Ať už bydlíte v bytě nebo v rodinném domě, vždy byste měli mít především bezpečné vstupní dveře. To znamená bezpečnostní dveře, určené skutečně pro vstupy, nikoliv interiérové dveře, které mají zcela jiné vlastnosti a nejsou odolné proti vloupání. Nutné je nezapomínat ani na kvalitní a profesionálně nainstalované zárubně, ke kterým musí dveře těsně přiléhat. Na dveře pak patří zamykací vložka minimálně ve 3. třídě bezpečnosti a chráněná bezpečnostním kováním. Takovéto dveře již představují spolehlivou ochranu i před zkušenými zloději.

Druhým nejčastějším místem, kudy zloději do objektů vstupují, jsou okna. Zvláště pokud máte okna v nižších patrech, nezapomeňte je před odjezdem zavřít. V žádném případě nenechávejte okna pootevřená na ventilaci. Takové okno může kdokoliv během pár sekund otevřít! Bezpečnost oken můžete ještě zvýšit například namontováním okenních zámků nebo alespoň uzamykatelných okenních klik, které zabraňují otevření okna zvenčí.

Dovolená je časem pro zábavu a relaxaci, ne k řešení nepříjemných událostí. Takže než odjedete: Jak bezpečné jsou Vaše dveře a okna? Pokud si nejste jisti, nebojte se požádat o radu odborníky. Navštivte KLÍČOVÉ CENTRUM, které se na zabezpečení domácností specializuje už více než 25 let.