S jednotným čipovým systémem, který usnadní návštěvníkům pohyb po brněnských sportovištích a ušetří čas, přišla společnost STAREZ – SPORT v květnu. A pokud vás nenapadá vhodný vánoční dárek, představují hodinky ideální volbu. „Už máme mnoho tisíc abonentů, kteří je kupují pod stromeček. Hodinky jsou přenosné, takže s nimi může jít sportovat kdokoli z rodiny nebo kamarádů," představuje výhody Martin Mikš, ředitel společnosti STAREZ – SPORT, která se stará o brněnská městská sportoviště.

Náramek s elektronickým čipem funguje na klasickém principu. Návštěvník si předplatí kredit v libovolné výši, ze kterého se mu postupně strhává vstupné podle počtu hodin strávených na sportovišti nebo využití služeb, které středisko nabízí.

Při prvním nabití platí zákazník 200 korun vratnou zálohu a kredit si může předplatit od 100 korun výš. Rozhodně se vyplatí minimálně tisícikorunový vklad. „V takovém případě získává automaticky dvacet procent slevy na veškeré vstupné, což je docela dost peněz, když někam vyrazí celá rodina. I jejich vstup se totiž strhává z nabitého kreditu," upozorňuje Mikš. Sleva se vztahuje i na některé služby střediska, ať už jde o občerstvení, posilovnu, solárium nebo saunu. Odečítá se také při doplatku za překročení času.

Další nezanedbatelnou výhodu představuje vyhnutí se frontám u pokladen. Majitelé čipových hodinek míří rovnou k turniketům, aniž by došlo ke zdržení. „Systém funguje na naše sportoviště včetně sezonních," doplňuje Mikš. Znovunabyti hodinek je možné na různých střediscích, které STAREZ – SPORT spravuje. Jejich platnost trvá dva roky od posledního použití.

V současnosti lze čipové hodinky využít v plaveckém stadionu Lužánky, Aquaparku Kohoutovice, Lázeňském a relaxačním centru Rašínova, v bazénu Ponávka, kluzišti za Lužánkami a koupalištích Riviéra i Zábrdovice.

Sportoviště a služby, které lze využít s čipovými hodinkami

Městský plavecký stadion Lužánky
- bazén
Aquapark Kohoutovice
- bazény, vířivka
- sauna
- posilovna
- občerstvení (bez poskytnutí slevy)
Lázeňské a relaxační centrum Rašínova
- bazén, vířivka
- sauna
- posilovna
- solárium
- občerstvení (bez poskytnutí slevy)
Bazén Ponávka
- bazén
Mobilní kluziště za Lužánkami
- bruslení
Koupaliště Riviéra
- bazény
Koupaliště Zábrdovice
- bazény, tobogán

Dobití čipových hodinek můžete objednávat ZDE .