Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radegast podpoří čisté a krásné Beskydy. Hlasujte pro nejsympatičtější projekt

Když se řekne Radegast lidem, mnozí už dobře vědí, o čem je řeč. Ojedinělý grantový program pivovaru Radegast, který pomáhá zvelebit beskydskou krajinu, a který se snaží obyvatelům tento malebný kraj zachovat. Program, díky němuž pivovar každý rok rozdělí peníze organizacím, které mají zajímavý nápad a plán, jak ho zrealizovat od začátku do konce.

14.6.2018
SDÍLEJ:

Foto: Zadavatel.

Šest organizací, šest užitečných nápadů
Které  projekty se pivovar rozhodl letos podpořit, a na co se mohou místní obyvatelé a návštěvníci Beskyd těšit, se už ví. Šest projektů získá na realizaci svého nápadu celkově 1,4 milionu korun včetně bonusové prémie 50 tisíc korun, o které rozhodne veřejnost svým hlasem.

Hlasujte pro nejsympatičtější projekt
Každý teď může rozhodnout, kterému z šesti projektů pivovar přidělí navíc prémii 50 tisíc korun. O tom, která organizace získá nejvíce hlasů a tím pádem i prémiovou částku, bude jasno v září na Radegast Dni, který se letos koná 1. září v Nošovicích.

Hlasujte pro nejsympatičtější projekt na www.radegastlidem.cz
až do 31. července 2018!

Který projekt vyhraje bonus?
Zkvalitnění čistění odpadních vod z chat a budov na vrcholu Lysé hory, obnova skautské kamenné mohyly Ivančena, nový dřevěný vstup do chaty Prašivá, péče o horské louky a praměniště na Radhošťském hřebeni. To jsou některé z projektů, které získaly grant a budou se letos realizovat.

Vybrané projekty, pro které můžete hlasovat:

Završení obnovy skautské mohyly Ivančena


(Příjemce grantu: Junák - český skaut)

Organizace Junák se pustí do úpravy skautské mohyly Ivančena pod vrcholem Lysé hory a jejího okolí. Dojde k zatravnění prostoru, dozdění stávajících zídek, umístění pamětních desek, zřízení informačního modulu s fotografiemi a přiložení návodu na přikládání kamenů.

Kvalitnější čištění odpadních vod z chat a budov stojících na vrcholu Lysé hory
 
(Příjemce grantu: Klub českých turistů)

Projekt povede k realizaci takových technických opatření, kterými se zvýší účinnost fungování místní čistírny odpadních vod a zajistí se zlepšení kvality odpadních vod.

Nový dřevěný vstup do chaty Prašivá
 
(Příjemce grantu: Klub českých turistů - Beskydy, Moravskoslezský kraj)

Cílem projektu je zajistit důstojný dřevěný vchod do horské chaty Prašivá, který bude respektovat architektonické členění chaty a celkový ráz chaty z roku 1921. Vchod bude celý ze dřeva a bude ho zdobit nová střecha a kamenná dlažba.

To, co hlídá Radegast aneb ochrana ohroženého biotopu v Beskydech


(Příjemce grantu: ČSOP Salamandr)

Svažitý terén na Radhošťském hřbeni, kde se vyskytuji prameniště a celoevropsky ohrožené smilkové trávníky, je náročný na údržbu a kosení. Projekt se tedy zaměřuje na náročnou údržbu této oblasti a na podporu udržitelnosti chovu ovcí, které pomáhají v péči o ní.

Přístřeší pro akce Ledové a Dřevěné sochy na Pustevnách
 
(Příjemce grantu: Ski Park Grůň)

Cílem projektu je pořídit dva velké stany bílé barvy, které vytvoří zázemí pro turisticky atraktivní akce Ledové a Dřevěné sochy na Pustevnách. Sochy tak budou chráněny před nepřízni počasí a patřičné přístřeší zabrání jejich tání. V jednom ze stanů se navíc plánuje vytvoření galerie dřevěných soch.

Výletní vlaky do pivovaru Radegast
 
(Příjemce grantu: Slezský železniční spolek)

Vlakem přímo do pivovaru? Proč ne, Slezský železniční spolek i letos zajistí speciální vlaky, které zájemce přivezou přímo do nošovického pivovaru. Vlaky pojedou přes Havířov, Albrechtice u Českého Těšína a Český Těšín (nebo Frýdek-Místek) přímo na pivovarskou vlečku. V pivovaru bude pro návštěvníky připravena exkurze spojená se školou čepování piva a občerstvením.

Desítky milionů korun na zvelebení beskydské krajiny
Pivovar Radegast je součástí tohoto regionu, je tady doma. Kraji a lidem v něm je zavázán za to, že se stal úspěšným a že pivo, které vaří, přináší radost mnoha lidem. Proto finančně podporuje zajímavé projekty, které vedou ke zlepšení života obyvatel a záchraně přírodního bohatství.

Od začátku fungování grantového programu, podpořil pivovar desítky projektů částkou více než 30 milionů korun.

Kterému projektu dáte svůj hlas?

Hlasujte na www.radegastlidem.cz do 31. 7. 2018!

 

Autor: Komerční sdělení

14.6.2018
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
5

Trest smrti po dvaceti letech. V Nebrasce popravili prvního člověka od roku 1997

Vteřiny dne 14. srpna 2018

Zřícení mostu, překrucování historie a zrušená cesta do Číny: Vteřiny dne

Humanitární loď Aquarius zakotví na Maltě. Migranty si rozdělí pět zemí EU

Záchranná loď Aquarius, jež od pátku bezcílně pluje Středozemním mořem, získala povolení zakotvit u břehů Malty. Migranty, kteří se nacházejí na její palubě, si následně rozdělí pětice evropských zemí, a to včetně Německa, Portugalska či Španělska. Podle agentury Reuters má nejvíce běženců, šedesát, přijmout Španělsko. 

Guvernérem ve čtrnácti letech? V americkém Vermontu kandiduje středoškolák

Ethan Sonneborn nedávno oslavil čtrnácté narozeniny. Na rozdíl od svých vrstevníků si ale nehraje na školním hřišti, nýbrž pilně pracuje na své předvolební kampani. Ambiciózní středoškolák se totiž chce stát příštím vermontským guvernérem.  

Mafie z UEFA? Tvrdík i fanoušci rozdýchávají popravu Slavie

Konec snu o Lize mistrů byl pořádně hořký. Fotbalisté Slavie, její funkcionáři i fanoušci cítí po úterním vyřazení ve 3. předkole obrovskou křivdu. Hlavní viník? Rozhodčí, potažmo samotná evropská fotbalová unie UEFA. 

Svoboda není samozřejmost. Lidovci chtějí k výročí roku 1968 ukázat její význam

Lidovci uspořádají příští týden u příležitosti 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa sérii debat a vzpomínkových akcí, kterými chtějí ukázat, že svoboda není samozřejmost. Řekl to dnes po jednání celostátního výboru KDU-ČSL předseda strany Pavel Bělobrádek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT