Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stabilní nemocnice, opravené silnice a školství s jasnou vizí

Sociální demokracie má letos v říjnu velkou šanci obhájit vítězství v krajských volbách a znovu tak obsadit posty hejtmanů. Kandidátku ČSSD v Pardubickém kraji vede nejmladší hejtman v novodobé historii krajů, Martin Netolický.

5.9.2016
SDÍLEJ:

Martin NetolickýFoto: ČSSD

Nabízí se jednoduchá otázka. S čím jdete do voleb?

Odpovím rovněž jednoduše. Do voleb jdu s odhodláním pokračovat v tvrdé práci pro náš region na celém jeho území. Nechceme a nebudeme lakovat budoucnost na růžovo. Jsem přesvědčený, že dokážeme, aby byl Pardubický kraj regionem, kde se lidem dobře daří a kde rádi žijí.

Můžete být konkrétnější?

Chceme nadále zlepšovat veřejnou dopravu a stav komunikací nižších tříd, které máme ve svém majetku. Páteří krajské dopravy zůstane železnice, na kterou naváže autobusová doprava. K tomuto jsme přistoupili již v roce 2011 a chceme v tom nadále pokračovat. Na méně vytěžovaných linkách budou postupně nasazovány malé a střední autobusy. Ve spolupráci s významnými dopravci dojde k postupné obnově vozového parku. Zavedeme jízdné pro žáky do 10 let a seniory od 70 let zdarma. Neméně důležitá je zdravotní péče.

Co hodláte prosadit?

Problémy zdravotní péče jsou problémem nás všech. Bohužel jich není málo. Zavedli jsme nový systém řízení nemocnic, který je výrazně zefektivnil. Současně pokračujeme v obnově a modernizaci jednotlivých oddělení našich nemocnic i jejich vybavení. Chceme zachovat dosavadní systém pěti nemocnic, kterými jsou Pardubická, Chrudimská. Orlickoústecká, Litomyšlská a Svitavská nemocnice. Důrazně odmítneme všechny snahy o privatizaci i dlouhodobé pronájmy krajských zdravotnických zařízení a sociálních služeb. Zároveň nechceme ohrozit investiční činnost kraje stavbou nové monoblokové nemocnice v Pardubicích. Cíleně podpoříme působení praktických a dětských lékařů i zubařů v menších obcích, aby byla zaručena kvalitní zdravotní péče ve všech oblastech.

Česká populace stárne. Čím pamatuje váš volební program na seniory?

Každého z nás jednou čeká přechod do důchodového věku. Podle mnoha předpovědí nebude trvat dlouho a senioři budou tvořit celou jednu třetinu z celkové populace. Pro seniory je stěžejní zachování soběstačnosti, nezávislosti, odolnosti a pozitivního životního stylu i v pokročilém věku. Chceme zajistit dostupnost sociálních služeb, rozvíjet a finančně podporovat organizace, které pořádají různé aktivity pro seniory. Rozhodně nedovolíme privatizaci sociálních služeb a jejich zdražení. Podpoříme stacionární služby, aby mohli i lidé s dlouhodobými zdravotními problémy zůstat v domácím prostředí. Vzdělaní lidé jsou klíčem k úspěšnému regionu.

Jak se stavíte ke školství a sportu?

Nadále chceme podporovat a zkvalitňovat středoškolské i celoživotní vzdělávání. Dlouhodobě prosazujeme prvky takzvaného duálního systému, který se opírá o úzkou spolupráci středních škol s významnými zaměstnavateli v regionu. Tento model již na několika školách funguje a ukazuje se jako výhodný pro všechny strany. Aktivní odpočinek chceme pro všechny. Proto chceme pokračovat v pomoci malým sportovním klubům a jednotám. Smysluplnou podporou uděláme ze sportu dosažitelnou volnočasovou aktivitu. Neopomeneme ani handicapované sportovce, kterým rovněž chceme poskytovat potřebnou podporu pro jejich aktivity.

Alfou a omegou všeho jsou nicméně zdravé finance…

I v budoucnu se musíme chovat jako odpovědní hospodáři. Pod naším vedením se Pardubický kraj díky rozumně nastavenému rozpočtu přestal zadlužovat a naopak své zadlužení po pravicových vládách snižuje. I nadále budeme hospodařit efektivně bez zbytečného rozhazování prostředků, což považuji za absolutní povinnost. Uspořené finance pravidelně vracíme do rozpočtu a investujeme je do všech oblastí regionu.

Co považujete za největší úspěch během vašeho mandátu?

Za velký úspěch považuji jednoznačně stabilizaci krajského zdravotnictví a sloučení pěti samostatných nemocnic do jedné akciové společnosti. Tento záměr neměl v době našeho rozhodování v českých podmínkách obdoby a mnozí nás od něj odrazovali, ale nyní se ukazuje, že tento krok byl jediným správným. Podařilo se nám také stabilizovat zpackanou dopravní obslužnost, jejíž optimalizaci v roce 2011 rozhodně nelze považovat za úspěšnou. Jsme přesvědčený, že nyní již na sebe spoje navazují, jsou uzpůsobené dojezdovým dobám do práce či školy a starostové mají možnost komunikace s našimi pracovníky, aby vše bylo nastaveno v rámci možností ku prospěchu obyvatel kraje. Obdobně jsme byli úspěšní v oblasti investic. Naše investice nyní dosahují pěti miliard korun, přičemž v předchozím období jsme dosáhli částky tří miliard. V kraji jsou tyto finance vidět na opravených školách, nemocnicích, ale také kilometrech silnic II. a III. třídy.

Čeho jste během svého vedení kraje chtěl dosáhnout a nevyšlo to?

Dlouhodobým problémem, na který se snažíme upozorňovat na všech místech, je fakt, že se dosud nepostavil ani jediný kilometr silnice D35. Přetíženost stávající komunikace I/35 je skutečně enormní, což pociťuje každý, který se po ní denně pohybuje. Během jarních měsíců jsem byl velmi skeptický, protože se objevily problémy s posouzením vlivu stavby na životní prostředí (EIA) a celá stavba byla v ohrožení. Podle aktuálních informací však vláda vyjednala pro několik klíčových staveb výjimku, a tak je snad již všechno na dobré cestě.

Autor: Komerční sdělení

5.9.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob hlášení uchazečů:, e-mailem zasílat životopisy na michaela.kastlova@sael.cz, , Kontaktní osoba: Kastlová M. 777 625 902., , Upřesňující informace:, - příprava dokladů pro účetní kancelář, - evidence vydaných a došlých faktur, - řešení pohledávek, měsíční uzávěrky, - komunikace s dodavateli a odběrateli ohledně dokladů a plateb, - vystavování pracovních smluv, , Nabízíme:, - mzdu 15 000 Kč , , - vhodné pro: důchodkyni či ženu na mateřské dovolené, , Místo výkonu práce: Karlovarská 140, Chodov. Pracoviště: Auto sael s.r.o., Karlovarská, č.p. 140, 357 35 Chodov u Karlových Var 1. Informace: Michaela Kastlová, +420 777 625 907.

Doprava a logistika - Řidič historického vozu po Praze 30 000 Kč

Hledáme řidiče/-ky do našeho přátelského kolektivu.

Marketing, média a tisk - PRODUKTOVÝ MANAŽER V ANNONCI 42 500 Kč

VLTAVA LABE MEDIA shání pro svůj inzertní web a noviny Annonce produktového manažera/ku, co se orientuje na inzertním poli, dokáže rozvíjet Annonci jako produkt, dohlédne na vývoj a zpracuje analýzu konkurence. Co bude vaším denním chlebem? Správa svěřených služeb, tvorba zadání (specifikací) pro vývojový tým, úzká spolupráce s provozním týmem + koordinace a kontrola celého procesu vývoje i jeho spuštění. Plat 35–50.000 Kč dle zkušeností. Termín nástupu podle dohody.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 000 Kč

Všeobecné sestry bez specializace VŠEOBECNÁ SESTRA NA INTERNÍ ODDĚLENÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Orlickoústecká nemocnice, Čs. armády č.p. 1076, 562 01 Ústí nad Orlicí 1, Požadujeme: střední zdravotnická škola, Nabízíme: příspěvek na stravování, možnost ubytování, 1 týden dovolené navíc, možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu, náborový příspěvek ve výši 30 000,- Kč, se specializací ARO/JIP ve výši 40 000,- Kč , Kontakt: e-mailem. Pracoviště: Nemocnice pardubického kraje, a.s., orlickoústecká nemocnice, Čs. armády, č.p. 1076, 562 01 Ústí nad Orlicí 1. Informace: Jana Hrdinová, +420 465 710 358.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kofi Annan
AKTUALIZOVÁNO
8

Zemřel bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan. Bylo mu 80 let

Příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se zúčastnili 18. srpna 2018 shromáždění DSSS před městským úřadem v Dubí na Teplicku. Krajně pravicová strana svolala dnešní protest kvůli nedávné potyčce na koupališti v Dubí.

Demonstrace DSSS zaměstnala policii. V Dubí zadržela šest osob

Na Lhotce boural policejní vůz s osobákem. V nemocnicích skončilo pět zraněných

/VIDEO/Ke srážce osobního automobilu s policejním vozem došlo v pátek večer na pražské Lhotce. Pět lidí bylo zraněno. Okolnosti nehody policie šetří.

Úroda jablek je obrovská, moštárny už se rozjíždějí

Letošní teplé počasí uspíšilo také sklizeň ovoce. Plody na stromech dozrávaly i o několik týdnů dříve, než je obvyklé. Někteří tak ve velkém zavařují, vyrábějí marmelády nebo odvážejí ovoce do pálenic. Existuje však ještě další možnost, a sice nechat si vyrobit lahodný mošt.

Spor s Vatikánem. Cizinci nemohou kontrolovat náboženství, tvrdí Čína

Naděje Vatikánu, že se mu podaří vyřešit spor s Pekingem o jmenování katolických biskupů, pohasíná. Náboženské záležitosti v Číně nemohou být kontrolovány cizinci, napsal v časopise komunistické strany čínský nejvyšší úředník pro náboženství. Informovala o tom agentura Reuters.

DOTYK.CZ

Vláda chce zavést protizbraňovou směrnici svým nařízením. Vzbudila pobouření

Česko je povinno implementovat nejpozději do letošního 13. září evropskou "odzbrojovací směrnici", regulující restriktivně držení střelných zbraní, nechce-li čelit evropským sankcím. Ministerstvo vnitra proto připravovalo takzvanou malou zbraňovou novelu (novelu zákona o střelných zbraních a střelivu). Česká vláda se však namísto toho rozhodla zavést směrnici "natvrdo" formou vládního nařízení. Vzbudila tím pobouření.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT