Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Představujeme EET pokladny Dotykačka nejen pro OBCHOD

Jak vybrat nejvhodnější EET pokladnu pro své podnikání?

1.2.2017
SDÍLEJ:

Foto: Asset Media

Základem je odpovědět si na tři základní otázky:
• Jak velký mám provoz?
• Co od pokladního systému očekávám? (Chci pouze splnit zákonnou povinnost, nebo chci sofistikované řešení, které můžu využít k lepší kontrole a řízení celého podnikání?)
• Kolik jsem ochoten do nového řešení investovat?

Ať už podnikáte v maloobchodu nebo jiném oboru, chytrá pokladna rozhodně nemusí mít podobu složitého zařízení nebo neskladné bedny. Moderní EET pokladny mohou mít formu aplikace, která bude efektivně fungovat na platformě Android ve vašem mobilním telefonu nebo tabletu. Někomu postačí doplnit tiskárnu na účtenky, jiný využije i doplňkové příslušenství jako váhu, čtečku kódů a další. K tomu se ale ještě dostaneme. Nyní se pojďme zaměřit na software.

Na trhu je spousta různých EET pokladen. Zatímco některé řeší výhradně elektronickou evidenci tržeb (tzn. dokážou účtenku odeslat do systému Finanční správy a opatřit ji nezbytnými kódy FIK a BKP), jiné mohou nad rámec EET ve stejné cenové relaci nabízet i desítky nadstavbových funkcí. To je případ Dotykačky.

„Věříme, že Dotykačka je nejkomplexnějším řešením co do nabídky funkcí a multioborového použití. Při investici v řádu jednotek tisíc zákazníci získají spolehlivý a uživatelsky přívětivý pokladní systém, který jim mimo jiné umožní optimalizovat skladové hospodářství, propojit systém s účetnictvím, nastavit věrnostní programy, vytvářet detailní přehledy a reporty a mnoho dalšího. To vše s non-stop asistenční podporou," shrnuje výhody řešení Michal Wantulok, manažer pro vnější komunikaci společnosti Dotykačka.

Více než 70 softwarových funkcí

Dotykačka nabízí efektivní řešení pro malé a střední podnikatele napříč podnikatelskými obory. „Všem zákazníkům dodáváme stejné softwarové řešení, které vedle evidence tržeb obsahuje na sedm desítek funkcí. Podnikatelé si jejich nastavení optimalizují podle svých potřeb při prvním spuštění. Jakoukoli funkci zároveň mohou aktivovat či vypnout i kdykoli v budoucnu," vysvětluje Michal Wantulok.

Top funkce pro obchodníky

Od 1. března 2017 se povinnost elektronicky evidovat tržby bude vztahovat na podnikatele z oblasti velkoobchodu a maloobchodu. Sestavili jsme tedy žebříček toho nejdůležitějšího, co by chytrá pokladna měla splňovat – ať už se jedná o obchod s potravinami, smíšeným zbožím nebo třeba železářství.

1) CENOVÉ ŠTÍTKY – Bez nich se obchodník jednoduše neobejde. S Dotykačkou lze štítky tisknout jednoduše přímo z pokladny. Aplikace zvládá i zákonem vyžadovaný dopočet cen na 1 kilogram nebo litr.
2) MARŽE – Jedna z nejdůležitějších věcí, pokud má podnik prosperovat. Dotykačka dopočítá marži z nákupní ceny pro celé kategorie. Zároveň zvládne i automatické přecenění, když se nákupní ceny změní. Praktické přehledy tržeb a marží jsou samozřejmostí.
3) INTUITIVNÍ SPRÁVA – Pokladní systém by vám měl především pomáhat, ne vás zatěžovat. Zejména u obchodu je klíčové, aby se systém snadno naučil ovládat i personál. Dotykačka nabízí intuitivní správu produktů i kategorií. Jistě oceníte také automatický import položek a nulové omezení, pokud jde o jejich počet.
4) SKLADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ – S Dotykačkou lze naskladňovat pohodlně pomocí čárových kódů, PLU kódů či kódů dodavatele. Pokud navíc dodavatel pošle elektronický dodací list, stačí jej nahrát do pokladny a jednotlivé položky pouze odkontrolovat. Zcela tak odpadnou složité přepisy stovek položek. Prostřednictvím vzdálené správy se dá navíc toto vše zvládnout z pohodlí domova nebo třeba ze zahraniční služební cesty.
5) ČÁROVÉ KÓDY – V rámci doplňkového příslušenství Dotykačka nabízí kvalitní čtečku kompatibilní s ostatním hardwarem. Pokladna zvládne i vážené čárové kódy.
6) SNADNÉ MARKOVÁNÍ – Markovat lze rychle a efektivně pomocí EAN a PLU kódů. Pokud si na nějaký kód nemůžete vzpomenout, pomůže vám funkce fulltextové vyhledávání.
7) ZÁKAZNICKÝ DISPLEJ – Abyste měli dokonalý přehled nejen vy, ale i zákazník, můžete si k pokladně pořídit kvalitní zákaznický displej. V mezičase jej lze využít i k promítání reklamních sdělení.
8) AKČNÍ NABÍDKY – Není třeba děsit se složitého přeceňování, pokud chcete nějaké položky dočasně zlevnit. S funkcí akční nabídky to zvládnete jednoduše.
9) INVENTURA – Díky chytrému pokladnímu systému, který udržuje dokonalý přehled o celém provozu, ji lze zvládnout snáz než kdy dřív.
10) VĚRNOSTNÍ SYSTÉMY – Máte stálé zákazníky? Odměňte je slevami za věrnost. Dotykačka to bez problémů umožňuje.

Opustíme-li na chvíli oblast obchodu, nabízí Dotykačka i řadu dalších funkcí. Provozovatelé restaurací a dalších gastro zařízení například ocení funkce jako mapa stolů, parkování účtů či možnost nastavení happy hours, kdy se vybrané zboží automaticky přepne do zlevněné sazby. Veškeré funkce se průběžně optimalizují na základě konzultací s profesionály z jednotlivých oborů.

Systém navíc zaznamenává veškeré aktivity, takže provozovatel podniku má dokonalý přehled o jednotlivých směnách i zaměstnancích, což výrazně zvyšuje efektivitu řízení.

„Máme dokonce přímou zkušenost s tím, že po nainstalování Dotykačky skokově narostly tržby podniku o nějakých 20-30 procent. Díky nahrazení papíru a tužek efektivním pokladním systémem se do evidence hotovosti a skladu vnesl absolutní pořádek a odfiltrovaly veškeré nekalé praktiky personálu," vysvětluje Michal Wantulok.

Z čeho lze vybírat a za kolik?

Dotykačka nabízí odstupňované sety v rozmezí od 5000 do 15 000 Kč:
1) DOTYKAČKA MOBILNÍ: 8palcový tablet (s 4G a WiFi datovým připojením) + mobilní Bluetooth tiskárna: 4990,- Kč
2) DOTYKAČKA UNIVERZÁLNÍ: 14palcová dotyková pokladna + stojan + tiskárna + propojovací kabely: 9990 Kč (s možností doplnit 14palcový zákaznický displej za 5000 Kč)
3) DOTYKAČKA KOMPLETNÍ: 14palcová dotyková pokladna + stojan + zásuvka + čtečka čárových kódů + tiskárna + propojovací kabely: 13 990 Kč (s možností doplnit 14palcový zákaznický displej za 5000 Kč)

Dotykačka mobilní

Dotykačka univerzální

Dotykačka kompletní

Za využívání pokladní aplikace Dotykačka uživatelé platí paušální měsíční poplatek. V nabídce jsou dvě varianty: licence SNADNO za 289 Kč měsíčně a licence NAPLNO od 381 Kč měsíčně. Licence NAPLNO nabízí vedle EET sedm desítek dalších funkcí. Licence SNADNO má některé funkce omezené, přesto jich nabízí zhruba 50. Obě varianty zahrnují průběžné aktualizace softwaru a nonstop technickou podporu včetně zapůjčení nové pokladny v případě poruchy té stávající. Zákazníci Dotykačka neplatí nic nad rámec uvedených částek.

Česká kvalita pro celý svět

Dotykačka s.r.o. je ryze český start-up, který se zrodil v roce 2014 a v současnosti je jedním z lídrů na trhu EET pokladen, o čemž hovoří i množství získaných ocenění. Její úspěšná pokladní aplikace vyvinutá na platformě Android představuje plnohodnotnou náhradu složitých a drahých systémů. Pokladní řešení bylo od počátku vyvíjeno pro mezinárodní využití, aplikace tak nabízí několik jazykových mutací. Celosvětově si aplikaci Dotykačka stáhlo na svá zařízení přes 40 tisíc uživatelů – nejvíce z ČR, Indonésie, Polska, Německa a dalších zemí. Společnost má obchodní zastoupení po celé České republice, v Praze navíc od roku 2015 provozuje moderní showroom. V roce 2016 se firma navíc zařadila mezi Českých 100 Nejlepších, kde získala ocenění v kategorii Informační a komunikační technologie. Investičně rozvoj Dotykačky od roku 2015 podporuje skupina Redwood Capital.

Autor: Komerční sdělení

1.2.2017
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Hledáme traťové dělníky - svářeče 30 400 Kč Hledáme mistry Hledáme traťové dělníky - svářeče pro práce na železničním svršku pro provozovny Praha 10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Praha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin. Výroba - Obsluha normalizačního stroje. 30 000 Kč Obsluha normalizačního stroje. Společnost Ekotrend Ludky, s.r.o. se sídlem v Ludkovicích, zabývající se výrobou PVC drtí a granulátů, hledá do nepřetržitého provozu pracovníka na HPP. Hrubá mzda 25.000 – 30.000 Kč. 12hodinová směna (denní/noční). Nab.: finanční jistotu, spolehlivost, férové jednání, 120-140 Kč/1hod., měs. odměny v závislosti na přístupu k práci. Požadujeme: výborný zdravotní stav, zodpovědnost. Kde: Ludkovice, okres Zlín. Zdravotnictví - Zdravotní sestra do domácí péče 30 000 Kč Agentura domácí zdravotní péče, přijme ihned zdravotní sestry a zdravotní asistenty s praxí. Výhodné platové podmínky. Nabízíme náborový příspěvek 30.000 Kč. Gastronomie - Nabídka práce pomocníci v kuchyni 100 Kč Do japonsko korejské restaurace v centru Prahy hledáme posilu do našeho týmu na pozici pomocná síla do kuchyně a mytí nádobí. Jsme menší, útulná restaurace s přátelským kolektivem a chutnou, luxusní gastronomií. Pokud Vás naše nabídka zaujala, prosíme o kontaktování na níže uvedené telefonní číslo.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Hamáček ve volebním štábu ČSSD
AKTUALIZOVÁNO
19

Hamáček po debaklu ve volbách: Požádám o důvěru ústřední výbor

Izraelské stíhačky zaútočily v Pásmu Gazy. Kouř nad místem, kde útočily.
3 4

Odveta za odpálení rakety. Izraelské stíhačky zaútočily v Gaze

Odstupující primátorka Adriana Krnáčová uznává: Moje koalice nebyla pevná

/INFOGRAFIKA/ Dosluhující primátorka v bilančním projevu připsala neúspěchy na konto koaličních partnerů. Prahu podle svých slov předává ve vynikající kondici.

Do dubna musí vláda rozhodnout, zda v Česku bude trvale zimní, nebo letní čas

Už příští neděli ráno si lidé posunou ručičky hodinek o hodinu nazpátek. Namísto letního času nastane standardní, zimní čas. Může to ovšem být naposledy. Evropská komise totiž rozhodla, že střídání času skončí a jednotlivé státy si budou muset vybrat jeden z nich. Ten bude platit celý rok.

Do špitálu s vlastním ošetřovatelem. Revoluční novinka pomůže sestrám i pacientů

Dokud leží doma, je o ně postaráno. S přípravou jídla či oblékáním jim pomohou ošetřovatelé. Ty si nemohoucí lidé zaplatí ze svého pravidelného příspěvku od státu. Jakmile se ale dostanou do nemocnice, nastává problém: pečovatel s nimi do špitálu nemůže a místních ošetřovatelek je málo.

Vinobraní končí. Ve víně lidé podle vinařů ucítí letošní slunce

Nadprůměrná úroda hroznů, vyšší cukernatost a především až o tři týdny uspíšený konec vinobraní hlásí vinaři na jihu Moravy. Ročník 2018 slibuje zajímavá bílá i červená vína.

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT