching

Hledejte indicie na zajímavých místech a spojte to s příjemnou procházkou v zámeckém areálu a blízkém okolí. Pokud spojíte všechny stopy dohromady, pak dojdete do tajného cíle. Není potřeba mít s sebou GPS přístroj!

K dispozici pro vás budou připraveny také informační materiály k turistické oblasti Opavské Slezsko

Turistický průvodce

Tonejlepší z Opavského Slezska včetně mapy
a další…

Pro sběratele budou připraveny

Pohlednice s motivem Otevírání turistické oblasti
Absolventská turistická vizitka
Turistické razítko

Prezentace turistických oblastí, akcí a atraktivit

Zjistěte, co Opavské Slezsko nabízí. Inspirujte se na výlety a dovolenou. Prozkoumejte nepoznané. Ochutnejte místní dobroty. Bavte se. Navštivte jednotlivé prezentace a budete překvapeni, kolik toho na vás čeká:

Muzeum Slezský venkov, Město Opava, Vítkovsko, Městská knihovna a informační centrum Hradec nad Moravicí, Budišovsko - Krajina břidlice, Region Hlučínska - Poč hevaj na Prajzku, Obec Otice, MAS Opavsko

Jarmark

Projděte si jarmark, najdete zde různé regionální produkty, služby a řemesla. V nabídce budou např. včelí produkty, bylinné sirupy, džemy, pekárna, výrobky z ovčí vlny, malované hedvábí a mnoho dalšího. Prodejní stánky budou umístěné přímo v areálu zámku a jeden najdete ještě před zámkem.

Občerstvení, gastrozážitky a minipivovary

Ochutnejte dobroty místních restaurací a prodejců. K dispozici nebudou jen typicky slezské pochutiny, ale také klasické pokrmy. Představí se vám místní minipivovary a budete moct ochutnat několik druhů piv.

Doprovodný program

• Středověké uskupení Agripa
historický kolotoč, ruské kolo, show se žongléry, selská pekárna, stánek s rytířskými věcmi, pšeničné placky a mnoho dalšího.
• Rodinné centrum koblížek
hrací dětský koutek pro nejmenší, sportovní soutěžení, kreativní tvořivé dílny, malování na obličej
• Mlýn vodníka slámy
soutěže a hry „Poznejte venkov"
• Tomino
tvořivá dílna
• Disk golf
• Střelnice - luky, šípy, kuše, praky
• Křest knihy

Pohádkový les

Projděte se čarokrásným lesem a zažijte kouzlo pohádky. Čeká na vás 10 stanovišť – 10 úkolů plných zábavy. Stanoviště číslo 9 je bonusové a není povinné. Kdo ho zvládne, získá zvláštní odměnu.

Prohlídky

Bílý zámek - prohlídkové okruhy. Vyberte si z hlavního a doplňkového okruhu. Přivítá vás majordomus v historickém kostýmu a sdělí vám spoustu zajímavostí.
Hodinová věž – samostatné prohlídky
Rumpál – samostatné prohlídky
Bílá věž
Lístky a prohlídkové časy jsou k dispozici v pokladně zámku (při vstupu červenou branou)

Edukační centrum

Edukační centrum

Nejen pro děti jsou připraveny netradiční edukační pomůcky: skládací modely křížové klenby a mostu, repliky historických kostýmů, středověké poháry, misky, repliky zbroje a zbraní, rozkládací vitráže a mnohé jiné, které si mohou všichni návštěvníci centra sami vyzkoušet.

Bude zde také poslední stanoviště Pohádkového lesa.

Komentované prohlídky parku – „od lovecké obory k anglickému parku"
Vydejte se procházkou do parku a dozvíte se, jak se park měnil v čase.
Začátek prohlídek: 10:00 a 14:00 hod. Sraz a odchod v daný čas od Edukačního centra (nádvoří Bílého zámku).

Základní umělecká škola

Jedinečnou výstavu Opavské výtvarné skupiny X můžete zhlédnout v městské galerii

Kino v Hradci nad Moravicí

Pro děti, ale nejen pro ně, jsme připravili Retroprojekci pohádek z filmového pásu. Jedná se o 45 min. dlouhé animované příběhy. Kino naleznete v centru obce na ul. Podolská 156

Fotokoutek Opavského Slezska

Vyfoťte se s rekvizitami vztahujícími se k Opavskému Slezsku a udělejte si hezkou památku.

Fotografická výstava "Život v Opavském Slezsku"

Prohlédněte si soutěžní fotografie, hlasujte a vyhrajte zajímavé ceny.

* Projížďky na koni pro děti i dospělé
* Vyjížďky konibusem po okolí
* Vojenské ležení rakouských vojáků za období Napoleonských válek
* Dobový tábor prvorepublikové armády
* Spolek vojáků československé lidové armády
* Ukázka hasičské techniky Hlučínska
* Historická parní stříkačka - hasiči Hradec nad Moravicí
* Stanoviště Insportline - běžecký pás, eliptický trenažér, cyklotrenažér a další cardio. Koloběžky, jízdní kola a elektrokola.
* Heroes Race
Prezentace závodu Heroes Race
Minipřekážková dráha pro děti i dospělé
Možnost vyzkoušení překážek a úkolů
Možnost zakoupení lístku se slevou 15%(pouze pro prvních 30 zájemců)
*Fit Trénínk
vznik Outdoor Fit Zóny
prezentace funkčního cvičení
ukázkové lekce skupinového cvičení na TRX Zavěsném systému (v každou celou hodinu - dle zájmu kdykoliv)
soutěže o volné vstupy na lekce
* Seberevolta
workshop, přednášky, trénink a exhibice

Další informace a kompletní program akce budeme postupně publikovat. Sledujte nás na facebooku a našich webových stránkách.

Autor: Komerční sdělení

27.4.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Číšník/servírka jídlonosič 16 500 Kč Plzeňský restaurant v centru Prahy přijme číšníka (i nevyučeného) na roznos jídel po restauraci. Nabízíme mzdu 16.500 Kč čistého plus denní vyplácení procent z tržby. Pracovní doba krátký/dlouhý týden, 15 dní v měsíci za tento plat, možnost brigád placených denně v hotovosti navíc, hlavní pracovní poměr, přihlášení na úřady. Společnost platí sociální a zdravotní pojištění. Nástup možný ihned. Výroba - Práce ve výrobě, 33.000 - 35.000 Kč 33 000 Kč Firma DFI Europe s.r.o. v Hostivici (Praha-západ) hledá technicky zdatného zaměstnance pro obsluhu strojů na výrobu potravinářské fólie. Čtyřsměnný provoz, nástupní plat 150 Kč/h + 10% měsíční prémie + příplatky za noční směny, příplatky za práci přesčas a připlatky za odpracované/neodpracované svátky. Roční bonus ve formě podílu na získu společnosti. Nástup je možný od 3.01.2019 nebo po dohodě. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 25 000 Kč Zámečníci strojů Zámečník (kromě stavebního). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Jana Koziny č.p. 537/24, Olomouc., Hledáme zámečníka pro výrobu vjezdových bran, branek a ocelových konstrukcí., Požadujeme: vzdělání v oboru, svářečský průkaz, manuální zručnost, čtení výkresů, ŘP sk. B., Nabízíme: stravenky v hodnotě 100 Kč, 3x sick day, firemní tarif, příjemný pracovní kolektiv., Životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email.. Pracoviště: Pakl družstvo, Jana Koziny, č.p. 537, 779 00 Olomouc 9. Informace: Jindřiška Ovesná, . Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč Zootechnici ZOOTECHNIK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZOOTECHNIK, Kontakt: p. Ing. Petr Zacharda, e-mail: petr.zacharda@farmazvirat.cz, Předem zaslat životopis e-mailem., Pracovní doba: 7:00 - 15:30, Min. středoškoleské vzdělání.. Pracoviště: Horský statek abertamy, s.r.o. - oo1, Rybničná, č.p. 482, 362 35 Abertamy. Informace: Petr Zacharda, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Voyager 2 se připojil k sesterské sondě Voyager 1 v mezihvězdném prostoru.
5

Historický úspěch. Sonda Voyager 2 vstoupila do mezihvězdného prostoru

Ilustrační foto
5

ČERNÁ A BÍLÁ: Smí hospodský vykázat děti?

Vlastnit auto v Moskvě se nevyplácí. Hitem jsou teď spolujízdy

V ruském hlavním městě žije přes dvanáct milionů obyvatel. Přibývající nehody, dlouhé kolony a čím dál horší ovzduší proto přiměly tamní orgány k uskutečnění dosti razantních kroků. Ve snaze ulevit ucpaným moskevským silnicím byl zredukován počet parkovacích míst a navýšena cena parkovného. Opatření se však minulo účinkem. Místo hromadné dopravy teď obyvatelé Moskvy raději volí taxíky a seznamují se s fenoménem takzvaných spolujízd.

Ministři EU podpořili nový režim sankcí při porušování lidských práv

Ministři zahraničních věcí Evropské unie vyjádřili na své pondělní schůzce v Bruselu politický souhlas s nizozemským návrhem na zavedení nového režimu sankcí. Ten se má zaměřit na osoby obviněné z porušování lidských práv na celém světě. Informovalo o tom rádio RFE/RL.

AKTUALIZOVÁNO

Stížnost Kapsche zamítnuta. Podpis smlouvy o mýtném byl v pořádku

Ministerstvo dopravy neporušilo nařízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, když uzavřelo smlouvu na mýtné s konsorciem CzechToll a SkyToll - vítězi v mýtném tendru. Úřad dnes zamítl stížnost firmy Kapsch, která tento krok napadla. Rozhodnutí není pravomocné, lze proti v patnáctidenní lhůtě němu podat rozklad. 

Stát podpoří životopis o Havlovi i drama o Hančovi a Vrbatovi

Osm českých celovečerních filmů. Tolik podpoří Státní fond kinematografie v dalším roce. Nejvyšší hodnocení dostal životopisný film Havel scénáristy a režiséra Slávka Horáka. Mezi podpořenými je také film Admin, který připravuje držitel Křišťálového globu za režii z posledního ročníku KVIFF Olmo Omerzu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT