Nové Infocentrum je designově samo o sobě zajímavým místem. Turisté mohou využít prostor i jako autobusové nádraží. Výhodou je možnost zakoupení jízdenek Dopravy Ústeckého kraje včetně výhodných jízdenek Labe-Elbe a dalších síťových jízdenek. Cykloturisté si zde mohou nejen odpočinout a získat potřebné informace, ale také uschovat svá zavazadla, kola nebo využít dobíjecí stanici pro elektrokola. Odpočinek i čekání na dopravní spoje jistě zpříjemní nabídka automatu na kávu, prodej drobného občerstvení.

Kromě veškerých turistických informací poskytnutých personálem infocentra a tištěných materiálů, je návštěvníkům umožněn přístup k turistickým a dopravním internetovým portálům prostřednictvím tabletů a velkoplošné dotykové obrazovky. V prodejním sortimentu nechybí upomínkové předměty, mapy, turistické vizitky a známky, knihy a další drobné suvenýry.

Informační centrum slouží také jako pokladna a výchozí místo pro návštěvu roudnických památek – prohlídkového okruhu románský hrad a lobkowiczký zámek a věže Hláska. Od června do srpna provází zkušení průvodci každý den kromě pondělí.

V sobotu 9. června by měl lobkowiczký zámek navštívit každý, kdo miluje dobré české víno. Již pošesté se při akci Roudnický košt představí čeští malovinaři a vinaři hlavně z roudnické, litoměřické a mělnické oblasti. Každý návštěvník bude mít jedinečnou možnost ochutnat výrobky českých vinařů, se kterými se přímo seznámí.  V rámci vstupného si každý návštěvník domů odnese degustační skleničku a katalog všech vystavovatelů. Jednotlivé druhy vín na ochutnání si člověk vybere libovolně sám formou zakoupení žetonů.

Na nádvoří zámku, kam bude vstup zdarma, bude probíhat doprovodný hudební program a prodejní prezentace regionálních výrobců nejen z Českého středohoří.

Veškeré informace a aktuální program naleznete na www.roudnicky-kost.cz, turistické informace pak na www.vyletnarip.cz.