Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahradnické a přírodovědné obory se studují v Ostravě-Hulvákách

Uvázat kytici pro významnou osobnost, třeba prezidenta, vyzdobit reprezentační prostory, navrhnout a zrealizovat výsadbu rodinné zahrady, parkovou úpravu i interiéry bank a hotelů není pro žáky Střední zahradnické školy v Ostravě žádný problém

12.1.2018
SDÍLEJ:

Foto: Zadavatel.

Škola, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj má své sídlo na Žákovské ulici v Ostravě-Hulvákách a řadí se mezi úspěšné školy v zahradnickém oboru v rámci celé republiky.

Střední zahradnická škola byla založena před více než sto lety, její cíle se ale nemění.  Připravuje žáky nejen pro školu, ale hlavně pro budoucí život. Jedná se o velmi specializovanou školu pro výuku zahradnických a přírodovědných oborů. Nabízí nejen získání středoškolského vzdělání s maturitou v oboru Přírodovědné lyceum se zaměřením na botaniku a biologii člověka a oboru Zahradnictví se zaměřením na interiéry, exteriéry a design, ale také dva obory zakončené závěrečnou učňovskou zkouškou: Prodavač květin – florista a Zahradník.

Výuka probíhá v nadstandardně vybavených učebnách za použití moderních technologií, škola má i výborné zázemí pro kvalitní praktickou a badatelskou výuku. Propojuje teoretickou výuku s praxí a absolventi školy jsou firmami velice žádání. Patří mezi přírodovědné školy, které mají i skvělé zázemí pro realizaci environmentální výchovy. Má své arboretum, zelenou učebnu v přírodě i ovocný sad o rozloze 1 ha, kde pěstuje bioovoce. Žáci mají možnost absolvovat výuku přímo v přírodním prostředí, podílet se na ošetřování vzniklých sbírek rostlin, dále na navrhování i realizaci výsadeb.

Škola je jedinou autorizovanou osobou v Ostravě pro vykonávání zkoušek k získání profesních kvalifikací Florista, Krajinář, Květinář, Sadovník, Školkař, Údržba veřejné zeleně, Vazačské práce, Zelinář v Ostravě a jednou ze dvou autorizovaných osob v celém Moravskoslezském kraji. Pořádá rovněž rekvalifikační kurzy, odborné přednášky, dny otevřených dveří pro veřejnost s poradenskou činností.

V žádné jiné škole v Moravskoslezském kraji se nevyučují obory architektura zahrad a parků, projektování zahrad, krajinná ekologie, vazačství  a výstavnictví apod. Uplatnitelnost absolventů je   proto velmi dobrá. Navíc  již v průběhu studia absolvují stáže a odborné praxe ve firmách a jsou připraveni jak na soukromé podnikání v zahradnictví, k dalšímu studiu na vysokých a vyšších odborných školách, ale také se uplatňují v řídících profesích na úsecích realizace a údržby veřejné zeleně, jako samostatní pracovníci v péči o golfové trávníky,  jako technici v klasických zahradnických firmách aj.

Více na stránkách školy www.szas-ostrava.cz

Autor: Komerční sdělení

12.1.2018
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Diplomat Pavel Telička
14 9

Telička: Rozhodnutí ANO volit Zemana je gól do vlastní brány

Bohuslav Svoboda
3 5

Imunitní výbor nedoporučil vydání exprimátora Svobody. On sám o to stojí

Mučilo ho gestapo. Československý generál Josef Bílý přesto nepromluvil

Deník přináší seriál Příběhy pamětníků. Ten skrze autentická vyprávění připomíná historické události a osobnosti 20. století. Tentokrát připomeneme opomíjenou, ale významnou osobu Josefa Bílého, československého generála, zemského vojenského velitele v Čechách, oddaného vojáka prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka a prvního hlavního velitele Obrany národa.

Spolupracoval s Rittigem. Nyní je právník Michal obviněn z krácení daně

Policie obvinila z krácení daní advokáta Davida Michala. Ten v minulosti spolupracoval s lobbistou Ivo Rittigem. Dalším obviněným by měl být i podnikatel Ferdinand Überall. Případ by měl souviset s transakcí za pozemek v pražských Hodkovičkách.

Šokující konec maturitního plesu: dívka vyskočila z okna hotelu

Maturitní ples bývá pro studenty častokrát nezapomenutelným zážitkem na celý život. Plno radosti a veselí panovalo také ve společenském sále hotelu Grand, kde krásné a dojemné okamžiky vstřebávali maturanti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Čáslavi. V brzkých ranních hodinách však nastal nečekaný zvrat.

Na východě Česka se zřejmě ve středu objeví ledovka

Ve východní polovině Česka se zřejmě v noci na středu a během středečního dopoledne objeví ledovka. Vyplývá to z dnes zveřejněné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové očekávají mrznoucí srážky, kvůli kterým se může tvořit ledovka. Řidiči a chodci by si tak měli dát pozor na kluzké cesty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>