Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tatra opět navyšuje výrobu a hledá až sto nových zaměstnanců

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS prožívá příznivé období. Letos slaví už 120. výročí od vyrobení prvního automobilu v Kopřivnici, plánuje další navýšení výroby a k tomu potřebuje nové zaměstnance. Proto spustila náborovou kampaň. Chce přijmout až sto nových pracovníků na převážně dělnické pozice.

10.5.2017
SDÍLEJ:

Foto: Tatra Trucks

Hledáme především pracovníky do výroby. Zejména obráběče, seřizovače, obsluhu CNC strojů, frézaře, montážní dělníky a podobně. Podmínkou pro přijetí je kromě odbornosti a prokazatelné praxe také ochota pracovat ve směnném provozu," říká Kateřina Nogolová, personální ředitelka TATRA TRUCKS.

Najít v Moravskoslezském kraji kvalifikovanou pracovní sílu není snadné. Tatra ale věří, že bude úspěšná: vždyť loni dokázala v rámci náborových kampaní přilákat přes 350 zaměstnanců. Značka Tatra je silná, má v kraji zvuk. Stovky loajálních zaměstnanců s ní spojili celou svoji profesní kariéru.

Příkladem je Petr Gilar, který na pozici zkušebního řidiče působí už třicet let. „V našem regionu byla Tatra vždy jednou z nejvýznamnějších továren, navíc vyráběla osobní a nákladní vozidla. To vše dávalo pro průmyslováka vlastnícího navíc také výuční list automechanika a tehdy rovněž čerstvý řidičák dohromady jen jeden výsledek – jasné rozhodnutí o budoucím zaměstnání v Tatře," říká Petr Gilar, který se díky Tatře podíval i na slavnou dakarskou rallye.

Dalším příkladem, že s Tatrou lze spojit značnou část života a dostat se ze základní pozice až do managementu a představenstva, je technický ředitel Radomír Smolka. Do vývojového oddělení nastoupil v roce 1995, ihned po absolvování VUT v Brně a tatrovákem je již přes dvacet let.

K pozitivnímu vnímání automobilky Tatra širokou veřejností přispělo i to, jak se po úspěšné restrukturalizaci pod vedením nových majitelů Jaroslava Strnada a Reného Matery dostala během krátké doby z těžké situace zpět k prosperitě. V minulém roce sjelo z výrobní linky 1326 vozů a výroba meziročně narostla o neuvěřitelných 56 procent, letos se čeká další růst.

Benefity i unikátní výroba

I proto hledá Tatra do výroby posily. Nabízí na poměry Moravskoslezského kraje nadprůměrný plat, příplatky, bonusový systém, mimořádné odměny i celou škálu zaměstnaneckých benefitů jako jsou například týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění či dotované stravování ve vlastní moderní závodní jídelně. Kromě nadstandardních benefitů je Tatra pro potenciální zaměstnance lákavá i unikátním výrobním programem.

Jedinečností Tatry je kromě bohaté historie také fakt, že kromě sériové výroby dokáže postavit unikátní speciály přímo dle potřeb a požadavků zákazníků. Nejsme tedy klasickou automobilkou, kde zaměstnanci na lince stereotypně opakují stále stejné úkony. Naopak, téměř každý u nás vyrobený automobil je unikát, což od dělníka ve výrobě vyžaduje schopnost číst plány a měnit postupy podle vozidla, které je zrovna na lince. Takže práce v Tatře je vhodná pro člověka, který má pozitivní vztah k technice a k autům obecně. Je zajímavá a zábavná, ale zároveň náročná. Klade vysoké nároky na montážní dělníky i dělníky ve výrobě, musí to být tedy špičky v oboru – samostatní a flexibilní," upřesňuje Kateřina Nogolová.

Automobilka průběžně modernizuje výrobní linku, kde se pracuje na nejmodernějších strojích. Plánují se masivní investice i do vlastního areálu továrny tak, aby pracovní prostředí bylo pro zaměstnance co nejpřívětivější a odpovídalo významu a věhlasu značky Tatra. Zájemci o práci se mohou hlásit buď osobně, nebo e-mailem na adrese zamestnani@tatra.cz.

Pracovat v kopřivnické automobilce znamená možnost podílet se na tak unikátním výrobku, jakým nákladní automobily Tatra jsou. Setkat se s nimi můžete doslova po celém světě. Díky unikátní tatrovácké koncepci s centrální nosnou rourou a nezávisle zavěšenými výkyvnými polonápravami jde o nenahraditelné pomocníky jak v terénu, tak i na silnicích, což potvrzují uživatelé tatrovek jak v civilním sektoru, tak i ve speciálních složkách.

Autor: Komerční sdělení

10.5.2017
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prezident Miloš Zeman
21 5

Kauza Peroutka? Byla chyba citovat článek, který nelze nalézt, řekl Zeman

Bronzová situla - vědro z Kladiny u Sezemic stále prochází péčí restaurátorů. Nádoba přisla na východ Čech před 3000 lety. Jak a proč se nyní snaží zjistit mezinárodní tým archeologů.
3

Unikátní archeologický nález z Pardubicka dramaticky přepisuje dějiny Evropy

Z Hillaryho výšvihu na Mount Everestu zbyl jen svah, tvrdí horolezci

Namísto legendárního skalního výstupku zvaného Hillaryho výšvih, který se nacházel těsně pod vrcholem Mount Everestu, zůstal jen pozvolný sněhový svah. Z donedávna dvanáctimetrové svislé skalní stěny se totiž utrhl asi pětimetrový kus, který se zřítil do propasti. Potvrdili to horolezci, kteří se z nejvyšší hory světa nedávno vrátili.

Ukrajinská policie zasahovala ve 35 fotbalových týmech. Kvůli uplácení zápasů

Ukrajinská policie podnikla rozsáhlou razii ve 35 fotbalových klubech, které jsou na vrcholu ukrajinské ligy. Kriminalisté odhalili 57 případů podplácení, zapleteno do nich bylo na 328 lidí z pěti organizovaných kriminálních skupin. Policie zatím zatkla jednoho rozhodčího.

České zkušebny s umělými klouby nešvindlovaly, popírá zjištění EU Jakub Král

/ROZHOVOR/ Umělé klouby, které vpustily na trh dvě české zkušebny, nemusí být bezpečné pro pacienty. Tvrdí to alespoň Evropská komise. Zkušebny podle ní opakovaně propadly v auditech a měly by se zavřít. České úřady navíc podle Evropské komise o chybách léta věděly, ale nezasáhly. Co na to říká Jakub Král - bývalý poradce ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a současně právník, který se auditů ve zkušebnách v průběhu několika let účastnil jako národní legislativní expert? 

Před 73 lety zemřel Heinrich Himmler, nejurputnější propagátor čisté Třetí říše

Ačkoli spáchal jedny z nejhorších zločinů v dějinách lidstva, spravedlivý proces nikdy nepodstoupil. Řeč je o Heinrichu Himmlerovi, bývalém vedoucím gestapa a organizátorovi hromadného vyvražďování nejen židovského obyvatelstva. Právě dnes uplynulo 73. výročí jeho smrti v německém Lüneburgu. Život si vzal sám, pohřben je neznámo kde.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT