Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Senátu budu bojovat za zájmy Vysočiny

Jihlavský primátor Rudolf Chloupek bojuje o post senátora ve volebním obvodu číslo 52 – Jihlava. Jeho volebním heslem je „Se zkušenostmi z radnice do Senátu".

19.9.2016
SDÍLEJ:

Rudolf ChloupekFoto: ČSSD

Jaké jsou vaše priority, se kterými jdete do předvolebního klání?

Jako člověk, který se celý život zabývá prací s lidmi ať už z pozice pedagoga, řídícího pracovníka nebo komunálního politika, si uvědomuji, že spokojenost, klid i štěstí lidí se rodí v prostředí, ve kterém pracují, baví se, vyřizují své záležitosti, vzdělávají se – zkrátka v obcích a městech. Zkušenosti z komunální politiky mi ukazují, že dobrá vůle vedení měst a obcí je často v nesouladu s nově přijímanými zákony a že pravomoc volených zastupitelstev je omezována zákonnými normami, někdy jen strachem z možných následků jejich porušování. Chtěl bych proto zejména přispět k propojení zájmů občanů s projednáváním a přijímáním norem, které jim život ulehčí, nikoli zkomplikují, které zajistí trvalý růst životní úrovně ale současně i udržitelný rozvoj lidské společnosti. To znamená především Zprostředkovat komunikaci s různými úřady při řešení konkrétních problémů, spolupracovat s orgány obcí, měst a krajů a přenášet do Senátu pohled místních samospráv na legislativní problémy. Dalšími významnými tématy, kterým bych se chtěl věnovat je kvalitní a dostupné vzdělávání a problematika školství. Za důležité považuji i otázky řešení odpovídající odměny za práci, zejména motivaci lidí ke smysluplnému pracovnímu zapojení.

Jaké profesní či životní zkušeností chcete při práci v Senátu uplatnit?

Určitě budu chtít využít zkušenosti z komunální politiky, kde jsem postupně z pozice řadového zastupitele prošel člena rady města, náměstka primátora až k funkci primátora. S tím byla spojena i práce ve finančním výboru města i kraje. Působím i jako předseda Svazu obcí Vysočiny a člen rady Národní sítě zdravých měst a angažuji se i ve Svazu měst a obcí.

Před vstupem do politiky jsem mnoho let působil ve školství v manažerských pozicích, a proto si myslím, že k této problematice mám hodně co říci.

Co nejvíc trápí váš region, za který kandidujete?

Problémy se liší podle velikosti obcí i jejich polohy. Obecně je to však neustále problém infrastruktury. I když v posledních letech byly do oprav silnic na Vysočině investovány velké částky, je pořád co dohánět. Větší sídla zase trápí neexistence obchvatů. Kvalitní životní prostředí Vysočiny je bohužel vyvažováno tím, že ač jsme zdrojem vody pro velkou část ČR (včetně Prahy), vyplývají z toho pro naše zemědělce jenom omezení. Rozptýlené osídlení klade další nároky na organizaci dopravy do zaměstnání, škol, k lékaři atd. Specifická je pak problematika Dačicka a Slavonicka, které administrativně patří do Jihočeského kraje.

Na které téma se chcete v Senátu zaměřit?

Rád bych se v prvé řadě věnoval tématům, která jsou nyní aktuální i pro města a obce. To znamená financování vzdělávání a sociální péče, pravidla pro sociální bydlení. Dalším tématem, které je spojeno s mojí současnou prací je koncepční řešení odpadového hospodářství. Jistě budou důležité i otázky bezpečnosti a realizace opatření k jejímu zajištění. Těch témat je možno vyjmenovat celou řadu, ale je potřebné, aby byla nalézána řešení, která jsou reálná a problém opravdu řeší.

Jak nejraději relaxujete po své práci?

Největší radost mám ze svých vnoučat. Chvíle strávené s rodinou jsou nejlepším balzámem na unaveného ducha. Přes léto mám dost práce i na zahradě a chalupě, ale každoročně si najdu čas na poznání dalšího koutu naší vlasti, který ošlapu vlastníma nohama. Ze sportovních aktivit pozdního mládí už by zbyla jenom turistika a v zimě lyže.

Autor: Komerční sdělení

19.9.2016
SDÍLEJ:
Bydlení. Ilustrační foto.
7

V poslanecké skříni spí kostlivec. Bydlení pro chudé

Ilustrační foto
7

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

Pánové, končíme! Lidé protestovali před Hradem proti Zemanovi a Babišovi

Nesouhlas s politikou prezidenta Miloše Zemana a a předsedy ANO Andreje Babiše byl hlavním tématem demonstrace s názvem "Pánové, končíme!", která se dnes večer konala před Pražským hradem. Její účastníci zpola zaplnili prostranství před arcibiskupským palácem.

Osobnosti píší papeži. Zastávají se ho před kritiky, kteří jej viní z kacířství

Několik desítek signatářů a stovky podporovatelů má otevřený dopis na podporu papeže Františka. Inicioval ho teolog, profesor Karlovy univerzity Tomáš Halík. Reaguje na kritiku papeže od skupiny konzervativních katolíků. Obvinili ho z šíření kacířství za některá stanoviska týkající se manželství.

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

Ostrava 2067. Vzkazy v truhle pro budoucí generace

Město Ostrava připravilo společně s Kulturním centrem Cooltour jako součást oslav 750. výročí první písemné zmínky o své existenci poselství do budoucnosti s názvem Ostrava 2067. Tím je dřevěná truhla, do níž dnešní Ostravané umístí své „vzkazy budoucím generacím“. Truhla bude otevřena za 50 let při oslavách 800. výročí města Ostravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení