Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stabilní nemocnice, opravené silnice a školství s jasnou vizí

Sociální demokracie má letos v říjnu velkou šanci obhájit vítězství v krajských volbách a znovu tak obsadit posty hejtmanů. Kandidátku ČSSD v Pardubickém kraji vede nejmladší hejtman v novodobé historii krajů, Martin Netolický.

5.9.2016
SDÍLEJ:

Martin NetolickýFoto: ČSSD

Nabízí se jednoduchá otázka. S čím jdete do voleb?

Odpovím rovněž jednoduše. Do voleb jdu s odhodláním pokračovat v tvrdé práci pro náš region na celém jeho území. Nechceme a nebudeme lakovat budoucnost na růžovo. Jsem přesvědčený, že dokážeme, aby byl Pardubický kraj regionem, kde se lidem dobře daří a kde rádi žijí.

Můžete být konkrétnější?

Chceme nadále zlepšovat veřejnou dopravu a stav komunikací nižších tříd, které máme ve svém majetku. Páteří krajské dopravy zůstane železnice, na kterou naváže autobusová doprava. K tomuto jsme přistoupili již v roce 2011 a chceme v tom nadále pokračovat. Na méně vytěžovaných linkách budou postupně nasazovány malé a střední autobusy. Ve spolupráci s významnými dopravci dojde k postupné obnově vozového parku. Zavedeme jízdné pro žáky do 10 let a seniory od 70 let zdarma. Neméně důležitá je zdravotní péče.

Co hodláte prosadit?

Problémy zdravotní péče jsou problémem nás všech. Bohužel jich není málo. Zavedli jsme nový systém řízení nemocnic, který je výrazně zefektivnil. Současně pokračujeme v obnově a modernizaci jednotlivých oddělení našich nemocnic i jejich vybavení. Chceme zachovat dosavadní systém pěti nemocnic, kterými jsou Pardubická, Chrudimská. Orlickoústecká, Litomyšlská a Svitavská nemocnice. Důrazně odmítneme všechny snahy o privatizaci i dlouhodobé pronájmy krajských zdravotnických zařízení a sociálních služeb. Zároveň nechceme ohrozit investiční činnost kraje stavbou nové monoblokové nemocnice v Pardubicích. Cíleně podpoříme působení praktických a dětských lékařů i zubařů v menších obcích, aby byla zaručena kvalitní zdravotní péče ve všech oblastech.

Česká populace stárne. Čím pamatuje váš volební program na seniory?

Každého z nás jednou čeká přechod do důchodového věku. Podle mnoha předpovědí nebude trvat dlouho a senioři budou tvořit celou jednu třetinu z celkové populace. Pro seniory je stěžejní zachování soběstačnosti, nezávislosti, odolnosti a pozitivního životního stylu i v pokročilém věku. Chceme zajistit dostupnost sociálních služeb, rozvíjet a finančně podporovat organizace, které pořádají různé aktivity pro seniory. Rozhodně nedovolíme privatizaci sociálních služeb a jejich zdražení. Podpoříme stacionární služby, aby mohli i lidé s dlouhodobými zdravotními problémy zůstat v domácím prostředí. Vzdělaní lidé jsou klíčem k úspěšnému regionu.

Jak se stavíte ke školství a sportu?

Nadále chceme podporovat a zkvalitňovat středoškolské i celoživotní vzdělávání. Dlouhodobě prosazujeme prvky takzvaného duálního systému, který se opírá o úzkou spolupráci středních škol s významnými zaměstnavateli v regionu. Tento model již na několika školách funguje a ukazuje se jako výhodný pro všechny strany. Aktivní odpočinek chceme pro všechny. Proto chceme pokračovat v pomoci malým sportovním klubům a jednotám. Smysluplnou podporou uděláme ze sportu dosažitelnou volnočasovou aktivitu. Neopomeneme ani handicapované sportovce, kterým rovněž chceme poskytovat potřebnou podporu pro jejich aktivity.

Alfou a omegou všeho jsou nicméně zdravé finance…

I v budoucnu se musíme chovat jako odpovědní hospodáři. Pod naším vedením se Pardubický kraj díky rozumně nastavenému rozpočtu přestal zadlužovat a naopak své zadlužení po pravicových vládách snižuje. I nadále budeme hospodařit efektivně bez zbytečného rozhazování prostředků, což považuji za absolutní povinnost. Uspořené finance pravidelně vracíme do rozpočtu a investujeme je do všech oblastí regionu.

Co považujete za největší úspěch během vašeho mandátu?

Za velký úspěch považuji jednoznačně stabilizaci krajského zdravotnictví a sloučení pěti samostatných nemocnic do jedné akciové společnosti. Tento záměr neměl v době našeho rozhodování v českých podmínkách obdoby a mnozí nás od něj odrazovali, ale nyní se ukazuje, že tento krok byl jediným správným. Podařilo se nám také stabilizovat zpackanou dopravní obslužnost, jejíž optimalizaci v roce 2011 rozhodně nelze považovat za úspěšnou. Jsme přesvědčený, že nyní již na sebe spoje navazují, jsou uzpůsobené dojezdovým dobám do práce či školy a starostové mají možnost komunikace s našimi pracovníky, aby vše bylo nastaveno v rámci možností ku prospěchu obyvatel kraje. Obdobně jsme byli úspěšní v oblasti investic. Naše investice nyní dosahují pěti miliard korun, přičemž v předchozím období jsme dosáhli částky tří miliard. V kraji jsou tyto finance vidět na opravených školách, nemocnicích, ale také kilometrech silnic II. a III. třídy.

Čeho jste během svého vedení kraje chtěl dosáhnout a nevyšlo to?

Dlouhodobým problémem, na který se snažíme upozorňovat na všech místech, je fakt, že se dosud nepostavil ani jediný kilometr silnice D35. Přetíženost stávající komunikace I/35 je skutečně enormní, což pociťuje každý, který se po ní denně pohybuje. Během jarních měsíců jsem byl velmi skeptický, protože se objevily problémy s posouzením vlivu stavby na životní prostředí (EIA) a celá stavba byla v ohrožení. Podle aktuálních informací však vláda vyjednala pro několik klíčových staveb výjimku, a tak je snad již všechno na dobré cestě.

Autor: Komerční sdělení

5.9.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Právo - Právo Advokátní a ostatní koncipient 22 160 Kč

Asistenti soudců Asistent/ka soudce. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22160 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: , 28. pluku 1533/29b, 100 00 Praha 10 - Vršovice. , , Požadujeme: , státní občanství ČR, vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo a právní věda na vysoké škole, znalost práce na PC, samostatnost, spolehlivost, analytické myšlení, trestní a morální bezúhonnost, předchozí praxe vítána - není podmínkou. , , Nabízíme: , - příjemné pracovní prostředí , - stravenky , - 5 týdnů dovolené , - 5 dnů indispozičního volna , - příspěvky na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření , - příspěvky z FKSP na další kulturní a společenské akce , - jistotu stálého zaměstnání , - možnosti dalšího odborného a profesního růstu , , K přihlášce k účasti ve VŘ přiložte: , - strukturovaný profesní životopis , - souhlas se zpracováním osobních údajů dle zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů , , Náplň práce: , Vykonávání právních expertíz a další odborné právnické činnosti spojené s přípravou projednávání a rozhodování v konkrétních věcech a úkony svěřené jinak zvláštním zákonem vyššímu soudnímu úředníkovi. , , Strukturovaný profesní životopis zasílejte na e-mailovou adresu.. Pracoviště: Obvodní soud pro prahu 9 - 001, 28. pluku, č.p. 1533, 100 00 Praha 10. Informace: Lukáš Bernat, +420 251 443 243.

Doprava a logistika - MIX-TEE velkoobchod s.r.o. 25 000 Kč

MIX-TEE s.r.o. Jsme stabilní a stále se rozrůstající rodinná firma zabývající se dovozem a distribucí kvalitních čajů a kávy. Hledáme do mladého kolektivu pozici skladník-řidič. Náplň práce: příprava zboží dle faktury, balení a naskladňování zboží, rozvoz ČR a SR stavba a demontáž výstavního stánku několikrát do roka.

Zdravotnictví - Zdravotní sestra - NZZ Vital Praha 10 000 Kč

Speciální práce při funkční diagnostice, sportovních prohlídkách. Nejedná se o plný nebo částečný úvazek, jedná se o práci na smlouvu, nebo s využitím ŽL, vhodné i pro zdatné důchodkyně, zdravotní sestry na RD, nebo jako přívydělek k HPP.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 13 500 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: Místo pracoviště:, - Zděbradská 92, Jažlovice, Říčany, , Prvotní kontakt:, - tel.: 774 151 015. Pracoviště: Agentura bravex , organizační složka - jažlovice, K Borovému, č.p. 99, 251 01 Říčany u Prahy. Informace: Nataliya Chulan, +420 774 151 015.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vteřiny dne 19. března 2018
5

Pochyby o dění v Rusku, staronová slovenská vláda a Babišův útok: Vteřiny dne

Samořiditelné auto firmy Uber
1

Samořiditelné auto má první oběť. Testovací vůz Uberu v Arizoně srazil ženu

Ledecká po sezóně snů: Nic se nezměnilo, pořád jezdím z kopce dolů

/ROZHOVOR, VIDEO/ „Perný“ den má za sebou dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Nejprve převzala od pražské primátorky Adriany Krnáčové symbolický klíč od hlavního města a pak ji s dalšími sportovci ocenila ministryně obrany Karla Šlechtová.

Změna na trůnu: Fotbalistou roku je Darida

Lucie Výborná vyslovila jeho jméno, v sále zazněl potlesk. On se nesměle usmál a zamířil na pódium. Vladimír Darida si dnes došel pro nejvýznamnější českou fotbalovou cenu. Stal se Fotbalistou roku. Poprvé v kariéře!

Zakladatel firmy IKEA šokoval švédskou charitu. Odkázal jí 475 miliard

Než zemřel, odkázal Ingvar Kamprad švédské neziskové organizaci Kamprad Family Foundation polovinu svého majetku. V případě osmého nejbohatšího muže na světě to nebyla suma ledajaká: zakladatel řetězce obchodů s levným nábytkem IKEA shromáždil za svůj život jmění v přepočtu za 951 miliard korun. Charita dostala 475 miliard, druhou půlku si mezi sebou rozdělí čtyři Kampradovy děti.

Omezování svobod, nulová konkurence. Takové byly ruské volby podle OBSE

Jak uvedla mezinárodní Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), letošní prezidentské volby v Rusku „probíhaly ve velmi kontrolovaném právním a politickém prostředí, v němž byl neustále vyvíjen tlak na kritické hlasy“.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT