Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce senátora stojí na těšném kontaktu s obcemi regionu

Inženýr Jaromír Strnad obhajuje post senátora za volební obvod 40, který je jeho domovem a jemuž věnuje veškerý svůj čas již mnoho let.

19.9.2016
SDÍLEJ:

Ing. Jaromír StrnadFoto: ČSSD

Jaké jsou vaše priority, se kterými jdete do předvolebního klání?

Mým přáním a zároveň také odhodláním je hlavně pokračovat v projektech, které byly zahájeny v době mého současného senátorského mandátu. Velkou výhodou senátora se možnost setkávání se s lidmi ve svém volebním obvodu a toho jsem vždy v maximální míře využíval. Mojí prioritou je proto i pro nadcházející období co nejtěsnější kontakt s vedením obcí ve svém volebním obvodu a jejich podpora. Na půdě Senátu formou prosazování zákonů a jejich změn v takové podobě, která napomůže ke zlepšení situace měst i malých obcí, a přímo v terénu pak pomocí při řešení konkrétních případů. V končícím volebním období se tento přístup jednoznačně ukázal jako správný, což potvrzují i reakce starostů obcí, s nimiž jsem v kontaktu. Rád bych tedy ve stejném duchu pokračoval i nadále.

Na čem jste se během své práce v Senátu během volebního období podílel?

Šest let práce v Senátu znamená šest let spolupráce s mnoha dalšími kolegy na přípravě podkladů k projednávání jednotlivých zákonů a šest let snahy najít takové řešení problémů, které bude prospěšné nejlépe všem, jichž se schvalované legislativní normy jakkoliv dotknou. Pokud bych ale měl konkrétně vyjmenovat některé z mých aktivit, mohu zmínit pozici místopředsedy Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Byl jsem také zpravodajem mnoha mediáně sledovaných zákonů - namátkou mohu jmenovat zákony o hazardních hrách, o veřejných zakázkách, o registru smluv. To jsou jen dokumenty z poslední doby. V průběhu celého volebního období jich bylo samozřejmě nespočet.

Co nejvíc trápí váš region, za který kandidujete?

Volební obvod 40, který mám tu čest již šest let v Senátu zastupovat a za který kandiduji i pro příští období, je velmi rozsáhlý a různorodý. Zasahuje jak do rovinatého Polabí, tak i do hornaté Vysočiny. Každá jeho část má svoji specifickou krásu, ale samozřejmě i odlišné problémy a možnosti jejich řešení. Průběžný kontakt se starosty obcí mi umožnil region velmi dobře poznat. Obecně lze konstatovat, že obce nejvíce trápí nedostatek finančních prostředků a složitý přístup k jednotlivým dotačním titulům. Z technického hlediska je pak v celém obvodu třeba stále klást důraz na zlepšování stavu pozemních komunikací. Oblasti poblíž vodních toků, konkrétně mohu namátkou jmenovat město Sázavu, nutně potřebují vystavět protipovodňové hrázky, obce v jiných místech kraje usilují o klid pro svoje obyvatele snahou o vybudování obchvatů svého katastru (příkladem mohou být Církvice). Jak jsem ale poznamenal, každá obec má svůj specifický život.

Na jaké oblasti se chcete v Senátu nadále zaměřovat?

Tak jako doposud, chtěl bych se i do budoucna věnovat mimo jiné práci v senátním Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu, což je oblast, o kterou se zajímám dlouhodobě. Kromě práce přímo půdě Senátu je mým cílem široká a hlavně konkrétní spolupráce se starostkami a starosty ve svém volebním obvodu, jejichž práce si nesmírně vážím a obdivuji jejich odhodlání starat se o svoji obec, věnovat svůj volný čas ve prospěch všech, i když je to velmi často složité. Z pozice senátora se mohu na řešení jejich problémů alespoň částečně podílet, například podporou dobrých a kvalitně vypracovaných zákonů.

Jak nejraději relaxujete po své práci? Která místa nejraději navštěvujete ve vašem regionu?

Kromě práce v Senátu jsem také starostou krásné historické Čáslavi, takže času na relaxaci mnoho nezbývá. Pokud se ale najde výjimečně i několik volných dní, trávím je samozřejmě s rodinou - v zimě například lyžováním na horách, nedávno jsme byli na letní dovolené. Kratší chvíle volna rád věnuji sportu, setkávání s přáteli. Můj"region je natolik různorodý, že snad ani není možné vybrat jedno či dvě místa, která bych preferoval. Mám rád celou Českou republiku a rád poznávám další a další její tajemství.

Autor: Komerční sdělení

19.9.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zástupci Pirátů sledují výsledky sněmovních voleb, Ivan Bartoš. 21. 10. 2017
5 25

Lídr Pirátů Bartoš: S ANO žádná koalice nebude

Volby 2017 - štáb ČSSD v Lidovém domě - Milan Chovanec, Lubomír Zaorálek a Bohuslav Sobotka.
14 15

Volební lídr ČSSD Zaorálek: Voliče nám vzalo ANO i Piráti

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

ANO jasně vyhrálo volby. Babiš chce silnou a stabilní vládu

Vítěz voleb Andrej Babiš na prvním setkání s novináři uvedl, že bude jednat s všemi stranami, které se dostaly do sněmovny. "Na prvním místě je zvolení předsedy sněmovny a dalších orgánů, teprve pak budeme mluvit o vládě. Chtěl bych ale, aby byla funkční co nejdříve a byla stabilní," uvedl šéf hnutí ANO.

Prezidentské kandidáty překvapil velký pád ČSSD. Obavy mají u SPD

Některé uchazeče o Pražský hrad překvapil výrazný propad sociální demokracie, úspěch hnutí ANO očekávali. Řekli to v reakci na výsledek sněmovních voleb.

Koalici by měli utvořit ANO a ODS, říká politolog Charvát

/ROZHOVOR/ Jak výsledky ovlivní podobu dolní komory Parlamentu ČR? Deník se ptal politologa Jana Charváta z Karlovy univerzity. „Možnější variantu vidím tichou podporu menšinové vlády ANO ze strany ODS,“ řekl Charvát Deníku. Politolog rovněž zmínil úlohu Václav Klause mladšího (ODS), který získal víc preferenčních hlasů než předseda ODS Petr Fiala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení