Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Téměř 200 000 korun na inovace mohou získat firmy z Ústeckého kraje

Na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumníky mohou firmy v Ústeckém kraji od soboty 20. ledna žádat v programu Inovační vouchery Ústeckého kraje. Dostat na ni mohou až 199 000 Kč. Nanejvýš ale 70 % z celkových nákladů.  

23.1.2018
SDÍLEJ:

Inovační centrum Ústeckého kraje propojuje firmy a výzkumníky například formou rychlého inovačního randeFoto: INOVAČNÍ CENTRUM ÚSTECKÉHO KRAJE, z. s.

Dotace na inovace jsou přitom nejvyšší od vzniku programu. Ještě v loňském roce mohly firmy získat v programu Inovační vouchery Ústeckého kraje dotaci ve výši 120 000 korun, pro letošní rok je maximální částka už 199 000 korun.

Cílem je dlouhodobá spolupráce firem a výzkumných organizací na inovacích

„Smyslem programu je vytvořit podmínky pro dlouhodobou spolupráci firem z našeho regionu s výzkumnými organizacemi z celé ČR. Dotace je podpoří v konkrétním inovačním projektu. Ten je ale často klíčem k dlouhodobější spolupráci,“ říká Miroslav Cingl z Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK), které program administruje a vyhodnocuje.

Příkladem úspěšné inovace podpořené z programu Inovační vouchery a vzniku dlouhodobější spolupráce s výzkumníky je teplický dodavatel komínových systémů společnost Schiedel. Ta ve spolupráci s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov při ČVUT řešila společný projekt vývoje klapek pro nerezové komínové systémy. Díky úspěšně dokončenému vývoji nového produktu se jim otevřel nový trh a firma tak získala zakázky v hodnotě až 3,5 milionu korun. Spolupráce s UCEEB nadále trvá i na dalších projektech.

Dotaci od Ústeckého kraje mohou získat jak výrobní podniky pro inovace produktů, tak i malé a střední firmy třeba na inovace v pracovních procesech či designu. Podmínkou je spolupráce na projektu s výzkumnou organizací.

Firmy a výzkumné organizace často pokračují ve spolupráci i po skončení projektu

 Žádost za jedno odpoledne

 Žádosti do programu mohou podávat firmy se sídlem či pobočkou v Ústeckém kraji od 20. ledna do 28. února roku 2018, a to elektronicky přes web Inovačního centra Ústeckého kraje a také vytištěné přes podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje.

„Výhodou programu je opravdu jednoduchý formulář žádosti. Když firmy vědí, co přesně chtějí, zvládnou jej vyplnit za jedno odpoledne,“ doplňuje Miroslav Cingl z Inovačního centra Ústeckého kraje, které firmám nabízí zároveň pomoc s nalezením partnera mezi výzkumnými organizacemi.

Inovační vouchery Ústeckého kraje se v roce 2018 vyhlašují již počtvrté. Úspěšných bylo v předchozích třech ročnících 58 inovačních projektů, kterým Ústecký kraj prozatím přispěl na inovace bezmála 5,8 miliony korun.

O Inovačním centru Ústeckého kraje

Inovační centrum Ústeckého kraje, z.s., (ICUK) přispívá k pozitivní proměně regionu a vyšší konkurenceschopnosti podporou inovací a podnikavosti. Provozuje vlastní podnikatelský inkubátor a sdílenou kancelář pro začínající firmy, kterým pomáhá v akceleraci podnikání. Věnuje se také podpoře inovací a propojování firem s výzkumnými organizacemi, administruje mimo jiné dotační titul Inovační vouchery Ústeckého kraje. Pro motivaci k podnikání a vzdělávání přinesl ICUK do regionu řadu akcí – mj. festival startupů Festup, podnikatelské Snídaně šampionů Junior, večery neúspěchů úspěšných Fuckup Night anebo kreativní víkendy nad otevřenými daty Ústí City Hackathon. Pro párování firem a výzkumných organizací a realizaci transferu znalostí pořádá pravidelná rychlá inovační rande. ICUK mj. domluvil a rozběhl spolupráci UJEP a globální firmy Valeo na vývoji autonomních řídicích systémů a je rovněž hlavním koordinátorem úsilí testování autonomních aut v Ústí nad Labem. Vedle toho v expertní roli spolupracuje na projektu Restart a podílí se na přípravě a aktualizaci regionálních inovačních strategií (RIS a RIS3) atp.  ICUK založily Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje v listopadu roku 2015, plnohodnotně centrum funguje od září 2016.

 

Autor: Sdělení komerční

23.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stanislav Šulc.
17

Pohledem Stanislava Šulce: Hrdinní čeští Pepíci

Ilustrační foto
7

Cena půdy stále stoupá. Pro zemědělce začíná být neúnosná

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Neslyší. I přesto patří Tereza Kmochová na lyžích k nejlepším

/FOTOGALERIE/ Někdy je zvuk pípání posledních sekund natolik vysoký, že se musí spolehnout na startéra a jeho odpočet na prstech rukou, než se spustí ze svahu dolů. Jinak česká lyžařka Tereza Kmochová žádnou pomoc nepotřebuje, a přestože od narození neslyší, vyrovnaně soupeří se závodnicemi, které žádný hendikep nemají.

Bidař s Duškovou slavili v Koreji životní úspěch i Nový rok

/ROZHOVOR/ Na olympiádě zaznamenali životní úspěch. Navzdory tomu, že partnerka si na podzim poranila koleno a účast na olympiádě se jim vzdalovala. Nakonec na ní ale sportovní dvojice Martin Bidař a Anna Dušková vyjeli krásné čtrnácté místo. Krasobruslařská dvojice se mezi prvními vrátila domů do vlasti a po krátké zastávce navštívila Olympijské festivaly v Brně a Ostravě.

Vpíchnutí vzduchu do žíly pacientky znalci neprokázali

Příznivě pro obžalovanou vyzněly ve středu znalecké posudky soudních lékařů, které se u Krajského soudu v Praze obsáhle probíraly v rámci projednávání údajného pokusu o vraždu pacientky mladoboleslavské nemocnice členkou ošetřujícího personálu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT