Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Táborský: Společně to zvládneme

Kopidlnský patriot Josef Táborský, bývalý starosta, současný radní Královéhradeckého kraje obhajuje post senátora ve volebním obvodu č. 37 - Jičín. Jeho volebním heslem je „Společně to zvládneme".

12.9.2016
SDÍLEJ:

Josef TáborskýFoto: ČSSD

Jaké jsou vaše priority, se kterými jdete do předvolebního klání?

Mojí největší prioritou v mém volebním obvodu je rozvoj regionu. Chci nadále podporovat jeho rozvoj a k tomu zaměřuji své současné a budoucí kroky. Mám velké zkušenosti z minulé a současné práce, především jako náměstek hejtmana a radní Královéhradeckého kraje. Spolupracuji s obcemi a menšími městy a uvědomuji si, že musí být podporovány, ze všech možných zdrojů, které jsou k dispozici. Trápí mě trochu i to, že se obce a malá města vylidňují. Proto budu nadále tlačit na rozvoj regionu, aby se zde dobře žilo, budu dle svých možností pomáhat nejvíce postiženým regionům ohroženým sociálními dopady nezaměstnanosti. V neposlední řadě, se jako místopředseda Výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost Senátu ČR budu zasazovat o důsledné zajišťování bezpečnosti občanů, to je nutné zdůraznit. Za hlavní téma jsem si zvolil (bezpečnost pro občany), tj. oblast, ve které mám nejvíce zkušeností z předcházejících manažerských funkcí; jde především o ochranu před nelegální migrací, boj proti terorismu, zajištění vnitřní bezpečnosti ČR, rozvíjení integrovaného záchranného systému v krajích, čelení živelním a jiným pohromám, rozvoj sboru dobrovolných hasičů, řešení kriminality, ochrana majetku, boj proti korupci atd. Podporuji reformu bruselských institucí. Určitě budu proti slepému přijímání jakýkoliv unijních rozhodnutí a jedno z nich jsou např. kvóty přijímání migrantů.

Co se vám podařilo v uplynulém volebním období prosadit?

Jako místopředseda výše uvedeného výboru jsem prosadil zákony v oblasti armády, ozbrojených sil, zákon o vojácích z povolání a řadu souvisejících zákonů. Ve Výboru pro evropské záležitosti jsem pracoval na zabezpečení efektivity a národních zájmů zákonů, nařízení a směrnic, vydaných Bruselem.

Proč obhajujete kandidaturu do Senátu?

Chci být prospěšný naší společnosti, občanům, městům, obcím, krajům a státu v oblastech, které prosazuji. Nabízím bohaté zkušenosti z funkcí, které jsem vykonával jak v samosprávě (město, kraj), tak z výkonu funkce v Senátu Parlamentu ČR. Z předcházející činnosti mám na co navázat a pokračovat v započaté práci. V práci v senátu jde především o smysluplné a prospěšné zákonodárné procesy ve prospěch občanů, měst, obcí, krajů a státu. Na regionální úrovni jde o znalost potřeb občanů, obcí a krajů, umění je vyhodnotit a podpořit prospěšné věci a požadavky.

Vidíte nějaký reálný dopad práce v horní komoře?

Senát, jako druhá komora, je zákonodárnou a demokratickou pojistkou. To je fakt, se kterým je nutné souhlasit. Práce v senátu je zákonodárnou činností se vším všudy. Je velice důležité, že senát existuje, to za prvé. Za druhé, a to platí v mém i v mnoha dalších případech, scházejí se zde lidé s velkými zkušenostmi z práce v obcích, městech a regionu obecně. Tito lidé mají velké zkušenosti, které promítají do zákonodárné činnosti - tudíž efektivita a kvalita vydávaných zákonů je vysoká.

A co práce v regionu?

Díky mé podpoře probíhají v mém volebním obvodu ročně desítky konkrétních akcí. Podílím se a podporuji rozvoj vodohospodářské infrastruktury, rozvoj Oblastní nemocnice v Jičíně, podporuji výstavbu Národního olympijského centra v Nymburce a celou řadu dalších akcí. Neposledně je potřeba připomenout podporu dopravní infrastruktury krajů, jak ze zdrojů Evropské unie, Státního fondu dopravní infrastruktury, tak z Fondu rozvoje a reprodukce krajů.

V politice se pohybujete řadu let. Jak je možné, aby člověk měl pohodové rodinné zázemí a vztahy?

V rodině mám velkou podporu, manželka se pravidelně účastní řady společenských akcí a tím mi moc pomáhá. Díky jejímu pochopení mohu už dlouhá léta působit ve veřejném a politickém životě. Moc jí za to děkuji; poděkování patří i mým dalším rodinným příslušníkům, především dětem.

Jak se nejlépe odreagujete?

Jsem především normální člověk se svými radostmi i starostmi. Bývám někdy i velice unaven. Pak moji největší relaxací je relaxace s vnoučaty. Jezdí k nám velice často, trávíme s nimi mnoho volných chvil. Občas si také udělám čas na myslivost, někdy zajdu na ryby. A zahrada, kterou mám docela velkou, mé relaxování završí.

Autor: Komerční sdělení

12.9.2016
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
1 7

dTest: Za zimní pneumatiky je lepší si připlatit. Levné v testech propadly

Valdštejnský palác, sídlo Senátu
1 5

Senátní volby zůstanou dvoukolové. Horní komora změnu zamítla

Vesnické hospody zavírají. Hosté už nechodí, pijí doma laciné „lahváče“

Marcela Vítková z Křetína na Blansku je už tři roky v penzi. Posledních třináct let má pronajaté pohostinství v sousední Vranové. Před sebou má posledních pár týdnů za pípou a v kuchyni. Od Nového roku s provozováním lokálu končí. „Ještě otevřu na Silvestra, naliju lidem pár kořalek a končím. Mám toho už plný zuby. Třináct let jsem neměla volný víkend,“ svěřila se žena, která ve vranovské hospodě také vaří denní menu a roznáší na place.

Holubyho chatu na Velké Javořině otevřeli, po 46 dnech. Má novou správkyni

Konec dohadů, spekulací a pochybností o další budoucnosti populární Holubyho chaty na Velké Javořině učinilo její znovuotevření po 46 dnech o druhém říjnovém pátku.

AKTUALIZOVÁNO

Senátoři Drahoš i Hilšer si již vybrali. Vstoupí do klubu STAN

Nově zvolení senátoři a bývalí prezidenští kandidáti Marek Hilšer i Jiří Drahoš oznámili, že vstoupí do senátorského klubu Starostů a nezávislých. V horní komoře tak mají nejpočetnější frakci.

Piráti chtějí, aby se cestou Vondráčka do Ruska zabývala Sněmovna

Zahraniční cestou předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Ruska by se mohlo zabývat plénum dolní komory. Zařazení bodu na program nejbližší schůze, která začne v úterý, navrhne místopředseda zahraničního výboru za opoziční Piráty Jan Lipavský, řekl dnes.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT