Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šroubárna Turnov se s Deníkem nevzdává,do firmy chtějí přivést nové zaměstnance.

16.4.2018
SDÍLEJ:

Foto: Šroubárna Turnov, a.s.

Moderní vize a nejspolehlivější postupy při výrobě velmi kvalitních produktů řadí Šroubárnu Turnov mezi přední evropské dodavatele součástek tohoto typu. Ty každoročně už s tradicí 66 let uspokojují potřeby především automobilek v České a Slovenské republice, ale i po zbytku Evropy. Šroubárna Turnov se letos zapojila do projektu Deníku ‚Studuj tady – pracuj tady‘. Všeobecný problém s nedostatkem zaměstnanců se dotkl i této společnosti. Ředitel firmy Jaroslav Vávra vidí řešení v reformě školství za podpory krajů.

Proč jste se rozhodl podpořit projekt Deníku ‚Studuj tady – pracuj tady‘?

Protože považuji za velice důležité podpořit školství a výchovu budoucích pracovníků pro strojírenství a pro naši společnost. Pokud k tomu může přispět i naše společnost Šroubárna Turnov, tak tuto věc velice vítám.

Jak vnímáte nedostatek zaměstnanců v dnešní době a jak do budoucna?

Toto je velký problém napříč Českou republikou. Myslím, že se v této oblasti velice zaspalo a pro budoucno musí dojít k reformě školství za podpory krajů. Dále musí dojít k podpoře strojírenských a učňovských oborů.

Jak vypadá praxe studentů ve vaší firmě?

U nás ve firmě probíhá praxe na několika úrovních. Pro vysokoškoláky je to praxe dle zaměření jejich studia, hlavně ve výrobě, na technických úsecích, ale může to být třeba i v personalistice. Pro středoškoláky s maturitou je to praxe v konstrukci a technologii. Pro středoškoláky v učebních oborech je to pravidelný týdenní výcvik po 14 dnech ve výrobě, v přípravě nástrojů, údržbě a na kontrole kvality.

Můžete zmínit aktuální volné pozice ve firmě?

Nejvíce nedostatkové zboží jsou seřizovači strojů, obsluhy strojů, kaliči a chybí nám vhodní kandidáti na profesi metalografa.

Kolik procent studentů přešlo z praxe při škole k vám do stálého zaměstnaneckého poměru?

Za poslední tři roky je to 25 % praktikantů.

Jaké nabízíte benefity pro zaměstnance?

Benefitů máme mnoho. Například týden dovolené navíc, 13. a 14. plat, příplatky za přesčasovou práci, podíl na zisku, stabilizační příplatky, závodní stravování, příplatky na obědy, penzijní připojištění, příplatek za 100% docházku, benefity za dosažení odpracovaných let nebo podporu zdraví zaměstnanců.

Kam nejčastěji směřují šrouby, na jejichž výrobu se firma v posledních letech soustředí?

Nejčastěji směřují do automobilového průmyslu, kompresorů v domácích spotřebičích a elektroniky. Kromě sériové výroby se v Turnově vyrábějí i unikátní součástky podle výkresů zákazníků. Na této práci se podílí necelých dvě stě zaměstnanců od strojařů s výučním listem, maturitou až po ty vysokoškolské.

A jak pohlížíte na budoucnost z hlediska vývoje ve strojírenském průmyslu?

Firma by měla v budoucnu, do roku 2020, expandovat ve směru výroby komplikovanějších a nejkvalitnějších dílů pro automobilový průmysl a rozšíření kapacit. Budoucnost společnosti bude doprovázena dalšími investicemi, které zajistí růst produktivity výroby s nejvyššími nároky na kvalitu, vyšší efektivitu kalení a povrchových úprav a celého systému logistiky a služeb zákazníkům.

Ročně najde své uplatnění každá z 500 000 000 kusů součástek, jež opustí brány výrobního procesu. Ať už míří do nedaleké Mladé Boleslavi, nebo kamkoliv do světa

Působí na trhu již 66 let. V padesátých letech minulého století bylo dle tehdejších zvyků sdruženo několik menších podniků turnovského okolí za účelem vytvoření velkého podniku v centru města.

Od dob přeměny v akciovou společnost mívala firma okolo 700 zaměstnanců. Jejich počet však vlivem krize a konkurence nekvalitních, ale levných výrobků z Číny klesl až na pouhých 170.

V minulých letech byly provedeny více než stomilionové investice za účelem zlepšení kvality výrobků a zákaznických služeb. Peníze byly směřovány do postupových lisů pro tváření složitých dílů vybavených zařízením pro kontrolu procesu výroby, přetahů, strojů pro hrocení a válcování závitů, odfosfátovacího zařízení nebo do kontrolního zařízení. Dále také do nové haly logistiky a údržby, do níž bylo potřeba nové vybavení nainstalovat.

www.sroubarnaturnov.eu

Autor: Sdělení komerční

16.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ruský prezident Vladimir Putin.
2 16

Sestřelení ruského letounu byl souběh nešťastných okolností, tvrdí Putin

Vteřiny dne 18. září 2018

Sestřelené ruské letadlo, úkrok ČSSD v diplomacii a bilionová cla: Vteřiny dne

Unikát Zoo Praha: přirozeně odchovala nejvíce mláďat zejozoba afrického na světě

Pražská zoologická zahrada letos dosáhla bilance 30 přirozeně odchovaných mláďat zejozoba afrického za osm chovatelských sezón. Tím se nemůže pochlubit žádná jiná zoo na světě. Nejstarší letošní mládě tohoto druhu narozené v pražské zoo 22. srpna už překonalo kritický věk a jeho sourozenci narození krátce po něm jej můžou následovat. Návštěvníci najdou tyto možná až bizarně vyhlížející ptáky se zvláštním tvarem zobáku v Ptačích mokřadech umístěných v dolní části zoo.

Stav polské justice se nezlepšil. Obavy Evropské komise vzrostly

Stav právního státu v Polsku se navzdory výtkám Bruselu nezlepšil. Evropská komise je proto připravena tlačit na Varšavu všemi možnými prostředky. Po zasedání zástupců vlád zemí EU to alespoň oznámil místopředseda Evropské komise Frans Timmermans.  

Syrští sirotci? TOP 09 chce případ řešit ve Sněmovně. Komunisté i SPD jsou proti

TOP 09 navrhne ve středu Sněmovně přijmout usnesení, kde by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Představitelé strany to oznámili na dnešní tiskové konferenci. Podle první místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové by šlo o symbolické humanitární gesto. 

Mexické márnice praskají ve švech. Kamion s mrtvolami bezcílně putuje městem

Vzrůstající násilí v Mexiku přestaly zvládat místní márnice, jejichž kapacity jsou dlouhodobě vyčerpané. Kuriózně se s narůstajícím problémem vypořádaly úřady v Gaudalajaře, které nechaly přes sto mrtvol v chladírenském návěsu na okraji města. Zápach, který z vozu vycházel, vyvolal protesty místních obyvatel, píše britský list The Guardian.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT